بارسلونا 4-0 ختافه: برد پرگل بارسا در نیوکمپ

بارسلونا 4-0 ختافه: برد پرگل بارسا در نیوکمپ. بارسلونا در هفته بیست و ششم لالیگا با پیروزی 4-0 مقابل ختافه، عملکرد قابل توجهی از خود به نمایش گذاشت. این برد بارسلونا را به رده دوم جدول رده بندی لیگ رساند.

بارسلونا 4-0 ختافه: برد پرگل بارسا در نیوکمپ

نیمه ی اول و برتری یک گله بارسا

بازی در حالی آغاز شد که ختافه بارسلونا را به خطر انداخت و لوئیس میا در دقیقه 6 با پای چپ به شوت خود دست زد. با این حال، مارک آندره تراشتگن دروازه بان بارسلونا یک سیو بسیار مهم را انجام داد. بارسلونا به سرعت پاسخ داد و در دقیقه 8، ضربه سر رافینیا پس از ضربه کرنر دقیق ایلکای گوندوگان، راهی دروازه شد.

برد بارسا مقابل ختافه
برد بارسا مقابل ختافه

گل اول توسط رافینیا

در ادامه بازی، بارسلونا کنترل را در دست گرفت و در دقیقه 20، رافینیا با استفاده از پاس دقیق ژول کنده، مهارت خود را به نمایش گذاشت. رافینیا که از خط دفاع جدا شد، با ضربه پای چپ به گل رسید و بارسلونا را پیش انداخت.

با وجود تلاش ختافه برای ایجاد موقعیت های خطرناک، بارسلونا همچنان برتر بود. در دقیقه 36 ضربه فلیکس به دنبال پاس رافینیا توسط دیوید سوریا، دروازه بان ختافه به طرز ماهرانه ای دفع شد. در نیمه اول، بارسلونا با موفقیت تلاش های تهاجمی ختافه را ناکام گذاشت و دروازه خود را بسته نگه داشت.

نیمه ی دوم و 3 گل دیگر برای بارسا

ختافه با اشتیاق برای کم کردن فاصله وارد نیمه دوم شد، اما تلاش آنها با دفاع مستحکم بارسلونا خفه شد. شوت خطرناک میا در دقیقه 53 به تیرک سمت راست برخورد کرد اما موفق به دریافت دروازه نشد.

گل دوم بارسا

بارسلونا در دقیقه 56 با یک حرکت تیمی خوب برتری خود را افزایش داد. رافینیا که توپ را از گوندوگان دریافت کرد، یک پاس بلند را به کریستین اریکسن داد که ژائو فلیکس را برای یک گل مستقیم آماده کرد.

گل سوم توسط دی یانگ

اگرچه در دقیقه 57 روبرتو لواندوفسکی به دلیل موقعیت آفساید یک گل مردود دریافت کرد، اما بارسلونا به حملات بی امان خود ادامه داد. در دقیقه 61 فرانکی دی یونگ گل سوم را به ثمر رساند و با یک ضربه دقیق از سد دفاع ختافه گذشت. اسکار رودریگز بازیکن ختافه در دقیقه 70 یک موقعیت امیدوارکننده داشت اما ضربه او را آندره ترشتگن دروازه بان بارسلونا مهار کرد.

گل چهارم توسط بازیکن تعویضی

بارسلونا در طول بازی قدرت تهاجمی خود را حفظ کرد و با گل چهارم در دقیقه 1+90 پیروزی را قطعی کرد. فرمین لوپز بازیکن تعویضی پس از مهار ضربه اولیه ویتور روکه، توپ را با ضربه سر وارد دروازه کرد.

بارسلونا 4-0 ختافه: برد پرگل بارسا در نیوکمپ
بارسلونا 4-0 ختافه: برد پرگل بارسا در نیوکمپ

نتیجه

این برد متقاعد کننده بارسلونا را با 57 امتیاز به رده دوم لیگ رساند و یک بازی بیشتر از خیرونا انجام داد. از سوی دیگر ختافه با 34 امتیاز در رده دهم قرار دارد. عملکرد بارسلونا تحت مربیگری ژاوی نشان دهنده احیای مجدد آنها در لالیگا است و هواداران مشتاقانه منتظر مسابقات آینده خود در ادامه صعود به جدول رده بندی هستند.

Hesam
24 فوریه 2024

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *