شرایط بحرانی در پرسپولیس حقیقت دارد؟

سونامی بزرگ در باشگاه پرسپولیس رخ داده است. در این پست از «ورزشی» خواهیم دید که آیا  شرایط بحرانی در پرسپولیس حقیقت دارد؟ گزارشی از واکنش مدیران و سرمربی باشگاه به شایعه‌سازان بحران پرسپولیس می‌پردازیم.

شرایط بحرانی در پرسپولیس حقیقت دارد؟

شایعه‌سازها در هفته‌های اخیر، در تلاش‌اند تا وضعیت باشگاه پرسپولیس را بحرانی نشان دهند.

باخت پرسپولیس برابر سپاهان اصفهان بعد از همه اتفاقاتی که برای این تیم در فصل کنونی رخ داد، بیش از همه یحیی گل‌محمدی را تحت فشار گذاشته است.

گل‌محمدی از وضعیت نقل و انتقالات و شرایط مالی باشگاه در فصل جاری فوتبال ایران رضایت ندارد. در این رابطه، واکنش‌های او با اعتراض، اعتصاب، انصراف و حتی و چند مصاحبه جنجالی مشهود بوده است. اکنون او بیش از هر زمان دیگری تحت فشار است.

شایعه‌سازان برای یحیی حتی جانشین هم انتخاب کرده‌اند. حتماً آنها به شدت در انتظار مسابقه بعدی پرسپولیس‌اند تا ببینند چه اتفاقی در این تیم رخ خواهد داد. حقیقت ماجرا چیست و آیا یحیی با پرسپولیس به ته خط رسیده است؟ شرایط بحرانی در پرسپولیس حقیقت دارد؟

یحیی، بیدی که با این بادها نخواهد لرزید
یحیی، بیدی که با این بادها نخواهد لرزید

یحیی، بیدی که با این بادها نخواهد لرزید

کارنامه یحیی گل‌محمدی در فصول اخیر فوتبال ایران به وضوح نشان می‌دهد که او موفقیت‌های پرشماری کسب کرده است. نام او قطعاً در تاریخ مربیانی که روی نیمکت پرسپولیس نشسته‌اند، جایگاه ویژه‌ای دارد. بنابراین نیازی نیست که افتخارات او را یادآوری کنیم؛ چرا که همه چیز درباره‌ی شایستگی او واضح است.

در مسابقات لیگ برترِ این فصل هم اگر به جدول و بازی‌های پرسپولیس نگاه کنیم، متوجه می‌شویم یحیی همچنان سرمربی یک تیم بالانشین و موفق است. و لیگ ایران همیشه آنقدر نوسان دارد که زود است درباره قهرمان لیگ داوری کنیم. باشگاه پرسپولیس برای بررسی اوضاع، کافی است با این دید پیش برود که تیم در این فصل جامی نخواهد گرفت؛ این نکته واضح و روشن است که در قاعده و قانون فوتبال، هیچ تیمی در تاریخ همیشه در اوج نیست. این قانون نه تنها برای پرسپولیس، بلکه برای همه تیم‌های حاضر در لیگ برتر صدق می‌کند؛ درست مثل سپاهان و استقلال که قرار نیست «جام» در تمام فصول به این تیم‌ها برسد.

آن شرایط بحرانی و سونامی که برخی منتظرند در پرسپولیس رخ دهد، ظاهراً با توجه به کارنامه گل‌محمدی و مدیریت او در رهبری تیم، انتظاری بی‌فایده است. گل‌محمدی نباید چنین فرصتی به آن‌ها بدهد. باشگاه نیز نباید فریب شرایط جدید را بخورد.

رقابت‌های پرتنش لیگ ادامه دارد. جام حذفی به زودی از راه می‌رسد. تیم‌ها همه، با یکدیگر در رقابت‌اند. هنوز کسی نمی‌داند قهرمان لیگ چه تیمی است. همچنان اعتقاد داریم هیچ تیمی نمی‌تواند هر فصل قهرمان شود. با حقایق و قوانیت فوتبال کنار بیاییم و حقایق را آن‌گونه که هست بپذیریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *