بازگشت عادل فردوسی پور به تلویزیون

یکی از چهره های جنجالی چند سال اخیر صدا و سیمای جمهوری اسلامی قطعا عادل فردوسی پور و برنامه نود است. هر چند وقت یکبار شایعاتی در زمینه بازگشت فردوسی پور به تلویزیون مطرح می شود. آیا بازگشت عادل فردوسی پور به تلویزیون حقیقت دارد؟ در ادامه سایت ورزشی همراه ما باشید تا این سوال را پاسخ دهیم.

 

رزومه عادل فردوسی پور در صدا و سیما:

مجری سرشناس فوتبالی ایران که به پخش برنامه های نود و فوتبال برتر و … می پرداخت. بعد از 7 ماه تعطیلی برنامه جدید خودش را بنام فوتبال 360 که به صورت اینترنتی پخش می شود با گفتگوی علیرضا جهانبخش آغاز کرد. مجری مردمدار و محبوب از دلیل وقفه بلند مدتش گفت و انتقاداتی را نسبت به میهمانش داشت. فردوسی پور از جمله گزارشگران حرفه ای و با سواد ورزشی می باشد. او در ایران جزو پرطرفدارترین چهره ورزشی بوده است. برنامه نود عادل توانسته مردم را تا پاسی از شب در تلویزیون بنشاند.

مرد تحصیل کرده مهندسی صنایع که استاد دانشگاه زبان شریف می باشد، علاوه بر درس به فوتبال نیز علاقه زیادی داشت و همزمان با ورود به دانشگاه، اولین فعالیتش را در سن 19 سالگی در روزنامه ابرار ورزشی آغاز نمود. عادل با سختی و مشقت های زیادی در این راه روبرو بود و هم گزارشگر بود و هم مفسر ورزشی و مترجم روزنامه های خارجی. به دلیل تسلطش بر انگلیسی توانست خیلی زود به عنوان گزارشگر در سال های 70 مطرح شود. او ایده برنامه نود را از 23 مرداد 1378 طراحی و اجرا کرد. جزو پر مخاطبت ترین و محبوب ترین برنامه های صدا و سیما شد و تهیه کنند فوتبال 120 شبکه ورزشی نیز عادل فردوسی پور بود.

بازگشت عادل فردوسی پور به تلویزیون

بازگشت عادل فردوسی پور به تلویزیون حقیقت دارد؟

خبرهایی در چند روز اخیر مطرح شده که احتمالا فردوسی پور دوباره به تلویزیون و صدا و سیما باز می گردد. اما این خبرها بیشتر تیتر زرد هستند و اصلا واقعیت ندارند، فردوسی پور تا این لحظه از مجری گری ، گویندگی، گزارشگری و تهیه کننده بودن برنامه های ورزشی و … خودداری کرده است. حتی یکبار نیز چهره اش در این سالها در صدا و سیما پخش نشده و ظاهرا جزو ممیزی ها قرار گرفته است. عادل در این روزها مشغول ضبط برنامه اینترنتی فوتبال 360 و مصاحبه با چهره های مطرح ورزشی است.

بازگشت عادل فردوسی پور به تلویزیون حقیقت دارد؟

واکنش صدا و سیما به برگشتن عادل فردوسی پور چه بود؟

با طرح ادعای خبر بازگشت عادل فردوسی پور به برنامه 90 و انتشار آن در شبکه های اجتماعی باعث شد تا پیمان جبلی رئیس سازمان صدا و سیما نیز در نشست های خبری در این باره اظهار نظر کند. فردوسی پور جزو محبوب ترین مجری های صدا و سیما است که جزو سرمایه ملی حساب می شود و جبلی گفت ما خواهان برگشتنش هستیم و او واقعا مجری توانمندی است. عدم حضور این مجری و شرط و شروطی که عادل تعیین کرده باعث شده تا بازگشت او به صدا و سیما خیلی سخت شود. با توجه به محبوبیت زیاد فردوسی پور در بین مردم، تلاش ها برای حضور دوباره او خصوصا در زمان انتخابات افزایش پیدا می کند و هر چند وقت یکبار این موضوع در رسانه ها داغ می شود.

واکنش صدا و سیما به برگشتن عادل فردوسی پور چه بود؟

علت برکناری عادل از تلوزیون چه بود؟

عادل فردوسی پور مجری محبوب فوتبال در مدت زمان کوتاهی پس از مطرح شدن در تلویزیون به اجرای برنامه 90 پرداخت. او 20 سال هر شب دو شنبه ها برنامه را مجری گری می کرد و با افراد مختلف مصاحبه انجام می داد. در سال 1397 تماشاگران این برنامه تلویزیونی شاهد چند جلسه غیبت او بودند و بعد از آن نیز تولید و پخش برنامه کامل متوقف شد. واکنش ها و اظهار نظرهای مختلفی در ارتباط با علت این ماجرا مطرح شد. عده ای حذف عادل فردوسی پور با فشار دفتر رهبری مرتبط می دانند و برخی دیگر معتقدند، مصاحبه او با جواد ظریف وزیر امور خارجه و انتشار فیلمی که باعث اخراج فردوسی پور شد دلیل محرومیت این مجری بوده است.

 

واکنش فردوسی پور برای بازگشت چه بود؟

در برخی از سایت ها و رسانه های خبری این گونه مطرح شده است. که یکی از شروط اصلی بازگشت عادل فردوسی پور به صدا و سیما تعطیلی برخی از برنامه‌ های ورزشی صدا و سیما است. اما او در مصاحبه ‌ای که اخیراً مجری انجام داده به طور کامل چنین شرطی را تکذیب کرده است. در پاسخ به این شایعه ها اینطور بیان کرده که عاشق مردم است و برای بازگشت صدا و سیما هیچ شرطی را تعیین نکرده است.

نظر شما درباره بازگشت عادل فردوسی پور به تلویزیون چیست؟ لطفا نظرات تان را بیان فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *