حذف پرتقال و اشک های کیریستیانو رونالدو

کریستیانو رونالدو به طور گسترده به عنوان یکی از بهترین بازیکنان فوتبال در تمام دوران شناخته می شود. او در طول دوران حرفه ای خود جوایز و افتخارات متعددی از جمله پنج جایزه توپ طلا، چهار کفش طلای اروپا و چندین عنوان داخلی و بین المللی را به دست آورد. با این حال، مانند هر ورزشکاری، رونالدو نیز در دوران حرفه ای خود با ناکامی ها و ناکامی هایی روبرو بود. در این مقاله نگاهی دقیق تر به برخی از شکست های بزرگ کیریستیانو رونالدو خواهیم داشت.

باخت نهایی یورو 2004

یکی از اولین ناکامی های رونالدو در فینال یورو 2004 مقابل یونان بود. پرتغال با ستاره رونالدو به فینال رسیده بود اما به تیم مقاوم یونانی باخت. رونالدو موقعیت های زیادی برای گلزنی داشت اما نتوانست از پس گلزنی بربیاید. این یک ناامیدی بزرگ برای رونالدو و تیم پرتغالی بود و چندین سال طول کشید تا آنها پس از شکست به سلامت برسند.

باخت پرتقال در مقابل یونان در فیبنال یورو 2004
باخت پرتقال در مقابل یونان در فیبنال یورو 2004

جام جهانی 2006

در جام جهانی 2006، رونالدو در بازی یک چهارم نهایی مقابل انگلیس به دلیل یک اتفاق جنجالی با مدافع وین رونی از بازی اخراج شد. پرتغال در نهایت در ضربات پنالتی بازی را باخت و رونالدو به دلیل نقشش در اخراج رونی مورد انتقاد شدید قرار گرفت. او همچنین متهم به چشمک زدن روی نیمکت پرتغال پس از کارت قرمز رونی بود که تبلیغات منفی زیادی برای او به همراه داشت. شکست های بزرگ کیریستیانو رونالدو بدترین ضربه های قوتبالی را به این بازیکن بزرگ فوتبال زد.

شکست در لیگ قهرمانان در رئال مادرید

رونالدو 9 فصل را در رئال مادرید سپری کرد و در آنجا عناوین داخلی و بین المللی زیادی کسب کرد. با این حال، رونالدو با وجود چهار بار قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا با این باشگاه اسپانیایی، ناکامی های قابل توجهی را در این رقابت ها تجربه کرد. در فصل 12-2011، مادرید در نیمه نهایی توسط بایرن مونیخ حذف شد و رونالدو در ضربات پنالتی حساس را از دست داد. در فصل 13-2012، مادرید دوباره در نیمه نهایی توسط بوروسیا دورتموند حذف شد.

شکست رئال در مقابل بایرن مونیخ در سال 2014
شکست رئال در مقابل بایرن مونیخ در سال 2014

کمپین پرتغال در جام جهانی 2014

جام جهانی 2014 برزیل یک ناامیدی بزرگ برای پرتغال بود و این تیم نتوانست از مرحله گروهی صعود کند. رونالدو با مصدومیت بازی می کرد و در بهترین حالت خود نبود و در سه بازی تنها یک گل به ثمر رساند. این یک شکست بزرگ برای تیم پرتغال بود و آنها چهار سال بعد نتوانستند جواز حضور در جام جهانی روسیه را کسب کنند.

شکست یوونتوس در لیگ قهرمانان

در سال 2018، رونالدو با امید به قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا با تیم جدیدش، حرکتی شوکه کننده به غول ایتالیایی یوونتوس انجام داد. با این حال، علیرغم تمام تلاش‌هایش، یوونتوس در هر دو فصل 2019-2018 و 2019-2019 نتوانست به مرحله یک چهارم نهایی صعود کند. عملکرد انفرادی رونالدو چشمگیر بود، اما او نتوانست تیمش را به مراحل پایانی مسابقات برساند.

یکی از ویژگی های تعیین کننده دوران حرفه ای رونالدو، توانایی او در درس گرفتن از اشتباهاتش و استفاده از آنها برای تقویت موفقیت های آینده اش بود. به عنوان مثال، پس از رقابت ناامید کننده پرتغال در جام جهانی 2014، رونالدو تیمش را به قهرمانی در جام ملت های اروپا 2016 رساند و در مرحله حذفی این مسابقات سه گل به ثمر رساند. شکست های بزرگ کیریستیانو رونالدو بدترین ضربه های قوتبالی را به این بازیکن بزرگ فوتبال زد

به طور مشابه، پس از ناامیدی رئال مادرید در لیگ قهرمانان، رونالدو سخت تلاش کرد تا به تیمش کمک کند تا در فصل های 2013-14، 2015-16، 2016-17 و 2017-18 قهرمان این رقابت ها شود. در فصل آخر، او 15 گل در 13 بازی به ثمر رساند، از جمله یک ضربه بالای سر خیره کننده مقابل یوونتوس در مرحله یک چهارم نهایی.

شکست های بزرگ کیریستیانو رونالدو

ناکامی های رونالدو نیز به او دیدگاه منحصر به فردی در بازی فوتبال داده است. او در مصاحبه‌هایی از اهمیت قدرت ذهنی و تاب‌آوری در رسیدن به موفقیت صحبت کرده است. او در مورد اینکه چگونه شکست‌ها و شکست‌ها می‌توانند فرصت‌هایی برای رشد باشند و چگونه می‌توانند به بازیکنان کمک کنند سرسختی ذهنی لازم برای موفقیت در بالاترین سطوح ورزش را توسعه دهند، صحبت کرده است.

در نهایت، ناکامی های رونالدو تعریفی از حرفه او نداشته است. در عوض، آنها تجربیات یادگیری مهمی بوده اند که به او به عنوان یک بازیکن و به عنوان یک شخص کمک کرده اند. همانطور که رونالدو همچنان خود را به سمت ارتفاعات جدید سوق می دهد، بدون شک با چالش ها و شکست های بیشتری روبرو خواهد شد، اما او همچنین به استفاده از این تجربیات برای تقویت موفقیت های آینده خود ادامه خواهد داد.

در پایان، کریستیانو رونالدو بدون شک یکی از بهترین بازیکنان فوتبال تمام دوران است. با این حال، مانند هر ورزشکاری، او سهم خود را از ناکامی ها و ناکامی ها تجربه کرده است. این ناکامی‌ها زندگی حرفه‌ای رونالدو را مشخص نکرده‌اند، اما یادآوری می‌کنند که حتی بهترین بازیکنان هم می‌توانند در مواقعی مبارزه کنند و شکست بخورند.
علیرغم این ناکامی ها، رونالدو استقامت و استقامت خود را نشان داده و از هر شکست با اراده ای دوباره به عقب برمی گردد. او همچنان به محدودیت‌ها ادامه می‌دهد، اهداف جدیدی را تعیین می‌کند و برای رسیدن به آنها تلاش می‌کند.

Hesam
11 آوریل 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *