استراماچونی به استقلال برمی گردد؟

استراماچونی به استقلال برمی گردد؟ : پس از رفتن فرهاد مجیدی، شایعه قطعی شدن قرارداد آندره استاماچونی سرمربی موفق استقلال در رسانه‌ها گسترش یافتت. به گزارش مارال نیوز، او در مدت زمان کوتاه خود در این تیم توانست شور خاصی در بین هواداران این تیم ایجاد کند. عکس مهدی قائدی و…

نظر آندره استراماچونی درباره بازگشت به استقلال

پاراگراف: در مورد شایعه بازگشتش به استقلال، آندره استاماچونی هنوز نظر خود را اعلام نکرده است. بعد از رفتن فرهاد مجیدی، در رسانه‌ها شایعاتی درباره قرارداد استراماچونی با استقلال شنیده شده است. اما تا کنون هیچ تاییدی در این مورد صورت نگرفته است.

موفقیت‌های استراماچونی در استقلال

در مدت کوتاهی که آندره استاماچونی به عنوان سرمربی استقلال فعالیت می‌کرد، موفقیت‌های چشمگیری به دست آورد. وی توانست با رویارویی با چالش‌های مختلف در خصوص بازیکنان، مدیریت تیم و دستیابی به نتایج مطلوب، شور و انگیزه خاصی در تیم استقلال ایجاد کند.مطمئنا باشگاه استقلال با رایزنی های خود در پی تصمیم گیری مناسب در این خصوص خواهد بود. اما اینکه آیا واقعا و تا چه حد دنبال قرارداد بستن با استراماچونی باشند و یا اینکه این سرمربی مطرح ایتالیایی خود علاقه ای به بازگشت داشته باشد یا نه، باید منتظر روزهای آتی باشیم.

استراماچونی به استقلال برمی گردد؟
استراماچونی به استقلال برمی گردد؟

نظر بهترین‌های دنیای فوتبال درباره استراماچونی

تعدادی از بهترین‌های دنیای فوتبال نظراتی مثبت درباره عملکرد استراماچونی در استقلال داده‌اند. جوزپه ماروتا، هافبک اسبق باشگاه یوونتوس و سرمربی پیشین تیم ملی ایتالیا، اظهار داشته است که استراماچونی یکی از بهترین سرمربیان جوان در اروپا است. همچنین لوئیس فیگو، بازیکن سابق تیم ملی اسپانیا، درمورد وی گفته که در روند آموزشی ویژگی های خاصی دارد که سبب موفقیت‌های استراماچونی در استقلال شده است.

استراماچونی که با تحولی که در استقلال درست کرده بود، به عنوان یکی از محبوب ترین مربیان این تیم در بین هواداران محسوب می شود، بعد از جدایی فرهاد مجیدی می تواند از گزینه های اصلی هدایت آبی ها «نه اخبار رسمی باشگاه» محسوب می شود.

نکونام

هر چند که رسانه ها از جواد نکونام نیز به عنوان محتمل ترین گزینه ایرانی برای سرمربی گری یاد می کنند اما نه آمدن و قرارداد بستن با استراماچونی با استقلال و نه نکونام، قطعی نبوده و تنها در حد گمانه زنی رسانه ها است.

دلایلی که استراماچونی را ممکن است به استقلال نزدیک تر کند

محبوبیت بالای آندره استراماچونی در بین طرفداران استقلال و همچنین شناخت خوب ایشان از فوتبال ایران شاید از دلایلی باشد که بتوان استراماچونی را از گزینه های خوب هدایت آبی ها دانست.

همچنین با توجه به اینکه استقلال به این مربی ایتالیایی بدهکار است، عقد قرارداد جدید با این سرمربی می تواند به روند کسب رضایت این مربی نسبت به پرونده گذشته کمک نماید.از سویی دیگر جواد نکونام و دیگر گزینه های ایرانی نیز به دلیل استعداد و مهارت فنی خوبی که دارند، می توانند به پویایی استقلال بیش از پیش کمک نمایند.حال باید منتظر ماند و دید آیا استراماچونی به نیمکت استقلال نزدیک می شود یا اینکه از گزینه های دیگر برای هدایت استقلال بهره خواهند برد.

 نظر استراماچونی

نظر استراماچونی دیگر امکان بازگشت به آن قرارداد دو ساله وجود ندارد. برابر با شنیده‌های ما مرد ایتالیایی به مدیران استقلال پیغام داده آن‌ها در فیفا به پرداخت تمام دستمزد قرارداد دو ساله او و همکارانش محکوم می‌شوند و اگر قصد همکاری مجدد دارند باید حداقل نیمی از آن مبلغ را پرداخت کنند. شاید مدیران استقلال فقط برای آن که استراماچونی در پیگیری شکایت خود اندکی سست شود بحث همکاری دوباره با او را مطرح کرده باشند، اما نیت باشگاه استقلال هرچه باشد، مرد ایتالیایی و همکارانش در حال فرستادن پالس‌های مثبت برای این باشگاه هستند.

استراماچونی به استقلال برمی گردد؟
استراماچونی به استقلال برمی گردد؟

 

سباستین لتو

به طور نمونه حرف‌های روز گذشته سباستین لتو، دستیار استراماچونی را مرور کنید. سباستین لتو در خصوص امکان بازگشت استراماچونی به استقلال گفت:

چیزی که من می‌خواهم از آن مطلع باشید. این است که تمام صحبت‌های من و انتقاد ما از مدیران باشگاه استقلال مربوط به گذشته است. از تیم مدیریتی قبلی تا اعضایی که قبلا در استقلال حضور داشتند. صحبت‌های من در خصوص استقلال فعلی نیست. در خصوص سوال شما، البته که ما در ایران و استقلال دوران بسیار خوبی را سپری کردیم و ممکن است این اتفاق در آینده رخ دهد. کسی چه می‌داند، در زندگی هر اتفاقی ممکن است.

پس از تغییرات اساسی در کادر مدیریتی باشگاه استقلال، مدیران جدید برای برقراری ارتباط با آندره آ استراماچونی تلاش کرده اند. حتی از طریق واسطه، پیام‌هایی بین باشگاه و استراماچونی رد و بدل شد، اما کار به مذاکرات مستقیم نکشید. با این وجود، تاکید‌های لتو بر نداشتن مشکل با مدیریت فعلی استقلال را می‌توان یک چراغ سبز و پالس مثبت واضح به احمد سعادتمند دانست.

البته سه مانع پیش پای استقلال است؛ دستور وزارت ورزش که می‌گوید. با خارجی‌ها کار نکنید، وضعیت فعلی باشگاه که با فرهاد مجیدی قرارداد دارد و احتمالا دستمزد کلانی که مرد ایتالیایی طلب خواهد کرد.

Hesam
3 ژوئن 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *