آیا داوید دخیا از فوتبال خداحافظی می‌کند؟ | دروازه‌بان سابق شیاطین، همچنان بدون تیم

چرا دروازه بان سابق منچستریونایتد ممکن است از فوتبال بازنشسته شود؟ آیا داوید دخیا از فوتبال خداحافظی می‌کند؟ در این پست از ورزشی احتمال خداحافظی دخیا از فوتبال را بررسی می‌کنیم.

خلاصه

داوید دخیا تقریباً یک ماه پس از بسته شدن پنجره نقل و انتقالات همچنان خود را بدون باشگاه می بیند.

این بازیکن اسپانیایی منتظر پیشنهاد مناسب از جایی در اروپا است.

دروازه بان اگر نتواند حرکت مناسبی پیدا کند می تواند بازنشسته شود.

شرح ماجرا

زمانی که دوران 12 ساله داوید دخیا در منچستریونایتد تابستان امسال به طور ناگهانی به پایان رسید، کمتر کسی می توانست تصور کند که این بازیکن اسپانیایی بیش از یک ماه پس از بسته شدن پنجره نقل و انتقالات همچنان بدون باشگاه باشد.

تصمیم منچستریونایتد برای جدایی این بازیکن 32 ساله پس از پایان قرارداد تا حدودی قابل انتظار بود. اما کسی تصور نمی‌کرد دخیا برای مدت طولانی بازیکن آزاد بماند.

شماره یک سابق منچستریونایتد ممکن است دروازه بان کاملی برای اریک تن هاگ نبوده باشد. اما او همچنان یک دروازه بان خوب است. او بیش از حد توانایی بازی در سطح بالایی در هفته را دارد.

اما این پیشنهادهایی ارائه نشده است. یا حداقل پیشنهادهایی که او دوست داشته باشد نبوده‌اند. با این حال این ملی پوش 45 بازی ملی در حال حاضر حتی در نظر دارد که خداحافظی کند.

چرا دخیا از یونایتد رفت؟

به محض اینکه اریک تن هاگ از در کارینگتون عبور کرد، این حس به وجود آمد که روزهای دخیا در باشگاه به پایان رسیده است. فلسفه مربی هلندی این است که از طریق یک سوم بازی کند و از عقب بازی سازی کند. این با دروازه بان شروع می شود.

دخیا همیشه با دستان خود یک دروازه بان برتر بوده است. اما هرگز کیفیت بازی با پا را در مقابل همتایان خود در صدر لیگ برتر نداشته است . امثال آلیسون بکر و ادرسون از نظر توزیع در انگلستان پیشتاز هستند. از این نظر در فوتبال مدرن، دخیا را پشت سر گذاشته‌اند.

ناتوانی اسپانیایی در اجرای فلسفه تن هاگ او را در نگاه مربی سابق آژاکس به ضعف تبدیل کرد. و برخی از اشتباهات فاحش نیز کمکی به او نکرد. این را به دستمزد 375000 پوندی در هفته او اضافه کنید. پس تعجب آور نیست که منچستریونایتد احساس کند که زمان آن رسیده است که روابط خود را با شماره یک قدیمی خود قطع کند.

آندره اونانا به عنوان جانشین دخیا به خدمت گرفته شد. علیرغم برخی فرم های اولیه بد، بازیکن ملی پوش کامرونی باید به شیاطین سرخ اجازه دهد تا از عقب به شکل موثرتری بازیسازی کنند.

در همین حال، دخیا دستمزد خود را کاهش داده است. برخی شایعات علاقه مندی تابستانی از سوی بایرن مونیخ و رئال مادرید – که هر دو احتمالاً قراردادهای کوتاه مدت برای جایگزینی دروازه بانان آسیب دیده بودند – بهترین چیزی که او و ایجنتش می توانستند داشته باشند.

چرا داوید دخیا باشگاه جدیدی پیدا نکرده است؟
چرا داوید دخیا باشگاه جدیدی پیدا نکرده است؟

چرا داوید دخیا باشگاه جدیدی پیدا نکرده است؟

یکی از دلایلی که دخیا هنوز باشگاه جدیدی پیدا نکرده است، خواسته های اوست. این دروازه بان می خواهد گزینه اول باشد. ترجیحاً در لیگ قهرمانان ، و انتظار دارد در آینده قابل پیش بینی شماره یک باشگاه جدید خود باشد. در نتیجه، بعید است که تیم های زیادی وجود داشته باشند که تمام تیک های فهرست آرزوهای او را علامت بزنند.

شاید یکی از دلایلی که بایرن و رئال مادرید تصمیم به تعقیب دروازه‌بان را گرفتند، این بود که وقتی مانوئل نویر و تیبو کورتوا از مصدومیت‌های مهم برگشتند، نتوانستند چیزی را که او می‌خواست به او ارائه دهند.

همچنین مشکل مالی وجود دارد که برای جذب دخیا به آن نیاز است. برای مثال، حتی اگر اسپانیایی با کاهش 50 درصدی دستمزد موافقت کند، یک باشگاه همچنان باید بتواند 187500 پوند در هفته برای دروازه بانی خرج کند که در نوامبر 33 ساله می شود.

منصفانه است که بگوییم که شهرت دخیا نیز ممکن است در چند سال گذشته اندکی آسیب دیده باشد. دخیا چهار بار در طول دوران حضورش در باشگاه برنده جایزه بهترین بازیکن سال منچستریونایتد شد. اما افت اخیر در سطح عملکرد و ناتوانی‌اش در اجرای یک برنامه بازی تاکتیکی مدرن‌تر، او را به مطلوب‌ترین بازیکن تبدیل نمی‌کند.

آیا داوید دخیا بازنشسته خواهد شد؟
آیا داوید دخیا بازنشسته خواهد شد؟

آیا داوید دخیا بازنشسته خواهد شد؟

در حالی که دخیا بدون شک می‌خواهد به دوران بازی خود ادامه دهد، به خصوص با توجه به اینکه او هنوز برای دروازه‌بانی نسبتا جوان است، در صورت عدم ارائه پیشنهاد مناسب، بازنشستگی را در نظر خواهد گرفت. که او حاضر است قبل از تصمیم‌گیری تا ژانویه صبر کند. اما در صورتی که پنجره نقل و انتقالات بعدی مطلوب نباشد. او خداحافظی خواهد کرد.

البته از الان تا پایان سال خیلی چیزها می تواند تغییر کند. هنوز این امکان وجود دارد که یک باشگاه برتر از جایی در قاره به جای دخیا بیاید. یا اینکه او بازی در جایی را به عنوان گزینه دوم بپذیرد.

با این حال، مایه شرمساری خواهد بود که دخیا در این سن کم به دلیل کمبود گزینه های مناسب بازنشسته شود. به خصوص با توجه به آنچه که او در طول دوران حضورش در منچستریونایتد به لیگ برتر ارائه کرده است.

Pooria
27 سپتامبر 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *