ده تیم برتر آسیا معرفی شدند

سازمان فیفا آخرین رنکینگ خودش را برای تیم های برتر قاره کهن اعلام نموده است. جدیدترین تیم های صعود کرده به بالای جدول و تیم های سقوط کرده کاملا مشخص شده است. در ادامه سایت ورزشی با ما همراه شوید.

 

ده تیم برتر آسیا معرفی شدند

به گزارش سایت ورزشی، تیم ژاپن صدرنشین بدون رقیب قاره آسیا می باشد. و تابحال یکه تازی خودش را در قاره کهن نشان داده است. ژاپن تنها تیم آسیایی است که در جمع بیست تیم برتر دنیا قرار گرفته و فاصله بسیار کمی تا کشور اروپایی آلمان دارد. حتی احتمالا با قهرمانی در جام ملت ها نیز بتواند از مانشافت سبقت بگیرد. تیم ملی کشورمان در جایگاه دوم با اختلاف نسبت به ژاپن قرار دارد. یوزهای ایرانی برای برگشتن به رتبه اول کار سختی دارند. ایران در آخرین رنکینگ 2023 در جایگاه بیست و یکم جهانی باقی مانده است.

ده تیم برتر آسیا معرفی شدند

تیم ملی کره جنوبی و استرالیا نیز دو تیم بعد از ایران هستند که به ترتیب در جایگاه سوم و چهارم قرار دارند. کره با هدایت یورگن کیلنزمن و استرالیا نیز با گراهام آرونولد به دنبال قهرمانی در قاره کهن هستند. نکته جالب اینجاست که از بین 4 تیم قدرتمند فوتبال آسیا، کره تنها تیمی است. که سرمربی خارجی دارد. سه تا تیم دیگر با سرمربیان داخلی کار می کنند. چهار تیم بعدی تیم‌های عربی هستند که عربستان پیشتاز آنها محسوب می‌شود. قطر به عنوان مدافع عنوان قهرمانی در جایگاه ششم حضور دارد و سپس عراق و امارات حضور دارند. تیم ازبکستان نیز بعد از افت و خیزهای چندین سال اخیر با سرکو کاتانچ نهمین تیم قدرتمند آسیایی به حساب می آید. تیم عمان با هدایت برانکو ایوانکوویچ نیز از چین سبقت گرفت و در جمع 10 تیم اول آسیا قرار دارد.

به نظر شما آیا امیر خان قلعه نویی می تواند قهرمانی جام ملت های آسیا را بدست آورد و شگفتی بیافریند؟

 

ایران در قرعه راحت جام ملت های آسیا

mohamadnd
23 دسامبر 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *