پرونده استقلال به کمیته انضباطی رفت

تیم استقلال تهران نیز در یک سری اتهامات با کمیته انضباطی روبرو می شود. بر اساس ادعاهای تیم پرسپولیس دوباره پرونده تخلف آبی ها رو شده است و به کمیته انضباطی ارجاع شد. در ادامه سایت ورزشی با پرونده استقلال به کمیته انضباطی رفت همراه شوید.

 

پرونده استقلال به کمیته انضباطی رفت

به گزارش سایت ورزشی، سقف قرارداد و شرایط خاص در نقل و انتقالات این فصل باعث ایجاد حواشی زیاد شد. بعد از اینکه تیم های سرخابی با جریمه و کسر امتیاز روبرو شدند. پرونده آبی ها ظاهرا به مراحل پایانی رسید. حتی بیان شد که به کمیته انضباطی برای تصمیم نهایی ارجاع شد. با بررسی های صورت گرفته ظاهرا ابهامات در این پرونده زیاد شد. در چندین مرحله از سمت کارگروه نقل و انتقالات از این باشگاه درخواست توضیح درباره نقل و انتقالات و قراردادهای آنها شد.

فوری؛ یک امتیاز از پرسپولیس کسر شد

در نهایت نیز یک شرایطی پیش آمد و این پرونده با 5 بحث و ابهام روبرو شد. حالا نیز به کمیته انضباطی ارجاع شده و در انتظار تعیین نظر و اعلام رسمی آنها می باشد. ادعایی که باشگاه پرسپولیس در این زمینه داشته و ادعا کرده اند. که با پیگیری در این باره به دنبال حق و حقوق خود هستند. باید ببینیم که کمیته انضباطی چه تصمیم هایی درباره این پرونده می گیرند. قبلا نیز سپاهان با کسر 4 امتیازی و پرسپولیس 1 امتیازی روبرو شده بودند.

پرونده استقلال به کمیته انضباطی رفت

پرسپولیس مطمئن شد: استقلال در کمیته انضباطی!

پرسپولیس درباره ارجاع پرونده تیم رقیب به کمیته انضباطی مطمئن شد. باشگاه پرسپولیس یک ماه و دو روز قبل شکایت رسمی خودش را از استقلال به سازمان لیگ اعلام نمود. پرسپولیس موارد اتهامی خود را در این نامه اعلام کرد و از جمله این موارد می توانیم به «عبور از سقف قرارداد و پرداخت بیشتر از قرارداد» به بازیکنان و مربیان تیم استقلال اشاره نماییم. اما در بررسی کارگروه مقررات نقل و انتقالات کار به 1+5 اتهام رسدیه است که حتی باعث شد تا علی خطیر مدیر عامل آبی ها به سازمان لیگ برود و در جلسه شرکت نماید.

 

در ابتدا کارگروه پنج مورد اتهامی را برای استقلال مطرح کرد:

۱. امضای چند قرارداد داخلی و ارائه نشده به سازمان لیگ
۲. قرارداد و مالیات بازیکن خارجی جدید، بلانکو
۳. واریزی بیشتر به چند بازیکن و مربی
۴. عدم احتساب رضایتنامه خالدآبادی در مجموع هزینه‌ها
۵. موضوع احتساب مالیات یامگا در بودجه این فصل

استقلال در کمیته انضباطی!

آیا استقلال در کمیته انضباطی محکوم می شود؟

بر اساس ادعاها و خبرهای موجود، یک موضوع دیگر نیز افزوده شد که باعث شد تا پرونده استقلال بیشتر و قطور تر شود. استقلال در ابتدا دفاعیه در این پرونده انجام نداد. اما بعد از حضور علی خطیر ، باشگاه استقلال دفاعیه خود را به سازمان لیگ ارسال نمود، که به نظر مورد قبول قرار نگرفته است. صبح امروز شایعاتی پیرامون ارجاع پرونده استقلال به کمیته انضباطی در فضای مجازی منتشر یافت. اما در ادامه رضا جادوانی عضو کمیته انضباطی خبر را تکذیب نمود و گفت: پرونده استقلال هنوز در کارتابل کمیته انضباطی بارگذاری نشده است. اما ساعاتی بعد، رضا درویش مدیر عامل پرسپولیس با پیگیری های زیاد به شواهد جدید دست یافت. این موارد نشان می دهد که پرونده آبی ها در جریان افتاد. و این نهاد به اتهامات کارگروه نقل و انتقالات به استقلال رسیدگی خواهد کرد.

یکی از نکات جالب دیگر این بود که حسین خبیری عضو هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس نیز در یک استوری اینستاگرام اعلام کرد که پرونده استقلال به کمیته انضباطی ارجاع شد. یکی از اعضای ارشد کمیته نیز این خبر را تایید نمود و به نظر می رسد که به زودی جلسات پیرامون پرونده باشگاه در کمیته انضباطی برگزار می شود. هرچند باشگاه آبی ها تلاش زیادی می کند. بنابراین استقلال امید دارد که برخلاف سپاهان و پرسپولیس، جریمه نشود.

mohamadnd
21 نوامبر 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *