والیبال برفی

والیبال برفی برای اولین بار در سال 2009 در کشور اتریش افتتاح شد، سپس تور این رشته در کشور برگزار شد .

والیبال برفی
Snow volleyball

تاریخچه والیبال برفی

والیبال برفی در سال 2015 از سوی کنفدراسیون اروپا به رسمیت شناخته شد. مسابقات این رشته قاره سبز نیز در همان سال برگزار شد . در سال 2019 فدراسیون جهانی والیبال، والیبال برفی در تقویم مسابقات های خود قرار داد. تور های این رشته زیر نظر FIVB شروع شد.

حضور این رشته والیبال در ایران

والیبال برفی با توجه به شرایط آب و هوایی ایران اسلامی ایران فعالیت های خود را خیلی زود در کشور خود آغاز کرد. در سال 2017 اولین تور جهانی به میزبانی جمهوری اسلامی ایران در پیست اسکی دیزین آغاز شد . رشد و توسعه این رشته یکی از اهداف فدراسیون جهانی والیبال ایران است. تا اکنون مسئولیت این رشته جذاب بر عهده کمیته ساحلی فدراسیون بود .

فدراسیون والیبال برفی ایران

فدراسیون والیبال در راستای اهداف تعبیه شده فدراسیون جهانی والیبال عمل میکند. این رشته در المپیک 2030 در  دستورکار برای فعال کردن قرار داد. پس از برسی های انجام شده به منظور استفاده و بهره برداری از پتانسیل های موجود در کشور پرداخته شد. در جلسه ای با حضور دکتر محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال، عباس نظریان رئیس فدراسیون اسکی  برگزار شد.  دکتر وحید مرادی مشاور عالی ورزش والیبال برفی، به بهره گیری از پتانسیل های موجود در کشور پرداختنند .

رئیس فدراسیون این رشته در ایران

در این جلسه داورزنی با صادر شدن حکمی عباس نظریان، رئیس فدراسیون اسکی را با عنوان رئیس کمیته منصوب کرد. تا این رشته جذاب ورزشی از امروز فعالیت خود را در ساختار اداری فدراسیون والیبال به صورت مستقل شروع کند . همچنین مقرر شد نظریان با معرفی دبیر کمیته برای پویایی هر بیشتر این کمیته و برنامه ریزی برای رشد و توسعه این رشته ورزشی اقدام کند . برگزاری رویداد های داخلی و بین المللی و تشکیل تیم های ملی در رده های سنی مختلف انجام شد. و حرکت به سوی قرارگیری در جمع تیم های برتر المپیک زمستانی 2030 از جمله اهداف و برنامه های تبیین شده این کمیته فدراسیون والیبال خواهد بود.

Hesam
16 ژانویه 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *