قره‌باغ 2-2 بایر لورکوزن: لورکوزن باز هم نباخت

قره‌باغ 2-2 بایر لورکوزن: لورکوزن باز هم نباخت. تیم فوتبال بایرلورکوزن در دیداری هیجان انگیز در دور رفت مرحله یک هشتم نهایی لیگ اروپا موفق شد با تساوی دراماتیک 2-2 مقابل قره باغ آذربایجان رکورد شکست ناپذیری خود در این فصل را حفظ کند.

قره‌باغ 2-2 بایر لورکوزن: لورکوزن باز هم نباخت

شاگردان ژابی آلونسو علیرغم اینکه در نیمه اول با دو گل عقب افتادند. مقاومت و اراده خود را به نمایش گذاشتند و در نهایت با گل تساوی در آخرین لحظه بازی را به تساوی کشاندند. رهبران بوندسلیگا اکنون به دنبال تثبیت جایگاه خود در هشت تیم پایانی هستند زیرا برای بازی برگشت به بای آرنا بازگشتند.

تساوی لورکوزن با قره باغ
تساوی لورکوزن با قره باغ

سورپرایز نیمه اول

بایرلورکوزن که با 34 بازی متوالی بدون شکست در فصل جاری اروپا وارد این بازی شد، با پیش افتادن قره باغ در دقیقه 26 با چالشی غیرمنتظره روبرو شد. گل بن ضیا تیم آلمانی را به عقب انداخت و اوضاع زمانی بدتر شد که جونینیو ویرا قبل از سوت نیمه دوم اختلاف را به دو گل رساند.

تنظیمات تاکتیکی آلونسو

پیتر آلونسو با درک فوریت شرایط، تغییرات استراتژیک را در وقت استراحت انجام داد. با آوردن فریمپونگ به بازی، سرمربی قصد داشت جریان را معکوس کند و از یک شکست بالقوه مخرب جلوگیری کند. تعویض های بعدی باعث شد ژاکا و ویتز در نیمه دوم معرفی شوند و عمق و تجربه به ترکیب بایرلورکوزن اضافه شود.

نقطه عطف بایرلورکوزن در دقیقه 70 بود که فلورین وریتز، فوق ستاره تیم ملی آلمان به گل رسید و اختلاف را به یک گل کاهش داد. گل ویتز انرژی تازه ای به تیم تزریق کرد و زمینه را برای بازگشتی هیجان انگیز فراهم کرد.

اکولایزر دیرهنگام رکورد شکست ناپذیر را تضمین می کند

چند دقیقه به پایان بازی، امیدها برای نجات بایرلورکوزن تیره به نظر می رسید. با این حال، در لحظات پایانی مسابقه، پاتریک شیک به عنوان قهرمان ظاهر شد و در دقیقه دوم وقت های اضافی گل تساوی را به ثمر رساند. تساوی 2-2 تضمین کرد که رکورد شکست ناپذیری بایرلورکوزن به 35 بازی قابل توجه در این فصل افزایش یافت.

قره‌باغ 2-2 بایر لورکوزن: لورکوزن باز هم نباخت
قره‌باغ 2-2 بایر لورکوزن: لورکوزن باز هم نباخت

نتیجه

بایرلورکوزن حالا در ورزشگاه خانگی خود برای بازی برگشت مقابل قره باغ آماده می شود. جدال پیش رو مشخص می کند کدام تیم به مرحله یک هشتم نهایی لیگ اروپا در آلمان راه پیدا می کند. هواداران می توانند انتظار یک دیدار هیجان انگیز دیگر را بکشند. زیرا بایر لورکوزن قصد دارد به روند بی باخت قابل توجه خود در رقابت های اروپایی ادامه دهد.

Hesam
8 مارس 2024

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *