مسی در کنار دایی و رونالدو

مسی در کنار دایی و رونالدو ، آقای گل ملی در دنیا از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. علی دایی بازیکن پرافتخار سابق تیم ملی فوتبال ایران برای چندین سال این عنوان را از آن خودش کرده بود. اما دیری نپایید که کریستیانو رونالدو این عنوان را از دایی ربود. در ادامه سایت ورزشی همراه ما باشید.

رکورد آقای گل ملی دنیا

رکورد آقای گل ملی دنیا

لیونل مسی فوق ستاره آرژانتین با سه گل در یک بازی دوستانه در مقابل کوراسائو توانست به رکورد علی دایی و رونالدو نزدیک تر شود. آرژانتین در یک مسابقه دوستانه در مقابل کوراسائو قرار گرفت. این دیدار با برتری 7-0 به نفع آلبی سلسته ها تمام شد. فوق ستاره جهان در این مسابقه در دقیقه 20 گل زد و صدمین گل ملی فوتبالی اش را جشن گرفت تا نامش در کنار علی دایی و رونالدو مطرح شود.

مسی که در رقابت های جام جهانی 2022 توانست تیمش را قهرمان این تورنمنت کند و اسمش در تاریخ این کشور جاودانه شد. حالا در یک مسابقه دوستانه توانست دو گل به ثمر برساند و تعداد گلی های ملی مسی به 102 رسیده است. لئو در شرایطی به این آمار دست یافت که دایی و رونالدو قبلتر به رکورد 100 گل ملی دست یافتند. البته مسی یک افتخار بزرگ دیگر دارد که این دو در اختیار ندارند و آنهم حضور تیمش به عنوان قهرمان جام جهانی که توانست جام را بالای سر ببرد.

رکورد آقای گل ملی دنیا

مسی بازیکن 35 ساله آرژانتینی ها توانست جام قطر را بالای سر ببرد و در این لیست علی دایی 109 گل ملی ، رونالدو 122 گل و مسی با 102 حضور دارند. به نظر شما آیا مسی نیز می تواند رکورد کاپیتان سابق تیم ملی فوتبال ایران را بشکند؟

 

نزدیک شدن گل های ملی مسی به رکورد دایی و کریس رونالدو

مسی با هتریک نمودن در مسابقه دیشب توانست از 100 گل ملی عبور نماید. به گزارش سایت ورزشی ، تیم آرژانتین در یک مسابقه حساس دوستانه توانست کوراسائو را با نتیجه 7-0 شکست دهد. مسی ستاره دیدار توانست در نیمه اول سه گل به ثمر برساند و به رکورد دایی و رونالدو نزدیک تر شود. لیونل اولین گل دیدار را در زمان 20 دقیقه به ثمر رساند. با زدن گل اول ، رقم گل های ملی خودش را سه رقمی کرد و با زدن دو گل دیگر جزو سومین بازیکنان تاریخ آقای گلی دنیا شدند.

نزدیک شدن گل های ملی مسی به رکورد دایی و کریس رونالدو

مسی در کنار دایی و رونالدو

لئو مسی در بازی دیشب از 100 گل گذشت و به رکورد علی دایی نزدیک تر شده است. مسی توانست در مسابقه با کوراسائو از مرز 100 گل ملی عبور نماید و ظاهرا علی دایی باید به زودی پیام تبریکی را آماده این بازیکن ستاره نماید.

به گزارش سایت ورزشی ، تیم آرژانتین در یک مسابقه دوستانه جذاب توانست با 7 گل از سد کاراسائو عبور نماید. در این مسابقه مسی توانست سه گل به ثمر برساند و هت تریک انجام دهد. حالا لئو شماره گلی های ملی خود را به عدد سه رقمی رسانده است و نامش در تاریخ جاودانه خواهد شد.

 

نام مسی و رونالدو در کنار اسم علی دایی

لیونل مسی بازیکن 35 ساله آرژانتین و کریس رونالدو بازیکن پرتغال نامشان در کنار اسم علی دایی بازیکن سابق ایرانی جزو تاریخی ترین افراد در فوتبال جهان هستند که توانستند از مرز 100 گل ملی عبور کنند. دایی بازیکن سابق فوتبال ایران جزو اولین بازیکنانی بود که این رکورد را بدست آورد، سپس رونالدو با پیشی گرفتن از دایی به جایگاه اول دست یافت و توانست 122 گل ملی برای پرتغال به ثمر برساند. لیونل مسی هم تلاش کرد تا با عبور از دایی با 109 گل در یک قدمی کریس قرار بگیرد و در این عنوان مهم نیز با رقیب دیرینه خودش رقابت نماید.

نام مسی و رونالدو در کنار اسم علی دایی

مسی در این مسابقه سه بار توانست دروازه حریف را باز کند و در عرض 17 دقیقه هت تریک انجام داد. لئو پنجاه و هفتمین هت تریک دوران ورزشی خودش را به عنوان کاپیتان آرژانتین انجام داد. تلاش کرد تا به رکورد دایی و رونالدو نزدیک تر شود. ستاره النصر  با 62 هت تریک واقعا آمار خیره کننده ای دارد. مسی در هت تریک در جایگاه دوم قرار دارد.

نام مسی در کنار دایی و رونالدو

مسی اسطوره فوتبال آرژانتین با 102 گل ملی حالا جزو بهترین گلزنان تاریخ کشورش به حساب می آید. قطعا مسی می تواند در بازی های آینده حتی رکورد رونالدو را نیز بشکند و جزو برترین گلزن ملی دنیا به حساب بیاید. آرژانتین در این سالها تیم فوق العاده قدرتمندی بوده و مهاجمین ترسناک و حرفه ای دارد و مسی از جمله این بازیکنان است. مسی اما یک ویژگی خاص با مارادونا و گابریل باتیستوتا و خیلی های دیگر دارد، تعداد گل های مسی با این بازیکنان قابل مقایسه نیست. ستاره PSG با 102 گل ملی برای آرژانتین در صدر لیست کشورش قرار دارد و قبلا باتیستوتا با 55 گل و آگوئرو با 41 گل در مکان‌های دوم و سوم هستند.

نام مسی در کنار دایی و رونالدو

به نظر شما آیا مسی می تواند رکورد آقای گلی جهان را از دایی و رونالدو پس بگیرد؟ نظرتان را در بخش کامنت ها درج نمایید.

mohamadnd
29 مارس 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *