تعجب سون به خاطر «مطلوب ترین پنالتی» گرفته نشد

تعجب سون به خاطر «مطلوب ترین پنالتی» گرفته نشد.در دنیای فوتبال، جنجال ها چیز جدیدی نیست. با این حال، وقتی بازیکنی در محوطه جریمه هک می‌شود و داور تصمیم می‌گیرد آن را نادیده بگیرد، بحث‌هایی به راه می‌افتد که می‌تواند برای هفته‌ها ادامه داشت. این دقیقاً همان چیزی است که اخیراً زمانی رخ داد که ستاره تاتنهام، سون هیونگ مین، تصمیم مشکوک یک داور لیگ برتر را در اشتباه گرفت. در چیزی که بسیاری آن را “واضح ترین پنالتی تا کنون” می نامند، این حادثه بحث در مورد نقش فناوری ویدئو و ثبات تصمیمات داوری در بازی مدرن را دوباره برانگیخت.

تعجب سون به خاطر «مطلوب ترین پنالتی» گرفته نشد
تعجب سون به خاطر «مطلوب ترین پنالتی» گرفته نشد

تعجب سون به خاطر «مطلوب ترین پنالتی» گرفته نشد

حادثه

این یک بازی حساس در لیگ برتر بود و تاتنهام هاتسپور به مصاف یک رقیب سرسخت رفت. نتیجه مساوی بود و بازی وارد دقایق پایانی خود می شد. تاتنهام که به قدرت تهاجمی خود معروف است، به شدت برای یک برنده دیررس فشار می آورد. در دقیقه 85. سون هیونگ مین، یکی از ماهرترین و پویاترین بازیکنان لیگ. با دریبل زدن به محوطه جریمه حریف. ذوق و خلاقیت معمولی خود را به نمایش گذاشت.

هنگامی که سون سعی داشت توپ را به پای چپ خود منتقل کند تا به سمت دروازه شوت کند. به طرز وحشیانه ای توسط یک مدافع حریف از پشت سرنگون شد. این چالش نه تنها دیرهنگام بود. بلکه بی پروا بود و مدافع هیچ تماسی با توپ نداشت و در عوض به پاهای سون برخورد کرد. به نظر می رسید که کل ورزشگاه.

سون هیونگ مینگ
سون هیونگ مینگ

جنجال

با این حال، در کمال تعجب بسیاری، داور برای بازی دست تکان داد. تصمیم برای اعلام نشدن پنالتی برای چیزی که بسیاری آن را “صاف ترین پنالتی تاریخ” می دانستند. بازیکنان، مربیان و تماشاگران را در ناباوری قرار داد. تکرارهای فوری از زوایای مختلف. چالش بی پروا را به وضوح نشان می داد و جای هیچ شکی باقی نمی ماند که باید پنالتی می شد.

رسانه‌های اجتماعی در میان هواداران و کارشناسانی که خشم خود را از تصمیم داور ابراز کردند منفجر شد. این اتفاق بر بحث های بعد از بازی غالب شد و بسیاری صلاحیت مسئولان و نیاز به فناوری ویدئو در چنین شرایطی را زیر سوال بردند.

اشباهات داوری
اشباهات داوری

نقش VAR

قرار بود معرفی سیستم کمک داور ویدیویی (VAR) در لیگ برتر باعث کاهش خطا و بهبود دقت تصمیمات داوری شود. اما در این مورد VAR برای تصحیح اشتباه آشکار داور مداخله نکرد. این یک بار دیگر نگرانی هایی را در مورد سازگاری استفاده از VAR و معیارهای زمانی که باید به کار گرفت ایجاد کرد.

هواداران و کارشناسان استدلال کرده اند که اگر از VAR به درستی استفاده می شد. این تصمیم لغو می شد و تاتنهام پنالتی را که مستحق آن بود دریافت می کرد. VAR برای کمک به داوران در برقراری تماس های مناسب. به ویژه در شرایطی که چشم غیر مسلح ممکن است جزئیات مهم را از دست بدهد. عدم استفاده موثر از این فناوری می تواند یکپارچگی بازی را تضعیف کند و منجر به ناامیدی بین بازیکنان و طرفداران شود.

اتاق VAR
اتاق VAR

نتیجه

اتفاقی که مربوط به پنالتی اعلام نشدن سون هیونگ مین بود. بحث های جدیدی را در مورد تصمیمات داوری و نقش VAR در لیگ برتر به راه انداخت. در حالی که فوتبال همیشه یک ورزش جنجالی و بحث‌های پرشور بوده است، برای یکپارچگی بازی بسیار مهم است که مسئولان درخواست‌های درست را انجام دهند، به‌ویژه در شرایط واضحی مانند این. در عصر فناوری پیشرفته، انتظار این است که VAR ابزاری برای اطمینان از انصاف و دقت باشد. این حادثه به عنوان یادآوری است که مقامات فوتبال باید به طور مداوم برای بهبود ثبات و اثربخشی تصمیمات داوری برای حفظ اعتبار ورزش تلاش کنند.

Hesam
20 سپتامبر 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *