بیرانوند یکشنبه تاریخ‌ساز می‌شود

علیرضا بیرانوند گلر لرستانی تیم پرسپولیس تهران می باشد و عملکرد بی سابقه ای در این فصل و فصل قبل پرسپولیس داشت. بیرو این هفته می تواند به باسابقه ترین دروازه بان تاریخ قرمزها تبدیل شود. در ادامه سایت ورزشی با ما همراه شوید. بیرانوند یکشنبه تاریخ‌ساز می‌شود.

 

بیرانوند یکشنبه تاریخ‌ساز می‌شود

به گزارش سایت ورزشی، علیرضا بیرانوند تابحال 184 بار در دروازه سرخ پوشان قرار گرفته است. ایشان در کنار حسین بادامکی هجدهمین بازیکن باسابقه تاریخ باشگاه به حساب می آید. اما حضور این هفته او در دروازه پرسپولیس رنگ و بوی خاصی دارد. بیرانوند در بازی با شمس آذر قزوین به رکورد وحید قلیچ، گلر سابق سرخپوشان در دهه 60 شمسی می رسد. قلیچ سالهای متمادی به عنوان دروازه بان پرسپولیس حضور داشت و بالاتر از تمام نفرات رکورد دار این عنوان برای سرخپوشان بوده است. اما علیرضا می تواند در بازی فردا با شمس آذر این رکورد را از آن خودش نماید و به عنوان یکی از تاریخ سازترین دروازه بانان پرسپولیس تبدیل شود.

حمله بیرانوند به محمدرضا احمدی گزارشگر دربی

بعد از وحید قلیچ و علی بیرو، احمد رضا عابدزاده با 107 مسابقه بیشترین حضور را در دروازه سرخ ها دارد. داوود فنایی با 105 بازی در جایگاه چهارم دیده می شود. نکته جالب اینکه هیچ گلر دیگری غیر از این چهار نفر نتوانسته بودند تعداد بازی خود را با دستکش پرسپولیس به عدد 100 برسانند. بیرانوند از لیگ شانزدهم تا نوزدهم در پرسپولیس به چهار عنوان قهرمانی متوالی لیگ دست پیدا کرد. او در بازگشت به اردوگاه قرمزها توانست یک قهرمانی لیگ برتر کسب کند و یکی از پرافتخارترین بازیکنان لیگ حرفه ای ایران باشد. نکته جالب در این باره این است که بیرو در ابتدای فصل تا آستانه انتقال به استقلال رقیب سنتی پیش رفت. اگر این انتقال انجام می شد، او فرصت دستیابی به این رکورد را برای همیشه از دست می داد. به نظر شما آیا بیرانوند فردا می تواند عملکرد درخشانی از خودش به نمایش بگذارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *