خلاصه بازی ایران و هنگ‌کنگ | ایران 4 – 0 هنگ‌کنگ

تیم ملی فوتبال ایران در اولین بازی خود در نخستین مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۲۶ برابر هنگ‌کنگ به برتری دست یافت. خلاصه بازی ایران و هنگ‌کنگ را در این پست از «ورزشی» می‌خوانید.

خلاصه بازی ایران و هنگ‌کنگ

تیم ملی فوتبال ایران از عصر امروز و ساعت 18، (پنجشنبه) در اولین دیدار خود در رقابت‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۶ در ورزشگاه آزادی به مصاف هنگ‌کنگ رفت. در پایان این دیدار با نتیجه ۴ بر صفر به سود ایران به پایان رسید. آزمون در دقایق ۱۲ و ۱۵، مهدی طارمی در دقیقه ۸۷ و رامین رضاییان در دقیقه ۲+۹۰، گل‌های ایران را به ثمر رساندند.

ترکیب دو تیم

ترکیب ایران:  علیرضا بیرانوند، شجاع خلیل‌زاده، حسین کنعانی، رامین رضائیان، احسان حاج‌صفی، علیرضا جهانبخش (۷۵ رضا اسدی)، سعید عزت‌اللهی، محمد محبی (۷۰ مهدی ترابی)،سامان قدوس، (۷۰ امید ابراهیمی)، مهدی طارمی، سردار آزمون

سرمربی: امیر قلعه‌نویی

ترکیب هنگ‌کنگ: تسه کاوینگ، لئونگ نوک هنگ، نونز داس، وو چانگ مین(64-چانگ)، تان چانگ لوک، مت اور، لام هین تینگ، لی انگا هوی،  پون پوی هین (64-چانگ شینی چی)، ماهاما آوال(64-لاو چون)، یوئه تزه نام

سرمربی: یورن اندرسون

ایران با گل های آزمون (2)، طارمی و رضاییان، هنگ کنگ را شکست داد
ایران با گل های آزمون (2)، طارمی و رضاییان، هنگ کنگ را شکست داد

اتفاقات مهم بازی

دقیقه ۶: برنامه‌ی اصلی هنگ‌کنگ فضای پشت مدافعان روی ضد حمله است. آنها تا این لحظه دو بار این روش را امتحان کردند. اما با هوشیاری مدافعین موفق نشدند.

دقیقه ۷: پاس در عمق برای آزمون از میان مدافعین هنگ‌کنگ به این مهاجم رسید و توپ تبدیل به گل شد. اما به دلیل آفساید گل مردود شد.

دقیقه ۱۲: حمله‌ای از جناح چپ محبی را به خط عریضی رساند و او با یک پاس کات‌بک، توپ را به سردار رساند. او نیز با یک ضربه دقیق، گل اول بازی را به ثمر رساند.

دقیقه ۱۵: از جناح چپ تیم ملی حملات ایران ادامه پیدا کرد. سردار دوباره روی یک پاس کات‌بک و با ضربه‌ای آرام گل دوم را به ثمر رساند.

دقیقه ۱۷: حمله‌ی دیگری از تیم ملی اتفاق افتاد. مهدی طارمی روی خط هجده قدم شوتی را روانه دروازه کرد. اما ضربه‌ی او به زیبایی و با دست مخالف توسط دروازه‌بان مهار شد.

دقیقه ۲۶: ضربه مهاجم ما توسط دورازه‌بان دفع شد. سپس توپ برگشتی توسط جهانبخش به محوطه رسید. ولی ضربه سر طارمی از بالا دروازه به اوت رفت.

مرتبط: ترکیب ایران برابر هنگ‌کنگ مشخص شد

نیمه‌ی دوم

دقیقه ۵۲: سانتر دقیق سامان قدوس، در تیرک دوم دروازه به محبی رسید. اما او به شکل ناباورانه توپ را به بیرون زد.

دقیقه ۵۴: حرکت انفرادی و زیبای جهانبخش روی پاس رامین رضاییان ثمری نداشت و او توپ را به بیرون زد.

دقیقه ۶۲: اولین خطر جدی هنگ کنگ روی دروازه ایران توسط کنعانی‌زادگان دفع شد. تکل کنعانی، حمله‌ی هنگ‌کنگ را بی‌اثر کرد.

دقیقه ۶۶: جهان‌بخش از جناح راست یک پا در عرض به برای سردار فرستاد. اما ضربه بغل پای آزمون با اختلاف کمی به بیرون رفت.

دقیقه ۸۷: چهلمین گل ملی مهدی طارمی با پاس سردار آزمون به ثمر رسید. او با نفوذ به داخل محوطه و ضربه‌ی دقیق توپ را از کنار دروازه‌بان به گل تبدیل کرد.

دقیقه ۸۰: پاس رضا اسدی برای آزمون او را تک به تک کرد. اما ضربه‌ی سردار پس از برخورد به تیرک به بیرون رفت.

دقیقه ۸۹: فاصله کم طارمی تا دبل.

دقیقه‌ی 90+2: گل چهارم ایران از روی کاشته‌ی رامین رضاییان به ثمر رسید.

Pooria
16 نوامبر 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *