آرسنال 3-3 ساوتهمپتون | شانس قهرمانی آرسنال از دست رفت؟

شاگردان میکل آرتتا چاره ای جز پیروزی در ورزشگاه اتحاد ندارند. شانس قهرمانی آرسنال فقط به پیروزی برابر منچستر سیتی بستگی دارد.

خلاصه‌ی بازی آرسنال ساوتهمپتون | شانس قهرمانی آرسنال چقدر است؟

ورزشی: آرسنال برای جبران اشتباهش باید سیتی را شکست دهد.
ورزشی: آرسنال برای جبران اشتباهش باید سیتی را شکست دهد.

یکی از به یاد ماندنی‌ترین بازی‌های فصل 2022/23 لیگ برتر، ساعاتی پیش رخ داد. آرسنال با یک تساوی 3-3 برابر ساوتهمپتون متوقف شد. قهرمانی لیگ در آرسنال به شرایط بحرانی رسیده است.

آرسنال اخیراً در حال لغزش بوده است. آنها در مقابل لیورپول و وستهام پس از برتری 2-0 مقابل به تساوی دست یافتند. در حالی که منچسترسیتی بی امان پیروز شده است.

حالا بازی روز جمعه با ساوتهمپتون، یک پیروزی مهم را طلب می‌کرد. اما توپچی ها نتوانستند از خط پایان عبور کنند.

فقط یک دقیقه طول کشید تا قدیس‌ها به برتری شوک آور دست پیدا کردند. آرون رمزدیل یک پاس ضعیف مستقیم به کارلوس آلکاراز داد. او هم با پای راست ضربه را وارد دروازه کرد.

دقایقی بعد بازی 2-0 شد. ورزشگاه امارات در بهت و سکوت بود.

بازیکنی باعث ناامیدی بیشتری شده بود که شاید هر بازیکن دیگری از آرسنال در طول سال های بد  باشگاه، تئو والکات، درخشش بیشتری داشته بود. این بازیکن سابق، یاد روزان خوشش در آرسنال را یاد آوری کرد. با یه نفوذ به موقع توپ را در نقطه‌ی دور دروازه جای داد.

به نظر می رسید که یک تجمع بداهه که توسط الکساندر زینچنکو سازماندهی شده بود، میزبان را به مسیر خود بازگرداند. گابریل مارتینلی پس از مدت کوتاهی توپ را وارد دروازه کرد و یک والی زیبا را به ثمر نشاند.

پیشنهاد نویسنده: بهترین گلزنان تاریخ فوتبال

آرسنال باید منچسترسیتی را شکست دهد

ورزشی: این سومین تساوی متوالی شاگردان میکل آرتتا بود.
ورزشی: این سومین تساوی متوالی شاگردان میکل آرتتا بود.

بسیاری انتظار داشتند که آرسنال در نیمه‌ی دوم حملاتش را آغاز کند. اما قدیس‌ها باز هم به بازی برگشتند. ضربه‌ی کرنر از جیمز وارد-پروس، دوجه کالتا-کار را در تیرک عقب پیدا کرد و او ضربه‌ی سر را به گل تبدیل نمود.

ظاهرا فشار روی آرسنال بیشتر و بیشتر می‌شود. هواداران قدیس‌ها بدون پیراهن در شور و نشاط یک شب در شمال لندن جشن گرفتند. اما درام بیشتری در پیش بود.

مارتین اودگارد در دقیقه 88 یک گل دیگر را جبران کرد. او به میزبان فرصتی داد تا به یک پایان طوفانی در بازی برسد.

در دقیقه 90 یک بازی هوشمندانه باعث شد که اودگارد شوتی را روانه دروازه کند. اما ریباند به دست بوکایو ساکا افتاد و او ضربه‌ی فوری خود را فراتر از گاوین بازونو ثبت کرد و نتیجه را 3-3 کرد.

لئاندرو تروسارد زمانی که ضربه از راه دور او به تیر افقی دروازه برخورد کرد. تو فکر می کرد که توپش به گل تبدیل شده است. در ثانیه‌های پایانی یک پنالتی برای خطای احتمالی روی گابریل ژسوس به نظر می‌رسید که رد شد.

هر چقدر هم که پایان بازی دراماتیک بود، آرسنال هنوز نتوانسته در سه بازی اخیر خود در لیگ برتر پیروز شود. آنها روز چهارشنبه به مصاف منچسترسیتی می‌روند. آرسنالی‌ها می‌دانند که تنها یک راه واقع بینانه برای قهرمانی در لیگ وجود دارد. آن هم شکست دادن مدافع عنوان قهرمانی است.

نظر شما چیست؟ آیا آرسنال می‌تواند بالاخره قهرمان لیگ شود؟ یاباز هم سیتیزن ها قهرمانی را تصاحب می‌کنند؟ همه چیز به بازی این دو تیم بستگی دارد.

Pooria
22 آوریل 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *