داوید دخیا، برنده‌ی دستکش طلایی لیگ برتر انگلیس

داوید دخیا، سنگربان منچستریونایتد با وجود دو بازی تا پایان لیگ برتر، دستکش طلایی لیگ برتر انگلیس را از آن خود کرد. او علی‌رغم وضعیت نوسانی تیمش‌، موفق به ثبت 16 کلین شیت شد. در این پست از ورزشی، آمار دروازه‌بانان لیگ برتر انگلیس را بررسی  خواهیم کرد. در فصل گذشته، این عنوان به طور مشترک به آلسیون بکر و ادرسون رسید.

دستکش طلایی لیگ برتر انگلیس به داوید دخیا رسید

این دروازه‌بان اسپانیایی در فصل جاری، 16 بار دروازه خود را بسته نگه داشته است. او در مجموع 41 گل دریافت کرده است.

آلیسون بکر از لیورپول، با 14 کلین شیت در رده دوم قرار دارد. اما پس از دریافت گل مقابل استون ویلا، دیگر نمی‌تواند دستکش طلایی را از آن خود کند.

دخیا، 32 ساله، پس از پیروزی 1-0 آنها مقابل بورنموث در روز شنبه ، گفت: “دستکش طلا فقط بخاطر من نبوده است. ما در این فصل از نظر دفاعی خیلی خوب بوده‌ایم. “

نیک پوپ از نیوکاسل و آرون رمزدیل از آرسنال هر دو 13 کلین شیت دارند. ادرسون از منچسترسیتی، قهرمان این فصل نیز 11 کلین شیت کرده است.

این دومین باری است که دخیا این جایزه را به دست می‌آورد. آخرین بار در فصل 2017-2018 این افتخار را کسب کرده است.

اشتباهات مهلک داوید دخیا در این فصل

هرچند دخیا در این فصل به دلیل انجام چندین اشتباه پرهزینه مورد انتقاد قرار گرفت. به طوری که آینده او در باشگاه را پس از 12 سال حضور در اولدترافورد زیر سوال برد.

به عنوان مثال، اشتباهی که سعید بنرحما را به عنوان گلزن در باخت 1-0 مقابل وستهم در اوایل این ماه ثبت کرد. تعداد اشتباهات او که منجر به گلزنی در تمام رقابت‌های این فصل شده است، به عدد چهار رساند. هوگو لوریس از تاتنهام نیز از این حیث در کنار او قرار دارد.

اما اریک تن هاگ، سرمربی یونایتد گفت “هر کسی ممکن است اشتباه کند”. او معتقد است که دخیا یک “دروازه بان برتر” اسپانیایی است. او 542 بازی برای منچستر یونایتد انجام داده است.

تن هاگ گفت: “ما با 11 نفر دفاع می کنیم، به همین دلیل کلین شیت‌های زیادی داریم. البته ما یک دروازه بان برتر داریم که می تواند موقعیت های بزرگی را از چنگ حریف در آورد.”

قرارداد این دروازه ‌بان در تابستان امسال تمام می شود. او در ماه فوریه گفت که امیدوار است مذاکرات قرارداد با باشگاه “خوب به پایان برسد”.

دخیا علیرغم کسب دستکش طلا، شکست های سنگینی را از لیورپول، منچسترسیتی و برنتفورد با تفاضل گل 11 متحمل شده است. آنها امسال در بازی‌هایی 6 و 7 گل خوردند.

منچسترسیتی با 31 گل کمترین گل خورده را به خود اختصاص داده است. نیوکاسل نیز 32 گل دریافت کرده است. آماری که بخاطر نزدیکی احتمالا در دو بازی باقیمانده تا پایان فصل، کمی دستخوش تغییر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *