شوک ناگهانی به ملی‌پوشان فوتبال ایران

ملی پوشان فوتبال ایران دقیقه های قبل با خبری شوکه آور روبرو شده اند. ظاهرا قرار بود به بازیکنان ملی پوش خودروهای لوکس خارجی اهدا شود، اما حالا خبر رسیده که پلاک ملی نخواهد شد. در ادامه سایت ورزشی با شوک ناگهانی به ملی‌پوشان فوتبال ایران همراه شوید.

 

شوک ناگهانی به ملی‌پوشان فوتبال ایران

به گزارش سایت ورزشی، امروز خبری درباره پلاک نشدن خودروهای وارداتی ملی پوشان که مشمول پاداش جام جهانی شده بودند، انتشار پیدا کرد. ظاهرا خودروهای وارد شده توسط بازیکنان تیم ملی ایران پلاک نمی شود. در یک خبر منتشر شد که این مسئله با توجه به شکایت یک نهاد مردمی به رای هئیت عمومی دیوان عدالت اداری گذاشته شده است. خروجی جلسه سه شنبه 28 آذر ماه درباره بررسی موصبه هیئت وزیران درباره واردات خودرو توسط بازیکنان تیم ملی و کادر فنی بوده است. در نهایت با رای علیه این مجوز به اتمام رسید.

در این جلسه قضات عضو هئیت با استناد به بند 9 اصل سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران درباره رفع تبعیضات ناروا و ایجاد امکانات عادلانه برای همه در تمام زمینه های مادی و معنوی از وظایف دولت جمهوری اسلامی ایران است. اختصاص مجوز واردات یک دستگاه خودروی سواری به هر کدام از بازیکنان تیم ملی فوتبال و کادر فنی را مصداق تبعیض ناروا دانستند.

 

خودروهای لوکس 5 بازیکن تیم ملی

 

با توجه به اعمال ماده سیزده قانون دیوان عدالت اداری که زمان اجرای آن را هیئت عمومی مشخص می‌کند، مصوبه هیئت دولت برای اعطای پاداش (وارد کردن یک خودرو) به ملی‌پوشان ابطال شد و بنابراین مسئله پاداش پرحرف و حدیث ملی‌پوشان فوتبال ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ در‌ حال حاضر موضوعیتی ندارد.

شوک ناگهانی به ملی‌پوشان فوتبال ایران

چرا بازیکنان نمی توانند خودروهای خود را پلاک ملی کنند؟

در خبر انتشار یافته چنین آمده که حتی ملی پوشان و مربیانی که قبل از این اقدام به واردات خودروها کرده بودند. نیز مشمول رای هیئت عمومی دیوان عدالت اداری شده و قادر به پلاک کردن ماشین ها نیستند. این در حالی بود که پاداش یاد شده به صورت یک قول شفاهی، بعد از پیروزی مقابل عراق و صعود به جام جهانی به ملی پوشان داده شده است. بعد از آن این مسئله وارد چرخه اداری شده و بعد از اتمام جام جهانی، فهرست کاملتری که بازیکنان حاضر در جام جهانی و ملی پوشان حاضر در اردوهای مختلف را در برمی گرفت. به وزارت صمت ارسال شد. آنها با دریافت مجوز صاحب حق واردات یک خودروی خارجی به ایران شدند.

برخی از بازیکنان مجزها را به فعالان حوزه ماشین فروخته وبرخی شخصا اقدام به وارد نمودن خودرو کرده بودند. و خودروهای آنها نیز در انتظار پلاک شدن است. با ابطال این مصوبه آنها دچار ضرر جدی شده اند. رای یاد شده همچین باعث ناراحتی بازیکنان در حوزه تیم ملی می شود. قطعا بازیکنان با این موضوعات پیش آمده ضرر مالی خواهند کرد. و پاداش هایی که قولش را داده بودند، از بین می رود.

mohamadnd
19 دسامبر 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *