بهترین مربی

ما در وبسایت ورزشی قرار است 21 تا از برترین مربی های فوتبال را به شما معرفی کنیم.

این مقاله ای که در حال خواندن آن هستید پارت 2 آن است.

برای مطالعه پارت اول این مقاله بر روی این لینک کلیک فرمایید.

با نزدیک شدن به پایان فصل طاقت فرسای فوتبال اروپا، آن مدیرانی که تیم خود را موفق کرده اند، در آخر میتوانند راحت بنشینند و کار بازیکنان را تحسین کنند. این در حالی است که تماشاگران در حال تماشای کاپ های آنها هستند.

داستان‌های فراوانی وجود داشته است، با نام‌هایی که در فولکلور و تاریخ باشگاه‌ها در سراسر قاره نوشته شده است.

10 تا از برترین مربی های دنیای فوتبال – پارت اول

برترین مربی
برترین مربی

10 اونای امری (استون ویلا)

استون ویلا به تور اروپا می رود! کمتر کسی می‌توانست
تحولی را که اونای امری در ویلا پارک سرپرستی کرده است، پیش‌بینی کند، اما او بار دیگر ثابت کرد که یک مربی نخبه برای باشگاه‌هایی با اندازه خاص است.

ورود این بازیکن اسپانیایی باعث شد تا باشگاه از بالای منطقه سقوط لیگ برتر به جواز صعود به اروپا برسد، زیرا ویلا جایگاه خود را در لیگ کنفرانس امضا کرد. با توجه به سابقه او در رقابت‌های یوفا، چه کسی می‌داند که امری در فصل آینده چه دستاوردهایی خواهد داشت؟

بهترین مربی
بهترین مربی

9 مائوریتزیو ساری (لاتزیو)

به پایان رساندن لاتزیو در جمع چهار تیم برتر سری آ، ممکن است روی کاغذ خیلی مهم به نظر نرسد، اما مائوریتزیو ساری معجزه کرده است تا این باشگاه را به لیگ قهرمانان بازگرداند – علیرغم داشتن ترکیبی محدود، همچنان با نام تجاری خود فوتبال هجومی و مبتنی بر مالکیت بازی می کند. دفع در پایتخت ایتالیا

در واقع، ساری دستاورد خود را درک می کند و اخیراً می گوید: «دوست ندارم به خودم نمره بدهم، در 21 سال مدرسه هرگز آنها را دوست نداشتم. ما فصل ضعیفی در اروپا داشتیم، اما در لیگ باورنکردنی بودیم و فراتر از انتظارات بودیم. هیچ کس فکر نمی کرد که ما بالاتر از رتبه هفتم به پایان برسیم.”

برترین مربی
برترین مربی

8 میکل آرتتا (آرسنال)

هنوز هم زودتر از برنامه در پروژه آرسنال، فصل 2022-23 تقریباً نقطه اوج کار سخت میکل آرتتا در داخل و خارج از زمین برای اتحاد مجدد باشگاه بود. اگرچه آنها به‌خاطر یک اتفاق در اواخر فصل توسط منچسترسیتی به طرز وحشیانه‌ای تنبیه شدند، اما توپچی‌ها در اکثریت قریب به اتفاق فصل در صدر جدول لیگ برتر قرار گرفتند، زیرا آرتتا از طریق یک تیم جوان که فوتبال هجومی هیجان‌انگیزی بازی می‌کرد و (به ظاهر) اتحاد تازه‌ای را ایجاد کرد. ) ذهنیت برنده بی امان.

در نهایت اینطور نبود، اما آرسنال آرتتا از جایی که خیلی ها انتظار داشتند جلوتر است و با هواداران پشت سر آنها، دوران خوب بازگشته است.

بهترین مربی
برترین مربی

7 روبرتو دزربی (برایتون)

برایتون در لیگ اروپا؟! حضور روبرتو دزربی در سواحل جنوبی تا به امروز چیزی کمتر از یک فانتزی مدیریت فوتبال نبوده است، با این تاکتیک‌دان ایتالیایی تیم جوانی را ایجاد می‌کند که تجربه لیگ برتر و خریدهای زیرکانه توصیه شده توسط بخش پیشاهنگی مرغ‌های دریایی را که افراد بسیار کمی تا کنون داشته‌اند، ترکیب می‌کند. شنیده شده است.

این یک فرمول برنده در فصل 2022-23 بود، زیرا برایتون فوتبالی عالی بازی کرد، گل های فوق العاده ای به ثمر رساند و بالاترین امتیاز خود را در تاریخ لیگ به دست آورد تا برای اولین بار فوتبال اروپا را به پایان برساند. سرزمین رویایی.

بهترین مربی
بهترین مربی

6 اورس فیشر (اتحادیه برلین)

یکی از قابل توجه ترین داستان های کمپین اروپایی 2022-23. یونیون برلین فصل آینده پس از کسب مقام چهار تیم برتر بوندسلیگا زیر نظر اورس فیشر، سرمربی سوئیسی، در لیگ قهرمانان اروپا شرکت خواهد کرد .

این باشگاه تنها در سال 2019 برای اولین بار به لیگ برتر آلمان صعود کرد و سرمربی مرموز و متواضع، بهترین ها را از بین بازیکنان نسبتا ناشناخته ای با فوتبال ضدحمله و با شدت بالا، بر اساس کنفرانس، به دست آورده است. و صعود به لیگ اروپا در دو فصل گذشته برای رسیدن به رقابت های برتر اروپا برای اولین بار در تاریخ.

بهترین مربی
بهترین مربی

5 ژاوی (بارسلونا)

این یک فصل قدیمی بارسلونا نبوده است ، اما با توجه به بی تجربگی او به عنوان یک مربی سطح بالا، این نباید دستاوردهای ژاوی را تضعیف کند.

البته چالش رئال مادرید در این فصل ضعیف بوده است و نباید از حذف زودهنگام لیگ قهرمانان و لیگ اروپا غافل شد، اما ژاوی و اتهامات نسبتاً جوان او آنچه را که لازم بود برای استفاده و کسب اولین عنوان قهرمانی لالیگا در چهار فصل انجام دادند. سال ها و همچنین سوپرکوپا اسپانیا.

بهترین مربی
بهترین مربی

4 اسلات آرن (فاینورد)

عناوین Eredivisie برای فاینورد در دوران مدرن بسیار اندک بوده است، که بر اهمیت موفقیت آرن اسلات در فصل 2022-2023 تأکید می کند. اسلات که مشترک فلسفه هلندی توتال فوتبال است، تعهدی سرسختانه به بازی فوتبال هجومی جلو پا، بدون توجه به حریف دارد.

این رویکردی است که در این فصل سود زیادی را به همراه داشته است، با بازیکنانش که دستورات او را به یک سه راهی اجرا می‌کنند و مظنون‌های همیشگی PSV و آژاکس را برای کسب عنوان قهرمانی می‌بینند و با 13 امتیاز اختلاف نسبت به دومی در رتبه سوم قرار می‌گیرند.

تاتنهام در جستجوی ناامیدانه خود برای یافتن یک سرمربی جدید، درخواست اسلات را داد، اما او پس از امضای قرارداد جدید در جایگاه خود باقی می ماند.

بهترین مربی
بهترین مربی

3 پپ گواردیولا (من سیتی)

پپ گواردیولا با توجه به ترکیب تیم و مالی که در من سیتی در اختیار دارد و البته توانایی مربیگری او در جهان، همیشه باید از پپ گواردیولا انتظار داشت که حداقل یک جام در هر فصل کسب کند – اما او با تساوی 2022-23 در آستانه بزرگی ایستاده است. تا پایان

سیتی پیش از این پس از پایان فصل با بی امان بودن و قدرت طلبی معمولی، قهرمان لیگ برتر را از زیر دماغ آرسنال به دست آورده است و اکنون تنها دو بازی تا سه گانه تاریخی فاصله دارد.

قبلاً به اندازه کافی در مورد عظمت گواردیولا در طول این سال ها گفته و نوشته شده است، اما یک سه گانه مطمئناً او را به عنوان بزرگترین مربی باشگاه در تمام دوران تثبیت می کند.

بهترین مربی
بهترین مربی

2 فرانک هیز (لنز RC)

کمتر کسی پیش‌بینی می‌کرد که این لنز است که پاری سن ژرمن را در رقابت‌های قهرمانی لیگ 1 نزدیک‌تر خواهد کرد، اما این چیزی است که در یک فصل پر شور برای Les Sang et Or اتفاق افتاد. فرانک هایز در اولین کار تمام وقت خود به عنوان مربی تیم اصلی، صعود خود را با رتبه هفتم متوالی دنبال کرده و اکنون یک چالش عنوان قهرمانی است.

اگرچه تیم او چند امتیاز کمتر از مجموع امتیازات پاری سن ژرمن دارد، اما برای اولین بار در 20 سال گذشته به لیگ قهرمانان بازگشته است.

چه کسی بهترین مربی فوتبال در دنیا است؟

بهترین مربی

1 لوچیانو اسپالتی (ناپولی)

یک فصل فوق العاده، پر شور و زیبا برای ناپولی، که توسط تاکتیکیست حیله گر لوچیانو اسپالتی طراحی شده است. این باشگاه به 33 سال انتظار برای یک اسکودتو به لطف کمپین داخلی پرشور به رهبری ویکتور اوسیمن و ستاره برتر فصل 2022-2023 اروپا، Khvicha Kvaratskhelia، پایان داد. در نهایت این یک غوغا بود، زیرا رهبران فراری لیگ با قدم زدن رقبای خود به عنوان قهرمانی بی سابقه سری A دست یافتند.

در مجموع، اسپالتی 553 بازی طول کشید تا به قله سری آ برسد – هیچ مربی قهرمانی تا به حال مجبور نبوده اینقدر برای اولین اسکودتو خود صبر کند و در 64 سالگی، او مسن ترین کسی است که تا به حال این کار را انجام داده است.

فقط مایه شرمساری است که اسپالتی تصمیم گرفته است از گزینه تعطیلی قراردادش استفاده کند ، اما نمی توان گفت که او آن را به دست نیاورده است.

 

 

sajjad
3 ژوئن 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *