کیروش به کمپ تیم ملی ایران بازگشت!

کیروش به کمپ تیم ملی ایران بازگشت! یکی از سرمربی های جنجالی تیم ملی ایران در سال های اخیر قطعا کارلوس کیروش بوده است. سرمربی پرتغالی حضورش در 3 دوره جام جهانی در تیم ملی فوتبال ایران میسر شد. کیروش از ایران به عنوان خانه دوم خودش یاد می کند. در ادامه سایت ورزشی همراه ما باشید.

 

حضور کارلوس کی روش در تیم ملی فوتبال ایران:

کیروش سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبال ایران در سه دوره جام جهانی در نیمکت تیم ملی فوتبال ایران حضور داشت. کارلوس کی روش از جمله مربیانی بود که طولانی ترین دوران مربیگری در نیمکت تیم ملی را در کارنامه خودش دارا می باشد. بعد از کیروش ، برانکو ایوانکوویچ با 50 بازی و علی پروین با بیش از 40 بازی در جایگاه های بعدی هستند. کیروش در 80 بازی تنها در 8 بازی شکست خورد و 4 بازی مسابقه دوستانه و 4 بازی مسابقه رسمی بود. همچنین در زمان حضورش به عنوان سرمربی ایران، تیم ملی 17 ماه در جایگاه اول رنکینگ تیم های آسیایی قرار داشته و طولانی ترین زمان در تاریخ تیم ملی فوتبال ایران به حساب می آید.

بعد از جام ملت های آسیا 2011 ، فدراسیون فوتبال ایران با او برای سرمربیگری تیم ملی وارد مذاکره شد. کارلوس کی روش به تهران آمد و از امکانات و شهر پایتخت بازدید کرد. بعد از مشاهده بازی ایران و روسیه در شهر ابوظبی درباره تصمیم خودش با قرارداد 3.5 ساله فکر کرد. او سپس به پرتغال رفت. در نهایت در تاریخ 15 فروردین 1390 رسما سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در یک دوره سه ساله شد.  کارلوس در جام جهانی 2014 ، 2018 و 2022 در نیمکت تیم ملی ایران حضور داشته است. همچنین در جام ملت های آسیا 2015 و 2019 حضور داشته است.

کیروش به کمپ تیم ملی ایران بازگشت!

عدم موفقیت در جام جهانی 2022 قطر:

بعد از اینکه اسکوچیچ سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران توانست به جام جهانی 2022 راه پیداکند. در کمال ناباوری فدراسیون فوتبال ایران او را برکنار کرد و کی روش را دوباره سرمربی تیم ملی کرد. با اینکه اخراج اسکوچیچ اصلا حرفه ای نبود و از فدراسیون فوتبال نیز گلایه هایی انجام داد. برخی اعتقاد داشتند که تیم ملی باید با اسکوچیچ به جام جهانی برود. اما علاقه مندان به کی روش می گفتند که قطعا باید یک سرمربی نام آشنا و مشهور در تیم حضور یابد. پس از حضور کی روش در تیم ملی چند رقابت دوستانه قبل از جام جهانی (فیفادی) برگزار شد. اما سرانجام کی روش نیز نتوانست تیم  ایران را به مرحله بعد برساند و تیم ملی با شکست در مقابل انگلیسی و آمریکا و با پیروزی در برابر ولز از این رقابت ها کنار رفت. حسرت حضور در مرحله بعدی جام جهانی برای چندمین بار در دل ایرانی ها باقی ماند.

 

بازگشت کی‌روش به کمپ تیم ملی ایران در قطر!

بعد از جام جهانی 2022 قطر کی روش ایران را به مقصد قطر ترک کرد. زمزمه هایی مطرح شد که ایشان سرمربی تیم فوتبال قطر خواهد شد. سر انجام کیروش بعد از قبول هدایت تیم ملی فوتبال قطر در تمرینات و مسابقات باشگاهی این کشور حضور یافت و این رقابت ها را از نزدیک زیر نظر گرفت. او با تماشای چند مسابقه لیگ ستارگان، در تمرین باشگاه هایی همانند السد، الدحیل، العربی و الغرافه حاضر شد و روز گذشته هم به تمرین تیم الریان رفت.

کی روش سرمربی قطر می شود

قطعا کمپ الریان کی روش را به یاد روزهای همراهی تیم ملی ایران در جام جهانی 2022 قطر خواهد انداخت. ایران قبل از بازگشت مجدد کارلوس روی نیمکت تیم ملی، کمپ الریان را برای برپایی اردوی خودش در زمان جام جهانی انتخاب کرده بود. تمرینات تیم کشورمان در زمین این باشگاه برگزار می شده است.

کارلوس کی روش سرمربی تیم فوتبال قطر با حضورش در کمپ الریان همه را به یاد روزهای مسابقات جام جهانی و کمپ تمرینات تیم ملی فوتبال ایران انداخت. ایران قبل از بازگشت مجدد کی روش بر روی نیمکت تیم ملی، کمپ الریان را برای خودش انتخاب کرد و تمرینات را در آنجا انجام داد.

گشت و گذار و باشگاه گردی کی روش در قطر

گشت و گذار و باشگاه گردی کی روش در قطر:

کارلوس کی روش سرمربی اسبق تیم ایران و سرمربی حال حاضر فوتبال قطر بعد از بازدید از کمپ چندین باشگاه در لیگ ستارگان اینبار به تمرینات الریان رفته است. سرمربی پرتغالی در هفته های اخیر تمرینات باشگاه های مختلف قطر را از نزدیک تماشا نمود. در چند ورزشگاه و مسابقه حضور داشت و بازیکنان را زیر نظر گرفت. در روز قبل به کمپ تمرینات تیم فوتبال الریان رفت و حتی هدیه ای نیز از مدیران باشگاه قطری دریافت کرد.

کیروش به کمپ تیم ملی ایران بازگشت!

کمپ الریان و کارلوس کی روش همه را یاد روزهای خوش جام جهانی و تیم ملی فوتبال ایران در قطر 202 می اندازد. ایران قبل از بازگشت دوباره کی روش کمپ الریان را برای اردوی خودش در زمان جام جهانی انتخاب کرده بود. حالا حضور دوباره سرمربی سابق خاطرات قدیمی و تلخ را زنده کرده است.

کارلوس در شرایطی به تمرینات باشگاه های لیگ ستارگان قطر می رود که در بیشتر دیدارها نیز خودش حضور دارد و بازی ها را از نزدیک تماشا می کند. زمانی که در ایران به عنوان سرمربی تیم ملی حضور داشت، هیچ وقت چنین کارهایی را انجام نمی داد و همیشه با انتقادهای زیادی روبرو بوده است.

mohamadnd
29 مارس 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *