اولین خرید زمستانی ایران رسمی شد

بر اساس اعلام باشگاه سیرجانی، یونس دلفی در نیم فصل دوم پیراهن گل گهر را بر تن می کند. در ادامه سایت ورزشی با ما همراه شوید. اولین خرید زمستانی ایران رسمی شد.

 

اولین خرید زمستانی ایران رسمی شد

به گزارش سایت ورزشی، یونس دلفی بازیکن اهل شوش خوزستان و مهاجم جوان فوتبال با قرارداد 2 ساله به عنوان عضو جدید تیم فوتبال گل گهر شهر سیرجان انتخاب شد. مهاجم 23 ساله در سال های قبل جزو استعدادهای مهم و پرسروصدای فوتبال بوده است. او در حالی به تیم گل گهر ملحق خواهد شد که سابقه بازی در تیم شارلروا بلژیک و عضویت در گوریتسا کرواسی را هم دارد. یونس فصل قبل بازی های زیادی را در فولاد به دلیل مصدومیت از دست داد. حالا این فوتبالیست با انگیزه زیاد امید دارد در ترکیب گل گهر درخشان ظاهر شود.

نکته جالب اینکه یونس دلفی در نخستین روز زمستان ۱۴۰۲ به اولین خرید زمستانی فوتبال ایران تبدیل می‌شود که البته باتوجه به اینکه بازیکن آزاد است، می‌تواند از همین هفته تیمش را همراهی کند. دلفی از هفته گذشته در اردوی تیم سیرجانی حضور داشت و حالا قرارداد دو ساله خود را امضا کرده است.

اولین خرید زمستانی ایران رسمی شد

بیوگرافی یونس دلفی:

دلفی در خانواده‌ای اهل فوتبال در شوش متولد شد. دایی او که مربی فوتبال نیز بود، در ۱۰ سالگی او را به تیم فوتبالی در شوش دعوت کرد. در کمتر از یک سال بخش استعداد یاب‌های تیم استقلال خوزستان او را کشف کرده و به تیم استقلال خوزستان می‌برند. با حضور در استقلال خوزستان آنقدر خوب کارکرده که مشتری‌های بسیاری از لیگ ایران به دنبال جذب او بودند که با مخالفت اعضای هیئت مدیره حتی انتقال او به یک تیم ایتالیایی هم منتفی گردید، در نهایت در سال ۲۰۱۹ به لیگ بلژیک و تیم رویال شارلوا با مدیریت خانواده بیات پیوست و نتوانست در شارلوا بازی‌های خوب خود را تکرار کند تا سرانجام در سال ۲۰۲۰ با قراردادی قرضی به گوریتسا پیوست.

 

عملکرد باشگاهی یونس دلفی:

استقلال خوزستان

در سال ۱۳۹۲ که عبدالله ویسی ابتدا او را به تیم نوجوانان استقلال خوزستان و سپس به تیم بزرگسالان این باشگاه دعوت می‌کند. در فصل نخست حضور او در استقلال خوزستان تنها دقایق کمی به او بازی رسید. اما پس از پایان فصل از سپاهان پیشنهاد دریافت می‌کند. اما باشگاه استقلال خوزستان برای رفتن او به سپاهان ۵۰۰ میلیون تومان رضایت‌نامه درخواست کرد که سپاهان موفق به پرداخت این مبلغ نشد. او در فصل ۹۵–۹۶ که استقلال خوزستان در فصل قبلی قهرمان شده بود در پی جدایی بازیکنان از این تیم از یک تیم در ایتالیا پیشنهاد دریافت می‌کند که هیئت مدیره به شدت با این پیشنهاد مخالفت می‌کند.

شارلوا

یونس دلفی در ۳۱ ژانویه ۲۰۱۹ با قراردادی سه ساله به تیم رویال شارلوا بلژیک پیوست.

mohamadnd
23 دسامبر 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *