بیوگرافی سحر خدایاری دختر آبی

سحر خدایاری معروف به دختر آبی طرفدار پرپاقرص تیم استقلال تهران بود. او علاقه زیادی داشت که بازی های استقلال را در استادیوم آزادی از نزدیک تماشا کند. یکبار نیز موفق شد در ورزشگاه حضور یابد اما دستگیر و روانه بازداشتگاه شده بود. سپس دست به خودسوزی زد و با کمال ناباوری از دنیا رفت. در ادامه بیوگرافی سحر خدایاری دختر آبی را در سایت ورزشی می خوانید.

 

بیوگرافی سحر خدایاری دختر آبی:

سحر یا سارا خدایاری متولد 1368 در استان چهارمحال بختیاری و روستای سلم شهر کیار می باشد. او فارغ التحصیل دو لیسانس زبان انگلیسی و مهندسی کامپیوتر بود. عشق تیم استقلال را داشت و به دلیل ورود غیرقانونی به استادیوم دستگیر شد و در نهایت نیز خودسوزی کرد. او 5 خواهر و دوبرادر دارد. پدرش در جنگ ایران و عراق در سال 61 به درجه جانبازی با 15 درصد نائل شد که کارمند بنیاد جانبازان و جهاد سازندگی است.

بیوگرافی سحر خدایاری دختر آبی

از کار کردن تا عشق فوتبال استقلال تهران:

سحر به همراه خانواده اش ساکن شهر مذهبی قم بود و در این شهر نیز کار می کرد. او عاشق و طرفدار دو آتیشه استقلال بود. حتی بنابر گفته های دوستانش برای هر بازی مرخصی می گرفت تا به استادیوم برود. در جریان آخرین حضورش در استادیوم نیز بازداشت شد و با حضور پدر و ارائه وثیقه موقتا آزاد شد تا دادگاه برای حکم نهایی تشکیل می شود. پدرش اما می گوید در اولین دفعه که به استادیوم آزادی رفت و یکی از بازی های استقلال را ببیند، دستگیر شد و من و همسرم اجازه نداده بودیم او برود.

 

ماجرای دستگیری و خودسوزی سحر خدایاری:

خانم خدایاری شش ماه از دستگیری و آزادی اش گذشته بود که در شهریور 1398 در روز دادگاه در حالی که هیچ جلسه ای برگزار نشد و قاضی نیز به مرخصی رفت، جلوی دادگاه انقلاب خودش را سوزاند. خدایاری به دلیل سوختگی تمام بدنش به جز مچ پا به پایین چند روز بیشتر دوام نیاورد و در بیمارستان به دلیل شدت سوختگی جان خودش را از دست داد. پدرش می گوید او از بیماری اعصاب و روان رنج می برد و قبلا نیز یکبار دست به خودکشی زد. با این حال دوست او که روانشناس است گفت: سحر فوق العاده دختر احساسی بود و بیماری دو قطبی و زمینه ای نداشته است. اما پدرش گفت: مادر سحر چندین ماه به صورت پنهانی در چایی و نوشیدنی هایش دارو می ریخت تا دخترش درمان شود و اما خودش اعتقادی به بیماری نداشت.

ماجرای دستگیری و خودسوزی سحر خدایاری

علاقه مند به پلیس:

پدرش می گفت سحر قبل از اینکه وارد دانشگاه شود، دلش می خواست پلیس شود تا آدم های بد را از جامعه جمع نماید. اما من به او گفتم که نمی توانید اینکار را انجام دهید، تو دختری و جثه ضعیفی داری. بعد از خودکشی و بستری شدن در بیمارستان هیچ فوتبالیست و سلبریتی برای دیدار با دختر آبی به بیمارستان نیامد. آقای خدایاری در ادامه می گوید من در جنگ جانباز شدم و عاشق انقلاب و دفاع از نظام هستم. امام را نیز با جان و دل دوست دارم و از این به بعد برای کشورم هر کاری می کنم.

دختر بنده و خانواده ام هیچ مشکلی با نظام نداشته ایم و نداریم. از افرادی که از دختر من سوءاستفاده کردند اصلا راضی نیستم.

 

ماجرای دستگیری و خودسوزی سحر خدایاری

وثیقه پنجاه میلیون تومانی

دادگاه بعد از بازداشت شدن خدایاری برای آزادی او وثیقه 50 میلیون تومانی تعیین کرده بود. از آنجایی که تهیه این مبلغ برای خانواده اش دشوار بود و زمان کافی برای تهیه وثیقه نداشت، خدایاری 2 روز در بازداشتگاه حضور داشت و همین مسائل باعث افسردگی و روحیه بد او شده است.

 

وضعیت ازدواج و تاهل سحر:

از وضعیت ازدواج و همسر سحر خدایاری اطلاعات دقیقی در دسترس نیست. احتمال او مجرد بوده است و عاشق تیم آبی پایتخت ایران بود.

بیوگرافی سحر خدایاری دختر آبی

مرگ تلخ با خودسوزی

سحر خدایاری بعد از اینکه در تاریخ 18 شهریور 1398 با خودسوزی درگذشت، مرگ او در شبکه های اجتماعی و خبرگزاری های مطرح دنیا بازتاب وسیعی داشت. او در اینستاگرام به دختر آبی لقب گرفت. هواداران استقلال و بقیه تیم ها بعد از مرگ سحر، اقدام به ترند او در شبکه های اجتماعی کردند و نسبت به مرگ تلخ او اعتراض هایی انجام دادند. بسیاری از پیشکسوتان و بازیکنان تیم استقلال بعد از فوت سحر واکنش های زیادی را در شبکه های اجتماعی نشان دادند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *