منچستریونایتد 2-1 چلسی

منچستریونایتد 2-1 چلسی.اولدترافورد شاهد عملکردی حیاتی از سوی اسکات مک تومینای بود. زیرا دوبنده هافبک منچستریونایتد یک برد حیاتی را به ارمغان آورد و برای مربی اریک تن هاگ اتاق تنفسی بسیار مورد نیاز را فراهم کرد. مک تومینای که پیش از این در برابر برنتفورد با دو گل در زمان مصدومیت درخشید، در دیداری کمتر دراماتیک اما به همان اندازه مهم برای یونایتد مقابل چلسی قرار گرفت.

منچستریونایتد 2-1 چلسی

با وجود انبوهی از فرصت های از دست رفته

منچستریونایتد 2-1 چلسی
منچستریونایتد 2-1 چلسی

از جمله پنالتی مهار شده توسط برونو فرناندز. یونایتد موفق شد 28 شوت به سمت دروازه بزند. مک تومینای با گل اول خود برجسته شد – یک ضربه غریزی 12 قدم به دنبال ضربه سر مهار شده هم تیمی هری مگوایر. گل دوم او نیز به همان اندازه بسیار مهم بود. زمانی که کول پالمر کمی قبل از نیمه تمام به تساوی چلسی رسید. مک تومینای با استفاده از ارسال الخاندرو گارناچو. حرکتی قاطع در تیرک دروازه انجام داد و در دقیقه 21 از سوت پایان بازی به گل رسید. اگرچه یک هت تریک بالقوه در چشم بود، مک تومینای پایان را نادیده گرفت، اشتباهی که یونایتد تحت الشعاع پرس چلسی تا پایان قرار گرفت – حتی زمانی که آرماندو بروخا با یک ضربه سر به تیر دروازه نزدیک بود به تساوی برسد.

این دیدار

این دیدار
این دیدار

بیش از یک دهه و نیم از زمانی که این دو باشگاه در فینال لیگ قهرمانان اروپا با هم جنگیدند، برگزار شد. یادآور زمان هایی است که آنها به عنوان قهرمان لیگ برتر متناوب شدند. این پیروزی تنها یونایتد را به رده ششم رساند و چلسی در رده دهم باقی ماند. با این حال سلطه تقریباً یونایتد بر چلسی را به 12 بازی افزایش داد و واقعیت آماری تلخ را تثبیت کرد: تعقیب آبی‌ها برای پیروزی خارج از خانه در اولدترافورد اکنون بیش از 11 سال طول کشید.

آنتونی

آنتونی
آنتونی

در میان بررسی دقیق اجراهایش، بر پتانسیل‌های بالقوه‌اش و در عین حال نقص‌های آشنای خود تأکید کرد. هزینه انتقال هنگفت توجه مهاجم برزیلی را افزایش می دهد. اما به نظر می رسید فشار در یک لحظه حساس پنالتی سنگین بود. آنتونی به جای استفاده از باز شدن با پای راست خود، داخل را برید، که منجر به تکل انزو فرناندز از چلسی شد – حرکتی که بعداً از طریق VAR بررسی و جریمه شد. اگرچه رابرت سانچز، دروازه بان چلسی. پنالتی را همراه با ضربات متعدد دیگر رد کرد، اما با توجه به قیمت گزاف انتقال آنتونی، سؤالات همچنان در مورد سازگاری آنتونی وجود دارد.

از آنجایی که یونایتد فرصت‌های بعدی را تلف می‌کرد

از آنجایی که یونایتد فرصت‌های بعدی را تلف می‌کرد
از آنجایی که یونایتد فرصت‌های بعدی را تلف می‌کرد

اریک تن هاگ به رویکردی محافظه‌کارانه متوسل شد، مارکوس راشفورد را زیر پا گذاشت و برای حفظ برتری تلاش کرد. در جبهه چلسی، کول پالمر، استعداد محلی، شایستگی خود را ثابت کرد و در برابر همنام شهر دوران کودکی خود گلزنی کرد. بازیکن بومی ویتنشاو که به طور بحث انگیزی منچسترسیتی را با چلسی عوض کرد. استعداد و جاه طلبی خود را در اولین بازی به یاد ماندنی در اولدترافورد به نمایش گذاشت.

پالمر

بازیکن محله دوستانه برای چلسی برجسته بود. اما این برای جلوگیری از ششمین باخت آنها کافی نبود. زیرا فصل دیگری که با ناهماهنگی مشخص شد. آشکار می شود. چلسی و پالمر، در حالی که درخشش های درخشانی داشتند، نتوانستند با سرسختی مک تومینای و یونایتد. با بیش از سه امتیاز کنار رفتند، برابری کنند – این بیانیه ای از انعطاف بود و شاید نشانه ای از تجدید حیات تحت رهبری تن هاگ بود.

Hesam
7 دسامبر 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *