زندگینامه مک گرگور

کانر مک گرگور یک هنرپیشه رزمی ترکیبی ایرلندی است که در دنیای ورزش های رزمی نامی برای خود دست و پا کرد. مک گرگور که به خاطر شخصیت پر زرق و برق و سبک مبارزه انفجاری اش شناخته می شود، با میلیون ها طرفدار در سراسر جهان به یکی از شناخته شده ترین ورزشکاران جهان تبدیل شد. در این مقاله نگاهی دقیق‌تر به زندگینامه مک گرگور، از اولین روزهای حضورش در دوبلین تا شهرتش در UFC خواهیم داشت.

اوایل زندگی

کانر مک گرگور در 14 جولای 1988 در دوبلین ایرلند به دنیا آمد. او در حومه کراملین بزرگ شد، جایی که در یک مدرسه محلی Gaelscoil، که مدرسه ای است که از طریق رسانه زبان ایرلندی تدریس می کند، تحصیل کرد. مک گرگور کودکی ورزشکار بود و برای تیم محلی خود، لوردس سلتیک، فوتبال (فوتبال) بازی می کرد. با این حال، اشتیاق او به ورزش های رزمی از دوران جوانی مشهود بود و از 12 سالگی تمرینات بوکس را آغاز کرد.

پدر مک گرگور، تونی، نیز بوکسور بود و عشق خود را به این ورزش به پسرش نیز منتقل کرد. با این حال، سال های اولیه مک گرگور بدون مبارزات نبود. او در کودکی مورد آزار و اذیت قرار گرفت و علناً در مورد تأثیر این موضوع بر او صحبت کرد. مک گرگور در مصاحبه ای با ESPN گفت: “من همیشه بچه کوچکی بودم و خیلی مورد توجه قرار می گرفتم. این مرا سخت تر می کرد، اما همچنین خیلی عصبانی ام می کرد. من پرخاشگری سرکوب شده زیادی داشتم که به آن نیاز داشتم. رها ساختن.”

با بزرگتر شدن زندگینامه مک گرگور، اشتیاق او به ورزش های رزمی بیشتر شد. او در اواخر نوجوانی خود تمرین در هنرهای رزمی ترکیبی (MMA) را آغاز کرد و به سرعت در پیست MMA ایرلند نامی برای خود دست و پا کرد. اولین مبارزه MMA مک گرگور در سال 2007 بود و او در راند اول توسط TKO پیروز شد.

مک گرگور جوان
مک گرگور جوان

رسیدن به شهرت

اوایل دوران حرفه ای مک گرگور در MMA با یک سری پیروزی های چشمگیر مشخص شد، اما تا زمانی که در سال 2013 به UFC ملحق شد، نامی شناخته شد. مک گرگور اولین بازی خود در UFC را در 6 آوریل 2013 در UFC در Fuel TV انجام داد: موسسی در مقابل لطیفی. او در مقابل مارکوس بریماژ کهنه کار UFC قرار گرفت و در دور اول با TKO پیروز شد.

از آنجا ستاره مک گرگور شروع به رشد کرد. او با شکست دادن یک سری از حریفان برتر از جمله چاد مندز، داستین پویریه و خوزه آلدو، به یک برد پیروز ادامه داد. پیروزی مک گرگور مقابل آلدو که تنها در 13 ثانیه به دست آمد، یکی از خاطره انگیزترین لحظات تاریخ UFC است.

سبک مبارزه مک گرگور با برخورد دقیق و تهاجمی او مشخص می شود. او به خاطر دست چپ قدرتمندش معروف است که به او لقب «بدنام» را داد. مک گرگور همچنین به خاطر حرف زدن و رفتار نمایشی اش که باعث شده او به یکی از محبوب ترین ورزشکاران جهان تبدیل شود، شهرت دارد.

مک گرگور و <yoastmark class=

بیرون هشت ضلعی

مک گرگور علاوه بر مهارت های جنگی، به خاطر شخصیت بزرگترش نیز شهرت دارد. او به یک نماد جهانی تبدیل شد و موفقیت خود را در UFC به تعدادی از سرمایه گذاری های تجاری پرسود تبدیل کرد.

یکی از موفق ترین کارهای مک گرگور، برند ویسکی او Proper No. Twelve است. این برند که مک گرگور در سال 2018 تأسیس کرد، با فروش بیش از 1 میلیارد دلار در اولین سال فعالیت خود به موفقیت بزرگی دست یافت. مک گرگور در مد نیز فعالیت کرده و خط تولید لباس خود را با نام آگوست مک گرگور در سال 2018 راه اندازی کرد.

با این حال، موفقیت مک گرگور بدون بحث و جدل نبود. او در تعدادی از حوادث برجسته خارج از هشت ضلعی، از جمله حمله به اتوبوس در سال 2018 در بروکلین که منجر به اتهامات جنایی شد، شرکت داشت. مک گرگور به بی نظمی در رفتار خود اعتراف کرد و به او دستور داده شد

خدمات اجتماعی انجام دهید و در کلاس های مدیریت خشم شرکت کنید.

مک گرگور بیرون زمین UFC
مک گرگور بیرون زمین UFC

مک گرگور همچنین به دلیل رفتارش در کنفرانس های مطبوعاتی و مصاحبه ها با انتقاداتی روبرو شد که در آن ها به اظهار نظرهای غیر حساس و توهین آمیز متهم شد. در سال 2020، مک گرگور به دلیل ایجاد مجموعه ای از توییت هایی که اسلام هراسی تلقی می شد، فراخوانده شد.

زندگینامه مک گرگور

مک گرگور با دی دولین، دوست دختر دیرینه اش و مادر دو فرزندش، کانر جونیور و کرویا، ازدواج کرد. دولین حضور دائمی در زندگی مک گرگور داشت و او به او کمک کرد تا علیرغم موفقیت عظیمش ثابت بماند.

مک گرگور همچنین در مورد مشکلات خود با سلامت روان صحبت کرد. او در مصاحبه ای با ESPN فاش کرد که افسردگی و اضطراب را تجربه کرد و برای مدیریت این شرایط به دنبال کمک بود.

زندگی شخصی mc garegore
زندگی شخصی mc garegore

میراث

تاثیر مک گرگور بر دنیای ورزش های رزمی غیرقابل انکار است. او به ورود MMA به جریان اصلی کمک کرد و با سبک منحصر به فرد و رویکرد بی باک خود الهام بخش نسل جدیدی از مبارزان بود.

با این حال، میراث مک گرگور به دلیل رفتار خارج از صفحه نمایش پیچید. در حالی که او یک چهره بسیار محبوب باقی می ماند، او همچنین به دلیل اقدامات خود در خارج از هشت ضلعی مورد انتقاد قرار گرفت.

با نگاهی به آینده، باید دید آینده کانر مک گرگور چه خواهد بود. او در گذشته چندین بار اعلام کرده بود که از MMA بازنشستگی می کند و به زودی به این ورزش باز می گردد. با این حال، مک گرگور در سن 34 سالگی دیگر آن جوانی که قبلا بود نیست. او بیش از آن چیزی که اکثر مبارزان می توانستند آرزو کنند به دست آورد، اما موفقیت مستمر او به توانایی او برای متمرکز ماندن و با انگیزه ماندن در مواجهه با انتقادات و بررسی های فزاینده بستگی دارد.

نتیجه

کانر مک گرگور یکی از جذاب ترین چهره های دنیای ورزش های رزمی است. مک گرگور از روزهای اولیه حضور در دوبلین تا رسید به شهرت در UFC، به یک نماد جهانی تبدیل شد که به دلیل سبک مبارزه انفجاری و شخصیت بزرگتر از زندگی اش شناخته شد.

با این حال، میراث مک گرگور به دلیل رفتار او در خارج از صفحه نمایش پیچید، که به همان اندازه مورد انتقاد و بحث و جدل قرار گرفت. در حالی که او یک چهره بسیار محبوب باقی می ماند، موفقیت مستمر او به توانایی او در حفظ تمرکز و دور ماندن از مشکلات در سال های آینده بستگی دارد.

Hesam
30 مارس 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *