جمله تاریخی گلپا در مورد جهان‌پهلوان تختی

گلپا ملقب به اکبر گلپایگانی ستاره فقید موسیقی ایران که به فوتبال و ورزش نیز علاقه زیادی داشت. در روز شنبه این استاد موسیقی ایرانی به دلیل بیماری جانش خودش را در یکی از بیمارستان های تهران از دست داد. در ادامه سایت ورزشی با جمله تاریخی گلپا در مورد جهان‌پهلوان تختی همراه شوید.

 

جمله تاریخی گلپا در مورد جهان‌پهلوان تختی

به گزارش سایت ورزشی، درگذشت اکبر گلپایگانی ملقب به گلپا در روز شنبه اهالی هنر و سایر مردم را عزادار کرد. گلپا با اینکه یکی از چهره های بی بدیل موسیقی ایران بود اما به فوتبال نیز علاقه نشان می داد. حتی یک زمانی خودش نیز بازی فوتبال انجام می داد. اکبر گلپایگانی عاشق منچستریونایتد بود و خودش نیز در دوران جوانی فوتبالیست باشگاهی بوده است و در مقاطعی برای تهرانجوان و دارایی بازی می کرد. در سال 85 نیز در یک مصاحبه گفت: با استقلالی‌ها هم خیلی رفیقم و این تیم هم برای من فوق‌العاده محترم و عزیز است اما از دوره جوانی طرفدار پرسپولیس بودم و هنوز هم هستم. در میان بازیکنان پرسپولیس خیلی به سبک بازی حسین کلانی علاقه داشتم.

جمله تاریخی گلپا در مورد جهان‌پهلوان تختی

مرحوم گلپا در آن مصاحبه از سجایای اخلاقی تختی کشتی گیر پهلوان ایرانی گفت و ادامه داد: جهان‌پهلوان تختی واقعاً به فکر مردم بود و دغدغه کمک به هموطنانش را داشت. او به معنای واقعی کلمه مرد خدا بود. جالب اینکه استاد گلپا با خود جهان‌پهلوان تختی هم عکس داشت و اگر به این عکس دقت کنید او را در کنار شادروان تختی مشاهده خواهید کرد. روح هر دو نفر شاد و یادشان گرامی.

 

تصویر کمتردیده‌شده از دو پهلوان کشتی و موسیقی!

اکبر گلپا خواننده مطرح موسیقی سنتی و تلفیقی ایرانی دوستی نزدیکی با تختی داشت. گلپا یکی از دوستان نزدیک غلامرضا تختی بود. این دو تا از چهره های مطرح موسیقی و ورزش کشورمان بارها در مصاحبه های خود از یکدیگر به نیکی یاد می کنند. گلپا در سال های اخیر در بیشتر گفتگوهای خودش از نزدیکی با جهان پهلوان تختی اشاره نمود و گفت: «تختی مردِ خدا بود».

جمله تاریخی گلپا در مورد جهان‌پهلوان تختی

زنده یاد تختی پهلوان نامدار کشتی ایران بود که در کتاب خاطرات و زندگینامه خودش درباره موسیقی گفت: من مُرده صدای گلپا هستم و تنها صدای گلپا را گوش می‌دهم. اکبر گلپایگانی مشهور به گلپا در ۱۳ آبان ۱۴۰۲ بر اثر بیماری درگذشت.

mohamadnd
7 نوامبر 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *