کلن 0-2 لورکوزن: لورکوزن به قهرمانی نزدیک تر شد

کلن 0-2 لورکوزن: لورکوزن به قهرمانی نزدیک تر شد. بایرلورکوزن در هفته بیست و چهارم بوندسلیگا با نتیجه 2-0 مقابل کلن پیروز شد و جایگاه خود را در صدر جدول لیگ برتر تثبیت کرد. گل‌های جرمی فریمپونگ و الخاندرو گریمالدو سرنوشت مسابقه را رقم زد، در حالی که کارت قرمز اولیه یان تیلمان از کلن به رقابت جذابی افزود.

کلن 0-2 لورکوزن: لورکوزن به قهرمانی نزدیک تر شد

نیمه اول درام

بازی در حالی آغاز شد که لورکوزن فشار زیادی بر خط دفاعی کلن وارد کرد و به دنبال استفاده از اشتباهات حریف بود. حرکت اولیه برای لورکوزن نتیجه داد که گرانیت ژاکا توسط یان تیلمان خطا شد و پس از بررسی VAR یک کارت قرمز مستقیم دریافت کرد. این اخراج باعث افزایش تنش در زمین شد و هر دو تیم به دلیل بازی فیزیکی خود کارت زرد دریافت کردند.

برد لورکوزن مقابل کلن
برد لورکوزن مقابل کلن

نقطه عطف

نقطه عطف در دقیقه 37 زمانی بود که پاس دقیق الخاندرو گریمالدو موقعیتی را برای پاتریک شیک ایجاد کرد. اگرچه شیک نتوانست تبدیل به گل کند، جرمی فریمپونگ از توپ آزاد استفاده کرد و دروازه لورکوزن را به ثمر رساند. این گل اعتماد به نفس را به تیم تزریق کرد و آنها در دقایق باقی مانده نیمه اول به فشار روی دروازه کلن ادامه دادند.

نکات مهم نیمه دوم

کلن نیمه دوم را با قاطعیت آغاز کرد و هدف خود را به تساوی کشاند. اما ضربه سرگیس آدمیان به تیر دروازه برخورد کرد و گل تساوی را از آن خود کرد. جاستین دیل، بازیکن تعویضی آدامیان، مصدوم شد و او را مجبور به ترک بازی کرد.

لورکوزن نیمه دوم را در اختیار گرفت و موقعیت های متعددی را خلق کرد. در دقیقه 73 نفوذ آمینه عدلی به خط دفاعی کلن باعث شد تا گریمالدو با یک ضربه پای راست گل دوم را برای لورکوزن به ثمر برساند.

درام متأخر

با وجود تلاش های لورکوزن برای افزایش برتری، دروازه بان کلن در دقیقه 79 ضربه راه دور فلورین ویرتس را مهار کرد. تعویض های اواخر بازی هر دو مربی تاثیر چندانی بر نتیجه نهایی نداشت.

کلن 0-2 لورکوزن: لورکوزن به قهرمانی نزدیک تر شد
کلن 0-2 لورکوزن: لورکوزن به قهرمانی نزدیک تر شد

نتیجه

پیروزی 2-0 بایرلورکوزن آنها را به 64 امتیاز رساند و با اختلاف 10 امتیازی نسبت به بایرن مونیخ رده دومی، صدرنشینی خود را در صدر جدول بوندسلیگا حفظ کرد. از سوی دیگر، کلن با 17 امتیاز در رده شانزدهم باقی ماند و بر اهمیت عملکرد برتر لورکوزن در این دیدار حساس تاکید کرد.

Hesam
3 مارس 2024

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *