پرسپولیس تهران بالاخره موفق شد در سکوی قهرمانی لیگ برتر 02-1401 قرار بگیرد. قرمزهای پایتخت با خوش شانسی فقط با 1 امتیاز اختلاف نسبت به سپاهان توانستند در صدر جدول قرار بگیرند. البته آنها در مسیر خود استقلال را نیز از میان برداشتند. یحیی گل محمدی و شاگردانش در هفت سال قبل برای هشتمین بار عنوان قهرمانی تاریخ لیگ برتر از آن خود کردند. در ادامه سایت ورزشی با پشت پرده قهرمانی پرسپولیس همراه ما باشید.

پشت پرده قهرمانی پرسپولیس

پرسپولیس قهرمان لیگ برتر امسال:

یحیی گل محمدی توانست در بازی آخر نساجی با نتیجه پرگل پیروز شود و همزمان در قائمشهر کاپ قهرمانی را بالای سر ببرد. پرسپولیس پادشاه مطلق قهرمانی لیگ برتر لقب گرفت و این عنوان حالا حالاها دست آنها مانده است. یحیی و شاگردان توانستند در بازی های مختلف پیروز میدان شوند و 100 درصد امتیازها را درو نمایند. البته حادثه تلخ برای آنها با شکست در مقابل سپاهان در نیمه فصل دوم رقم خورد که حتی احتمال حذف پرسپولیس از قهرمانی نیز مطرح شده بود. گل محمدی با رهبری به موقع ثابت کرد. که یک سرمربی فوق العاده با راز های زیاد برای بدست آوردن قهرمانی در هفت سال گذشته است. و شخصیت قهرمانی مختص اوست.

پشت پرده قهرمانی پرسپولیس

باشگاه سرخ های تهرانی برای بدست آوردن جام در بالای سر خود باید با دو رقیب قدیمی مبارزه می کردند. و بالاخره پیروز هم شدند. آنها بهترین خط دفاع لیگ را نسبت به سپاهان و استقلال ساختند و با خودن گل های کمتر و کسب بیشترین امتیاز را بدست آوردند. حتی با شکست در برابر سپاهان و پیروزی در تقابل 6 امتیازی شان در دربی برگشت با آبی ها نیز بالاتر از طلایی پوشان در صدر قله لیگ جام 22 قرار گرفتند. البته نباید زحمات علیرضا بیرانوند را نادیده بگیریم و سپاهان هم با چند باخت و تساوی به سرخ ها کمک کرد.

پشت پرده قهرمانی پرسپولیس

پشت پرده قهرمانی پرسپولیس

اگر تیم پرسپولیس بتواند در جام حذفی نیز طعم قهرمانی را بچشد، می تواند دبل قهرمانی را اینبار از علی پروین و برانکو ایوانکوویچ برباید. جام حذفی تنها جامی در ایران است که گل محمدی آن را در ویترین خودش کم دارد. با فتح آن می تواند همیشه در تالار افتخارات مربیان نامدار باشگاه ثبت شود. آقا یحیی با توجه به جزئیات مختلف باشگاه، تغییرات را از کادر فنی شروع نمود. با افزوده شدن لوس ویرا طراح تمرین ها و تاکتیک ها در نقش دستیار اول در گلوله های تاکتیکی به سرمربی تیم کمک زیادی کرد. ننکا برزیلی از کمپ اسپایر و تیم های متمول قطری آمد. تا علیرضا بیرانوند از اروپا بازگردد و ستون اصلی خط دفاع تیم قرار بگیرد. پپه لوسادای اسپانیایی نیز با تمرینات بدنسازی حرفه ای جنگندگی تیم را برای اجرای دستوران در اتاق فکر پرسپولیس حفظ کرد.

پشت پرده قهرمانی پرسپولیس

علیرضا بیرو دروازه بان پرسپولیس با ثبت 14 کلین شت توانست مهم ترین رکن قهرمانی باشگاهش باشد و دستکش طلایی را فتح کند. او نشان داد چرا شماره یک تیم ملی فوتبال ایران است. گولسیانی دومین گلزن برتر تیمش بعد از مهدی ترابی با نمایش خیره کننده در خط دفاع خیال قرمزهای پایتخت را از وجود یک پنالتی زن مطمئن راحت نمود. وحید امیری و مهدی ترابی نیز دو ستاره حرفه ای با درخشش عالی بودند. که در هفته های پایانی نقش پر رنگ خود را در قهرمانی باشگاهشان نشان دادند.

پشت پرده قهرمانی پرسپولیس

آیا یحیی گل محمدی فاتح جام حذفی است؟

با اینکه اعتراضات استقلالی ها نسبت به داوری صحنه های مسابقات در هفته پایانی زیاد بود و ساپینتو و برخی افراد مدعی بودند که داور به نفع پرسپولیس سوت می زند. اما همه اینها بهانه ای بیش نبود چون پرسپولیس برای قهرمانی تلاش بیشتری نسبت به سپاهان و استقلال داشت. یحیی رویای بدست آوردن جام حذفی را در سرش می پروراند. ریکاردو ساپینتو نیز حداقل در این فصل یک جام می خواهد، گل محمدی نیز می خواهد عناوین قهرمانی خودش را تکمیل کند. چهارشنبه همه چیز مشخص خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *