استعفای ساپینتو از استقلال واقعی است؟

استعفای ساپینتو از استقلال واقعی است؟ سرمربی خارجی تیم استقلال تهران در این فصل توانست تیم را در جام حذفی نگه دارد و در لیگ برتر نیز در جایگاه دوم جدول قرار دارند و با این حساب ساپینتو عملکرد بدی در تیمش نداشته است. در ادامه سایت ورزشی همراه ما باشید.

 

آیا استعفای ساپینتو به حقیقت نزدیک می شود؟

مدیر باشگاه استقلال تهران علی فتح الله زاده در هفته های اخیر اقدام مهم و جدی برای تمدید قرارداد با سرمربی انجام نداده است. برخی خبرها حاکی از آن است که به درخواست های تماشاگران استقلال این سرمربی باید استعفا دهد و فتح الله زاده نیز به حرف آنها گوش داد. البته تیم استقلال در لیگ برتر حالا جزو مدعیان اصلی قهرمانی است و همچنین در جام حذفی نیز فعلا باقی مانده اند. ریکاردو ساپینتو از جمله سرمربیانی است که فعلا به باشگاه هیچ ضرری نزده و حتی با چندین ماه پول نگرفتن اردوی تیم را ترک نکرد و هیچ شکایتی نیز به فیفا نبرده است.

آیا استعفای ساپینتو به حقیقت نزدیک می شود؟

سرمربی آبی ها ماه ها در مقابل مشکلات مالی سکوت کرد و از سوی نیز در نیم فصل به دلیل عملکرد خوب بازیکنان تیم حاضر نشد بازیکن خارجی به ترکیب اضافه نماید. رابطه فتح الله زاده و ساپینتو بر سر عارف غلامی تیره و تار شد. باشگاه غلامی را به دلیل استوی تند و انتقادی 20 درصد جریمه مالی کرد. ریکاردو اما یک استوری در حمایت از غلامی منتشر کرد. در حالی که این تصمیم علیه بازیکن توسط مدیر عامل اتخاذ کرد.  ظاهرا این موضوع نشان می دهد که ریکاردو اصلا راضی به حمایت از مدیرعامل به دلیل تصمیم های اشتباهاتش نیست. ساپینتو در کنفرانس بعد از بازی با فولاد نیز به شدت از باشگاه به خاطر عدم تمایل در رفع مشکلات مالی تیم گله مند شد.

 

آیا ریکاردو ساپینتو رفتنی است؟

بعد از شایعات مختلفی که در دی ماه 1401 مطرح شد و اختلافات میان اعضای کادر فنی با مدیر باشگاه علنی شد، استقلال در یک وضعیت سختی قرار گرفت و جایگاهش نیز در صدر جدول به خطر افتاد. حتی قبل بازی با تراکتور نیز ساپینتو با مدیر استقلال به مشکلاتی خورد. البته درباره این موضوع هیچکدام از طرفین صحبت یا مصاحبه ای نکردند و حتی فتح الله گفت سکان مدیریت استقلال را در دستان خودش دارد. حتی درباره این موضوع ترجیح داد که سکوت کند. این کاملا واضح است که شایعات به واقعیت نزدیک شد و با اینکه طرفین درگیر ماجرا نیستند و تلاش دارند اوضاع را به سمت جلو پیش ببرند. اما برخی حرکت های استقلال مشکلات زیرپوستی را نشان می دهد.

آیا ریکاردو ساپینتو رفتنی است؟

بعد از مسابقه و باخت در مقابل تراکتور و احتمال سقوط استقلال در جدول لیگ ، آبی ها حتی توانسته بودند جایگاه دوم هفته را حفظ نمایند. خبرهایی درباره نارضایتی ساپینتو از وضعیت خودش در باشگاه استقلال به گوش رسید. خبرهایی که نشان داد سرمربی پرتغالی از امکانات استقلال شکایت داشت.

 

دلخوری سرمربی پرتغالی از باشگاه استقلال:

در پیش از بازی مس رفسنجان در یک نشست خبری آقای سرمربی با دلخوری از وضعیت تیمش بیان داشت که امکانات و اوضاع کمپ اصل خوب نیست. وضعیت راضی کننده ای در تیم استقلال وجود ندارد و از تمامی وسایل و امکاناتی که در اختیار او قرار دادند راضی نیست.

دلخوری سرمربی پرتغالی از باشگاه استقلال

این اتفاق ها باعث شد تا دلایلی مبنی بر وجود اختلاف های زیر پوستی در باشگاه استقلال شود. حالا تیم شکست سختی را در تبریز محتمل شد و در شرایطی که خود ساپینتونیز به دلیل محرومیت نتوانست از کنار زمین تیمش را همراهی کند. حتی خبرهای نا امید کننده ای به گوش رسید که سرمربی استقلال از ادامه همکاری با آبی ها منصرف شده و احتمال جدایی می رسد. خبرهایی که تنها به اتفاق های باخت تراکتور ربط نداشت و قبل از بازی نیز زمزمه های جدایی ساپینتو از استقلال به گوش رسید.

 

استعفای ساپینتو از استقلال

سرمربی باشگاه قصد دارد در نشست های آتی تمام وضعیت ها را سبک و سنگین کند. و در ادامه همکاری با باشگاه تصمیم گیری نماید یا اینکه نمی خواهد به هر طریقی به تیمش لطمه بزند. البته تجربه ها ثابت نمود که مربی های خارجی برای جدایی از باشگاه های ایران هیچ اقدام پیش دستانه ای انجام نمی دهند. و این موضوعات باعث از دست رفتن حقوق آنها خواهد شد. ساپینتو قطعا به آسانی استعفا نمی دهد و شاید مدیران باشگاه استقلال بتوانند شرایط را بهتر کنند.

باید منتظر بمانیم ببینیم که چه سیاستی از سمت سرمربی اتخاذ می شود. آیا سرمربی استقلال اقدامی انجام می دهد یا در این شایط حاضر به قطع همکاری با تیمش نیست. و حتی اگر حقوقش کامل پرداخت نشود فعلا می خواهد در تیم استقلال باقی بماند. استقلال در این چند سال با مسائل مالی سنگین همانند پرونده استراماچونی روبرو شده است. اما ساپینتو ایده آل های خاص خودش را دارد و مشخص نیست که باقی می ماند و یا خیر.

به نظر شما ساپینتو در این فصل در استقلال حضور خواهد داشت؟ آیا برای فصل آینده نیز تمدید قرارداد انجام می دهد؟ لطفا نظرات و دیدگاه های تان را در بخش کامنت ها درج نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *