سید بندی جام جهانی بسکتبال

سید بندی جام جهانی بسکتبال ، یکی از ورزش های هیجان انگیز و جذاب در دنیا قطعا بسکتبال است. تیم ملی بسکتبال ایران از بازیکنان قدرتی و فوق العاده حرفه ای برخوردار است. در همین راستا سید بندی جام جهانی بسکتبال مشخص شده است. در ادامه سایت ورزشی همراه ما باشید تا با اخبار ورزشی مهم دیدن نمایید.

 

سید بندی جام جهانی بسکتبال 2023:

به گزارش سایت ورزشی، تیم ملی بسکتبال ایران بعد از اعلام سید بندی جام جهانی بسکتبال، در سید پنجم قرار گرفتند. تیم ایران در این رقابت ها با تیم های دومینیکن و فنلاند و نیوزلند در یک سید  قرار گرفته اند. سید بندی جام جهانی روز جمعه 1 اردیبهشت بر اساس رنکینگ فدراسیون جهانی این رشته اعلام شده است. تیم ملی ایران در این رقابت ها با بقیه تیم ها به غیر از این سه تیم همگروه خواهد شد.

سید بندی جام جهانی بسکتبال 2023

سیدبندی کامل جام جهانی ۲۰۲۳ بدین شرح است:

  • سید یک: فیلیپین، اسپانیا، آمریکا و استرالیا
  • سید دو: فرانسه، صربستان، اسلوونی و لیتوانی
  • سید سه: یونان، ایتالیا، آلمان و برزیل
  • سید چهار: کانادا، ونزوئلا، مونته‌نگرو و پورتوریکو
  • سید پنج: ایران، دومینیکن، فنلاند و نیوزیلند
  • سید شش: چین، لتونی، مکزیک و گرجستان
  • سید هفت: اردن، ژاپن، آنگولا و ساحل عاج
  • سید هشت: لبنان، مصر، سودان جنوبی و کیپ ورد

سید بندی بسکتبال

سید بندی بسکتبال:

تیم های حاضر در سیدهای 1 ، 3 ، 5 ، 7 و گروه های A و C و E و G را تشکیل می‌دهند و سیدهای دو، چهار، شش و هشت در گروه‌های B و D و F و H قرار می‌گیرند. تیم ملی بسکتبال ایران با تیم های فیلیپین، اردن و ژاپن هم‌گروه نخواهد شد.

مراسم قرعه کشی جام جهانی بسکتبال سال 2023 در تاریخ نهم اردیبهشت ماه در مانیل رسما برگزار خواهد شد. سی و دو تیم باید در هشت گروه 4 تیمی رقابت نمایند.

بعد از مراسم قرعه کشی و اعلام تیم های همگروه، مسابقات گروه های اول تا چهارم در مانیل ، گروه های پنج و شش در اوکیناوا و گروه های 7 و 8 نیز در جاکارتا برگزار خواهد شد. البته این تبصره نیز وجود دارد که تیم ملی آمریکا به فیلیپین خواهد رفت. اسلوونی در ژاپن بازی می‌کند و بازی‌های کانادا در اندونزی برگزار می‌شود. با آرزوی موفقیت و کامیابی برای بلند قامتان توپ و تور ایران در این رقابت ها که بتوانند عنوان قهرمانی دنیا را بدست آورند.

mohamadnd
23 آوریل 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *