خداحافظی با تیم افسانه‌ای گواردیولا

با اعلام رفتن بوسکتس از بارسلونا در پایان فصل، رسما شاهد خداحافظی با تیم افسانه‌ای گواردیولا خواهیم بود.

خروج بوسکتس و خداحافظی با تیم افسانه‌ای گواردیولا

پپ گواردیولا بین سال های 2008 تا 2012 در بارسلونا حضور داشت و این تیم دوره ای رویایی را تجربه کرد. کلماتی مانند سه‌گانه و شش‌گانه بخشی از واژگان باشگاه شده بودند. اما اکنون با جدایی سرخیو بوسکتس ، دیگر تیم پپ وجود ندارد. هیچ بازمانده‌ای از آن فصول طلایی در نیوکمپ باقی نمانده است.

دورانی که رو به پایان است. هرچند هنوز احتمال بازگشت لیونل مسی وجود دارد.

پویول، ژاوی، اینیستا، پیکه، ویا، آلوز، مسی، والدس، ماسکرانو، پدرو، آبیدال و غیره. لیست بازیکنان بسیار طولانی است اما کم‌کم همه آنها بین سالهای 2014 تا 2023 باشگاه کاتالان را ترک کردند. اکثر آنها همین الان بازنشسته شده‌اند. دیگران به نیمکت یا بخش فنی نقل مکان کرده‌اند و برخی، انگشت‌شمار، هنوز فعال هستند. اما فقط بوسکتس است که هنوز برای باشگاه کاتالان بازی می‌کند.

به عنوان مثال، لئو مسی در PSG، پدرو در لاتزیو و اینیستا در ویسل کوبه حضور دارند. با این حال مرد اهل لامانچا پس از شش سال حضور در ژاپن، تابستان امسال به دوران حرفه‌ای خود پایان خواهد داد. دیگران، مانند ژاوی ، حرفه خود را به سمت نیمکت چرخانده‌اند. نقشی که ویکتور والدز نیز شانس خود را امتحان کرد، اما به شیوه‌ای کم سروصداتر به همراه ماسکرانو ، در تیم های جوانان آرژانتین. آبیدال نیز تا سال 2021 مدیر ورزشی بارسلونا بود.

پویول همچنان با فوتبال مرتبط است، اگرچه به عنوان یک ایجنت و همچنین به عنوان سفیر لالیگا سانتاندر. جرارد پیکه، مالک باشگاه آندورا، پس از بازنشستگی، علاوه بر پروژه‌هایی که قبلاً در زمان بازیکنی داشت، تصمیم به یک پروژه تجاری جدید گرفت و لیگ پادشاهان را ایجاد کرد.

گواردیولا بوسکتس را تولید کرد

در سال‌های هدایت پپ گواردیولا، در تیم اصلی بارسلونا بود که بوسکتس خود را به عنوان یک هافبک نخبه معرفی کرد. از آنجایی که جرارد پیکه تصمیم گرفت در دسامبر گذشته کفش هایش را آویزان کند، این هافبک آخرین بازمانده تیم پپ بود.

بنابراین، خداحافظی این کاتالان فراتر از رفتن یک افسانه است. بلکه به معنی پایان یک دوران است. یکی از بهترین های بارسلونا 11 سال از خروج پپ گواردیولا از نیوکمپ می‌گذرد و در ژوئن امسال هیچ اثری از سال‌های افتخار باقی نخواهد ماند. البته به جز در اتاق جام‌ها.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *