فاطمه کرم‌زاده نخستین لژیونر تیراندازی ایران

تیرانداز تیم ملی کشورمان، فاطمه کرم‌زاده نخستین لژیونر تیراندازی ایران است. او به زودی به تیمی در لیگ آلمان خواهد پیوست.

فاطمه کرم‌زاده نخستین لژیونر تیراندازی ایران در آلمان

به گزارش خبرگزاری «ورزشی»، فاطمه کرم‌زاده، نخستین تیرانداز ایرانی است که به عنوان لژیونر راهی بوندس‌لیگا می شود. او در این فصل برای تیم فیل ای. وی. وورینگن (pfeil e.v. vohringen) شلیک خواهد کرد.

لیگ تیراندازی آلمان با عنوان بوندس‌لیگا مانند سایر لیگ‌های این شکور در سال 1997 ایجاد شد. در این لیگ، علاوه بر تیراندازان برتر آلمانی، تیراندازان بسیاری از خیلی از کشورهای اروپایی و  نیز تعدادی از مدال آوران المپیک و سایر تیراندازان موفق بین المللی نیز در آن حضور دارند.

کرم زاده در این فصل برای تیم فیل ای. وی. وورینگن (pfeil e.v. vohringen) شلیک خواهد کرد.
کرم زاده در این فصل برای تیم فیل ای. وی. وورینگن (pfeil e.v. vohringen) شلیک خواهد کرد.

فاظمه کرم‌زاده در گفت‌وگویی با خبرگزاری «ورزشی»، عضویت در این تیم آلمانی را تأیید کرد. او درباره‌ی این خبر اظهار داشت:  بعد از کسب سهمیه المپیک توکیو و در آن زمان با تیم فیل ای. وی. وورینگن که از تیم‌های حاضر در بوندس‌لیگای آلمان است، قرارداد بستم. اما با شیوع بیماری کرونا در جهان نتوانستم دو سال اول را در این تیم باشم.

او تاکید کرد: امسال هم در گرفتن ویزا کمی به مشکل خوردم. ولی در نهایت نتوانستم ویزای طولانی مدت بگیرم. ویزای کوتاه مدت دارم و تنها در یک مسابقه می‌توانم شرکت کنم. برای مسابقات بعدی دوباره باید درخواست ویزا بدهم.

فاطمه کرم‌زاده تصریح کرد: تمام هزینه‌های اعزام به مسابقه بر عهده باشگاه است. ولی قرار نیست آلمان تمرین کنم. تنها دو روز قبل مسابقه به آلمان می‌روم یکی دو روز بعد مسابقه برمی‌گردم.  اگر مدت زمان ویزایم برای اقامت در آلمان زیاد باشد می‌توانم با هزینه شخصی در آلمان می‌مانم و همانجا تمرین کنم. در مجموع تیم جدید من در بوندس‌لیگا با بسیاری از تیراندازان برجسته از کشورهای مختلف قرارداد دارد. این امر برای ایجاد آمادگی بیشتر در رقابت‌هایی مانند قهرمانی جهان، رقابت‌های کسب سهمیه و المپیک و …. بسیار حائز اهمیت است.

Pooria
18 نوامبر 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *