جنجال قلعه نویی دوباره در تیم ملی

جنجال قلعه نویی دوباره در تیم ملی ، سرمربی ایرانی تیم ملی در اسفند 1401 رسما توسط فدراسیون فوتبال معرفی شد. امیر قلعه نویی بعد از 16 سال رسما بر روی نیمکت تیم ملی نشست. اما این شخص جنجال ها و حواشی خاص خودش را همیشه همراه دارد. در ادامه سایت ورزشی همراه ما باشید.

 

جنجال قلعه نویی در کنفرانس ؛ تا 1000 بشمار، تا 10 بلدم!

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در یک نشست خبری قبل از مسابقه با روسیه اظهارات جنجالی بیان نمود. تیم فوتبال ایران با هدایت قلعه نویی اولین بازی خودش را با روسیه در استادیوم آزادی برگزار کرد. این دیدار با نتیجه 1-1 مساوی شد. ملی پوشان ایرانی در مسابقه اول دوستانه نمایش هجومی داشتند و نتوانستند از سد روسیه عبور کنند. در این دیدار 5 هزار نفر تماشاگر در استادیوم آزادی حضور داشتند.

قلعه نویی بعد از پایان مسابقه در سالن کنفرانس خبرنگاران حضور یافت و به تمامی سوالات پاسخ داد. سرمربی ایران بازم یک کنفرانس جنجالی و پرحاشیه ای را تجربه کرد. برخی از این خبرنگارها سوال های انتقادی از او پرسیدند و باعث شد تا این دیدار نیز به تنش کشیده شود.

جنجال قلعه نویی

جنجال قلعه نویی

اصلا مهم نیست که همگان مرا تایید نمایند

سرمربی جدید تیم ملی در نشست خبری در ابتدای صحبت هایش گفت: گلایه های زیادی از حضورم در تیم ملی شده است. برخی افراد مخالف هستند. مبارکشان باد. اصلا دلیل مخالفت آنها را نمی دانم. به هزار و یک دلیل اصلا مهم نیست شما می توانید امتیازات مختلف ما را در لیگ ببینید و تا هزار بشمارید. بشمارید تا سوال بعدی را جواب دهم. باید به مخالفان احترام گذاشت چون نظرشان محترم است و قرار نیست همه بنده را تایید نمایند و آنها نیز قابل احترام می باشند.

سرمربی تیم ایران درباره حضور کوتاه مدت خودش در تیم ملی در دوره های قبل اشاره کرد و گفت: بازی با روسیه بسیار خوب بود و تا الان چنین بازی در تیم دیده نشد. مربی وظایف زیادی در تیم خود دارد و ما دو مورد اصلی را رعایت کردیم، ساخت موقعیت بر روی دروازه حریف و عدم اجازه موقعیت بر روی دروازه خودمان بود که به نحو احسن انجام شد. ما واقعا در ساخت موقعیت ها، شوت، کرنر و گردش توپ و … بسیار عالی کار کردیم. متاسفانه بیشتر توپ های ما در زمین تبدیل به گل نشد.

 

بازیکنان من با جان و دل فوتبال بازی می کنند

امیر قلعه نویی در ادامه از شاگردان خود تمجید و قدردانی کرد و گفت: بازی خوبی انجام دادند و آنها قطعا هر هفته بهتر می شوند. باید از تمام بازیکنانم در این مسابقه تشکر نمایم که با جان و دل بازی کردند. موقعیت های زیادی توسط خط حمله و هافبک ها ایجاد شد و جانانه جنگیدند. ما در چند روز به راحتی توانسته ایم نگرش و فکر خود را بر روی این بازیکنان قالب کنیم و این خیلی خوب است.

ما توانسته ایم بازی خوبی در مقابل تیم جوان و قدرتمند روسیه انجام دهیم. مردم در ورزشگاه نیز هیجان زده شدند و ایستاده تشویق می کردند و تیم خوبی داریم و می توانیم به آینده امیدوار باشیم. حتما مخالفانی در بین تماشاگران وجود داشتند که اتفاقا آنها نیز تشویقمان کردند.

جنجال قلعه نویی

ما در تیم ایران بازیکن سالاری نداریم

خوشبختانه از چیزی که خوشم نمی آید بازیکن سالاری و تکیه بر بازیکنان بزرگ است. همه بچه ها در یک بازی گروهی تلاش می کنند. در ادامه درباره غیبت سردار آزمون گفت: خواهشا درباره بازیکنانی صحبت کنید که در زمین حضور دارند. بازیکنانی که همانند سرباز در تمرینات وظیفه خود را انجام دادند. خوشبختانه ما بازیکن سالاری نداریم و اصلا بازیکن محوری مطرح نیست. شهریار مغانلو و رضا اسدی خیلی عالی بازی کردند. قطعا ما در تیم این نسل از فوتبال بازیکن زیاد داریم و حتی این 11 بازیکن را کنار بگذاریم، می توانیم 11 تای دیگر در مقابل کنیا به میدان بفرستیم.

در ادامه قلعه نویی بیان داشت: هر شخصی که با قلب خودش بازی فوتبال انجام می دهد و در تیم ملی حضور دارد و سردار آزمون نیز همینگونه است و بعدا حضور خواهد داشت. شاید خیلی از بازیکنان در اردو نباشند و ما باید درباره کسانی صحبت کنیم که حضور دارند.

در انتظار رونمایی از دستیاران امیر قلعه نویی در تیم ملی ایران

مربی و کادر فنی باید تجربه حضور در جام جهانی را داشته باشند!

سرمربی جدید تیم ملی ایران درباره کادر فنی و کمک مربی نیز صحبت هایی انجام داد. او گفت: فعلا کادر ما تکمیل نشده و قطعا شخصیت هایی را می آوریم که سوابق خوبی دارند و تجربیات نشستن روی نیمکت تیم ملی در جام جهانی را دارند. ما می خواهیم همکاران خوبی داشته باشیم. از تراکتوری ها تشکر می کنیم که مربی گلرهایش را در اختیار تیم ملی قرار داد. چندین مشاور و اجرایی به تیم اضافه شدند تا لیگ ما را کامل بررسی نمایند. از آقایان زنوزی و نصیر زاده تشکر می نمایم.

جنجال امیر قلعه نویی

در ادامه راجب کیفیت فنی فوتبال روسیه گفت: تیم روس خیلی خوب بود و آنها نیز همانند ما چندین ماه در شرایط مسابقات قرار نداشتند. ما در نیمه دوم پرس هایی انجام دادیم و قدرت خود را به رخ کشیدیم. نگرش من در فوتبال به این صورت است که باید از جلو پرس کنم. در تیم های لیگ برتری که حضور داشتم نیز همینکار را عملی کردم. روس ها تیم خوبی دارند اما ما با تعویض ها و پرس های سنگین توانستیم بازی سازی آنها را از میان برداریم. موقعیت های زیادی خلق شد و باید حداقل دو گل در این مسابقه می زدیم.

 

به دور از بغض ها باید به فکر مردم خود باشیم

امیرخان در ادامه صحبت هایش گفت: بازی خوبی بود و امیدوار کننده ظاهر شدیم. ما در طی دو روز لژیونرهای خود را در اختیار گرفته ایم و واقعا از این بابت خوشحالم که مردم راضی هستند. ما از تفکرات و ایده های خود فاصله زیادی داریم و باید بهتر شویم. من از بزرگان تیم تشکر می کنم که بر خلاف دشمنان و مخالف ها واقعا بزرگی کردند.

دشمنان همانند کسانی هستند که ضربه می زنند. من با فوتبالیست های تیمم صحبت کردم و از برنامه ریزی و انضباط و نظم در فوتبال گفتم و واقعا از انها راضی هستم. در روزهای آتی قطعا بهتر نیز خواهیم شد. مخالف های ما نیز عزیز هستند و می دانیم که آنها نیز خیر تیم ملی ایران را می خواهند. انتقادها باید وجود داشته باشد اما نباید با بغض همراه شود. برخی دنبال حب و بغض هستند که به مملکت و فوتبال ما اصلا کمکی نمی کند. باید تمام این مسائل را کنار بگذاریم.

 

برخی گفتند لژیونرها نبودند اما واقعا خوب بازی کردیم

قلعه نویی درباره سوالی که گفته شد آیا کادر فنی تغییر می کند یا احتمال جدایی مربی دیگر وجود دارد بیان داشت: من از گل گهر سیرجان تشکر می کنم. از آقایان اسفندیارپور، حلوایی و عتیقی و … که واقعا به بنده محبت داشتند. ما تا خرداد فرصت داریم تا لیگ را بررسی و لژیونرها را نظارت نماییم. لیگ ایران در خرداد تمام می شود و برنامه ریزی های دقیقی داریم. یک همکار خارجی و دو نفر داخلی به تیم ملی اضافه خواهند شد. دو نفر مشاور نیز وجود خواهند داشت. از جناب آقای تاج نیز تشکر می نمایم که واقعا به ما و تیم ایران روحیه می دهند و باید همه ملت دست در دست هم فوتبال را به بالا بکشیم.

قلعه نویی در ادامه گفت: برخی از بازیکنان ستاره و لژیونر تیم ملی روسیه در این بازی حضور نداشتند. بله آنها چهار ماه است که اصلا بازی نکردند و ما نیز چندین لژیونر در اختیار نداشتیم و بجای آنها از بازیکنان لیگ بهره بردیم. مغانلو، نورافکن و اسدی و … که می توانند در آینده جزو لژیونرهای ایرانی شوند. ما در این مسابقه اگر باخت می دادیم می گفتند دیدی هیچی بلد نیستند. حالا بازی خوب کردیم می گویند لژیونرهای آنها حضور نداشتند.

جنجال امیر قلعه نویی

جنجال قلعه نویی

از اصول و منطق خودم عقب نمی نشینم

آقای قلعه نویی درباره عدم تمکین برخی بازیکنان لژیونر نیز صحبت هایی را انجام داد و گفت: این سوالات را باید از خود این افراد بپرسید. من در فوتبال اصول خودم را دارم و اصلا عقب نشینی نمی کنم. جایگاه بازیکن و بنده کامل مشخص است. من از بازیکنان بزرگ تشکر می کنم که قبل از حضور خود در اردو با بنده صحبت کردند و راجب آسیب ها و مشکلات حرف هایی را بیان نمودند. بازیکنان تیم ملی فرهنگ خوبی دارند و می دانند که چطور رفتار کنند. منتقدین هم همیشه برای تیم ایران وجود داشته که مثلا اگر بردیم می گویند بازیکنان حریف قوی نبودند یا بازیکنان اصلی شان حضور نداشتند یا اگر نبردیم چیزهای دیگری خواهند گفت. اصلا مهم نیست و ما کار خودمان را انجام می دهیم.

لطفا صحبت ها و نظرات تان را درباره جنجال قلعه نویی در تیم ملی در کامنت ها و دیدگاه ها مطرح نمایید.

mohamadnd
29 مارس 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *