فیفا پرسپولیس را ناامید کرد: فقط سپاهان شانس دارد

تیم فوتبال سپاهان فقط این فرصت را دارد. که با کسب قهرمانی در لیگ قهرمانان، در جام جهانی باشگاه ها حضور پیدا کند و البته کار سختی است. در ادامه سایت ورزشی با ما همراه شوید. فیفا پرسپولیس را ناامید کرد: فقط سپاهان شانس دارد.

 

فیفا پرسپولیس را ناامید کرد: فقط سپاهان شانس دارد

به گزارش سایت ورزشی، هفته قبل شورای فیفا در جده جلسه گذاشت. و روش برگزاری رقابت های جام جهانی باشگاه ها در سال 2025 را توضیح داد. مسابقاتی که برای اولین بار با حضور 32 تیم برگزار می شود. در این تورنمنت تیم های قاره های مختلف روبروی هم قرار می گیرند. شورای فیفا برحسب نظرات و آراء از روش رتبه بندی باشگاه ها به عنوان بخشی از اصل کلیدی برای تعیین حضور آنها در مسابقات را تصویب نمود. همچنین قهرمانان جام باشگاه های هر قاره در این مسابقات حضور خواهد داشت. سهمیه ای برای تعیین یک نماینده دیگر بر اساس رنکینگ قاره ای اعلام شده است.

فیفا با مشخص نمودن رنکینگ رسمی باشگاه های قاره مختلف بر مبنای آن، نماینده هایی که قرار است از طریق این رتبه بندی در جام جهانی باشگاه ها شرکت خواهند کرد را مشخص نمود. از قاره آسیا 4 تیم در این دوره از مسابقات شرکت خواهند کرد. سه تیم از طریق قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا مشخص می شود. و در حال حاضر تیم های الهلال عربستان و اوراوا ردز ژاپن به دلیل قهرمانی در دو فصل قبل جواز حضور در این مسابقات را بدست آوردند. قهرمان فصل 2023-2024 نیز نماینده سوم خواهد بود. نماینده چهارم نیز از طریق رتبه بندی قاره در جام جهانی باشگاه ها بدست می آید. این سهمیه به برترین تیم قاره اهدا می شود. و قطعا رتبه نخست در اختیار الهلال یا قهرمان امسال این دوره از مسابقات است ، به رتبه های دوم یا سوم آسیا خواهد رسید.

 

رنکینگ آسیایی تیم های باشگاهی :

براساس رنگینگ جدید اعلام شده از طرف فیفا، الهلال با 97 امتیاز صدرنشین است. و دایره سبز رنگ کنار این تیم و اوراوا ردز نشان می دهد. که حضورشان قطعی است. پوهانگ استیلرز نیز با قرار گرفتن در جایگاه دوم آسیا توانست به عنوان برترین تیم از لحاظ رتبه بندی قاره جواز حضور در این رقابت ها را بدست آورد. همچنین اگر پوهانگ امسال قهرمان شود. سهمیه چهارم به تیم بعدی رنکینگ یعنی اولسان هیوندای خواهد رسید. اگر الهلال قهرمان شود. از آنجایی که این تیم قبلا به دلیل قهرمانی در فصل 2021 لیگ قهرمانان حضور در جام جهانی باشگاه‌ها را تضمین کرده،. سهمیه‌های سوم و چهارم مجددا به پوهانگ و اولسان می‌رسد.

در حال حاضر نیز سپاهان به عنوان نماینده کشورمان می تواند با قهرمانی در رقابت های امسال ACL، جواز حضور در جام جهانی باشگاه ها را بدست آورد. البته کار سختی است. البته در رنکینگ فیفا پرسپولیس در جایگاه دهم ایستاده و هیچ شانسی برای قرار گرفتن در این مسابقات ندارد. با توجه به عملکرد باشگاه های ایرای در فصول بعدی لیگ نخبگان و سطح دوم لیگ قهرمانان آسیا، آنها امید دارند که در رتبه بندی فیفا صعود یابند تا حتی در صورت عدم کسب قهرمانی در آسیا بتوانند بر اساس این رنکینگ به جام جهانی باشگاه ها بروند.

در ادامه نیز می‌توانید رتبه‌بندی برترین تیم‌های باشگاهی به تفکیک هر قاره را ببینید. دایره‌های سبز پررنگ به معنای قطعی شدن مجوز حضور در جام جهانی باشگاه‌هاست.

فیفا پرسپولیس را ناامید کرد: فقط سپاهان شانس دارد فیفا پرسپولیس را ناامید کرد: فقط سپاهان شانس دارد فیفا پرسپولیس را ناامید کرد: فقط سپاهان شانس دارد فیفا پرسپولیس را ناامید کرد: فقط سپاهان شانس دارد فیفا پرسپولیس را ناامید کرد: فقط سپاهان شانس دارد فیفا پرسپولیس را ناامید کرد: فقط سپاهان شانس دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *