دیانا رحیمی قهرمان شد، قهرمانی رده های سنی آسیا

دیانا رحیمی قهرمان شد، قهرمانی رده های سنی آسیا، ماکائو، آسیا – یازدهمین دوره مسابقات ووشوی رده های سنی قهرمانی آسیا با حضور ووشوکارانی از 20 کشور جهان برای کسب افتخار در حال برگزاری است. سومین روز مسابقات شاهد نمایش هیجان انگیز ورزشکاران ایرانی بود که دیانا رحیمی در وزن خود قهرمان شد و روژان فتاحی با افتخار به مدال برنز دست یافت.

دیانا رحیمی قهرمان شد، قهرمانی رده های سنی آسیا
دیانا رحیمی قهرمان شد، قهرمانی رده های سنی آسیا

دیانا رحیمی قهرمان شد، قهرمانی رده های سنی آسیا

دختر ایرانی در فینال

دیانا رحیمی در فینال جذابی که جمعیت را بر لبه صندلی‌هایشان گذاشت، در وزن منهای 60 کیلوگرم به مصاف «مان سین چو» از ماکائو رفت. عزم و مهارت تزلزل ناپذیر رحیمی با زدن یک ضربه فنی کاملاً به موقع آشکار شد و پیروزی او را قطعی کرد و مدال طلا را قطعی کرد. این پیروزی یک دستاورد درخشان دیگر به رکورد چشمگیر رحیمی می افزاید. سفر او به قله شامل پیروزی مقابل “هیمانشی” از هند و “بتول صلاح الدین” از فلسطین بود که در نهایت او را به درگیری نهایی سوق داد.

استعداد

استعداد و فداکاری چشمگیر دیانا رحیمی در صحنه بین المللی بی تاثیر نبود. فدراسیون بین المللی ووشو اخیراً از او به عنوان یک ستاره در حال ظهور در بخش ساندا تقدیر کرد. قدرت استثنایی او سال گذشته با کسب مدال طلا در مسابقات جهانی اندونزی به نمایش گذاشت.

در همین حال، در وزن منهای 52 کیلوگرم، روژان فتاحی مهارت و اراده ای بی نظیر از خود به نمایش گذاشت و با رقابتی سخت از «خوشی» هند راهی مرحله نیمه نهایی شد. با وجود شرایط سخت، فتاحی سرسختی خود را به نمایش گذاشت و با برتری بر «ژوی هو» از چین به مدال برنز دست یافت.

تیم اعزامی ایران

تیم اعزامی ایران تا کنون در مسابقات قهرمانی مجموعه قابل توجهی از مدال ها را به دست آورد. نرگس شهبازی با لباس «چانگ چوان» و دایانا رحیمی در رشته ساندا هر دو مدال طلا را به دست آوردند. ثنا پناهی با لباس «نانچوان» و سامیار صادقی با لباس «چیانگ شو» دو مدال نقره و ستایش براتی و روژان فتاحی در بخش ساندا هر کدام یک مدال برنز شایسته کسب کردند.

دیانا رحیمی
دیانا رحیمی

نتیجه

علاقه مندان به ورزش و طرفداران ووشو از سراسر جهان مشتاقانه مسابقات ووشو رده سنی قهرمانی آسیا را دنبال می کنند که قرار است تا 29 اوت ادامه یابد. شهر پر جنب و جوش ماکائو میزبان مناسبی برای این نمایش هیجان انگیز از ورزش و مهارت است. ورزشکارانی از سراسر آسیا برای کسب افتخار در این رویداد معتبر رقابت می کنند. فداکاری و تعالی که توسط ورزشکارانی مانند دیانا رحیمی و روژان فتاحی به نمایش گذاشت. الهام بخش نسل های آینده است و به ملیله غنی میراث هنرهای رزمی آسیا کمک می کند.

Pooria
20 آگوست 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *