باشگاه فوتبال مس رفسنجان

باشگاه فوتبال مس رفسنجان یکی از تیم های فرهنگی ورزشی شهر رفسنجان در استان کرمان می باشد. این تیم توانسته یکبار نیز قهرمان لیگ آزادگان شود و به یکی از تیم های قدرتمند لیگ برتر تبدیل شود و در سال های اخیر عملکرد درخشانی داشته است. در ادامه سایت ورزشی با باشگاه فوتبال مس رفسنجان همراه ما باشید.

 

باشگاه فوتبال مس رفسنجان

باشگاه فوتبال مس رفسنجان یک تیم فوتبال ایرانی که در سال 1374 در شهر رفسنجان قرار دارد. این تیم هم اکنون نیز در لیگ برتر خلیج فارس قرار دارد. باشگاه صنعت مس رفسنجان یک مجموعه بزرگ و گسترده در ایران که در رشته هایی نظیر فوتبال، دوچرخه‌سواری، بسکتبال، والیبال، فوتسال و وزنه‌برداری فعالیت دارد. مس در فصل ۹۹–۱۳۹۸ لیگ آزادگان به قهرمانی رسید و به عنوان اولین تیم به لیگ برتر خلیج فارس راه یافت.

باشگاه فوتبال مس رفسنجان

سابقه فوتبال در رفسنجان

سوابق فوتبالی در شهر رفسنجان قدمت زیادی دارد و به سال های 1348 -1347 می رسد. در آن سالها جوانان رفسنجانی با تشکیل تیم های محلی باهم رقابت می کردند. تیم های دارایی و شهرداری رفسنجان که نهایتا تیم شهرداری به لیگ دسته سوم صعود نمود.

 

تیم صنعت مس رفسنجان

بعد از آنکه باشگاه فوتبال شهرداری رفسنجان از سال 1374 تحت حمایت مجتمع مس سرچشه رفسنجان قرار گرفت. تیم صنعت مس در همان سال های ابتدایی توانسته بود در مسابقات سوپر لیگ استان قهرمان شود. باشگاه مس رفسنجان سپس به مسابقات منطقه ای کشور راه پیدا کرد و به مدت 6 تا 7 سال در لیگ دسته سوم حضور یافت. بعد از اینکه امتیاز یکی از تیم های لیگ دسته دوم کشور خریداری شد ، این امتیاز به تیم مس رفسنجان واگذار شد. تیم فوتبال مس در همان سال های اولیه حضورش توانست به لیگ دسته اول کشور صعود کند که سال 1384-1385 می باشد و یک نقطه عطف در تاریخ فوتبال این شهر به حساب می آید.

باشگاه فوتبال مس رفسنجان

باشگاه فوتبال مس رفسنجان بعد از چند سال حضور در لیگ دسته اول کشور توانست در فصل 98-99 به لیگ برتر فوتبال کشور صعود نماید و در فصل 1400-1399 اولین حضورش در لیگ برتر را تجربه نماید. علاوه بر تیم فوتبال ، تیم فوتسال بانوان مس نیز از سال 1390 در لیگ های کشور حضور یافت. با توجه به استعدادهای ورزشی بومی و نیاز به حضور درمیادین ورزشی کشور ، باشگاه از سال 1398 تصمیم به تشکیل تیم های والیبال، بسکتبال، وزنه برداری، کشتی، فوتسال، کاراته، شطرنج، دوچرخه سواری و ورزش جانبازان و معلولین گرفت که از همان ابتدا اکثر تیم ها توانستند در لیگ های برتر کشور حضور یابند.

باشگاه فوتبال مس رفسنجان

بازیکنان

بازیکنان کنونی

فهرست بازیکنان مس رفسنجان در فصل ۰۳–۱۴۰۲ به شرح زیر است:

شماره نقش بازیکن
۱ ایران دروازه‌بان داوود نوشی صوفیانی
۲ ایران مدافع محمد نژادمهدی
۳ عراق مدافع علی کاظم
۴ ایران مدافع رامتین سلیمان‌زاده
۵ ایران مدافع سید مجید نصیری
۶ ایران هافبک علی‌اصغر صادقی
۷ ایران مدافع محمد حسین کریم زاده
۸ ایران هافبک محمد خدابنده‌لو
۹ ایران مهاجم حسین مهربان
۱۰ ایران مهاجم سجاد شهباززاده
۱۱ ایران هافبک جلال‌الدین علی‌محمدی
۱۲ ایران مدافع میثم تیموری
شماره نقش بازیکن
۱۷ ایران مدافع حسن جعفری
۱۹ ایران مهاجم آروین کالمرزی
۲۱ ایران هافبک فرشید باقری
۲۳ ایران هافبک محسن آذرباد
۲۸ ایران هافبک نیما انتظاری
۳۰ ایران هافبک محمدمهدی محبی
۴۰ ایران دروازه‌بان امیرحسین علیزاده
۵۳ عراق مدافع علی عدنان کاظم
۶۶ عراق مدافع منتظر محمد (قرضی از استقلال تهران)
۷۰ ایران مهاجم امید لطیفی
۷۷ ایران مدافع مهدی ترکمان
۸۱ ایران دروازه‌بان حامد لک

 

بازیکنان خارجی

فهرست بازیکنان خارجی باشگاه فوتبال مس رفسنجان شامل بازیکنانی می‌شود که با تابعیت غیر ایرانی برای باشگاه فوتبال مس بازی کرده‌اند.

ردیف نام کشور پست دوران بازی بازی گل
۱ میکیمبا برزیل هافبک ۱۳۸۶–۱۳۸۷ ؟ ؟
۲ مارتین بارلوکو اروگوئه دروازه‌بان ۱۳۸۷–۱۳۸۸ ؟ ؟
۳ فابیو کاروالیو برزیل دروازه‌بان ۱۳۸۸–۱۳۹۰ ؟ ۰
۴ سکو فوفونا مالی مدافع ۱۳۸۸–۱۳۸۹ ۲۲ ۰
۵ کارلوس سالازار کلمبیا هافبک ۱۳۸۸–۱۳۸۹ ۲۷ ۱۴
۶ آدمولا آدسینا نیجریه هافبک ۱۳۸۹–۱۳۹۰ ؟ ؟
۷ ادیسون فونسکا کلمبیا مهاجم ۱۳۸۹–۱۳۹۰ ۲۶ ۱۵
۸ رونان فالکائو برزیلگینه استوایی مدافع ۱۳۹۰ ؟ ؟
۹ دانیلو ریبریو برزیل هافبک ۱۳۹۰–۱۳۹۲ ۴۴ ۲۰
۱۰ فایز الرشیدی عمان دروازه‌بان ۱۴۰۰–۱۴۰۱ ۱۸ ۰
۱۱ زاهر الاغبری عمان هافبک ۱۴۰۰–۱۴۰۱ ۹ ۰
۱۲ گادوین منشا نیجریه مهاجم ۱۴۰۰–۱۴۰۲ ۵۲ ۱۷
۱۳ شیمبا برزیل مهاجم ۱۴۰۱–۱۴۰۲ ۲۷ ۴
۱۴ جفرسون باهیا برزیل مدافع ۱۴۰۱–۱۴۰۲ ۳۲ ۲
۱۵ علی عدنان عراق مدافع ۱۴۰۲– ۱ ۰
۱۶ علی کاظم عراق مدافع ۱۴۰۲– ۰ ۰
۱۷ منتظر محمد عراق مدافع ۱۴۰۲– ۰ ۰

 

بازیکنان پررنگ سابقه بازی ملی دارند.

تعداد بازی و گل ها برای تمام رقابت ها است.

باشگاه فوتبال مس رفسنجان

افتخارات باشگاه:

این باشگاه یک قهرمانی در لیگ آزادگان در فصل 1399-1398 را در کارنامه خودش دارد.

 

لباس رسمی باشگاه:

لباس رسمی تیم مس رفسنجان همیشه رنگ قرمز متمایل به نارنجی بوده است. مسی ها در مسابقه های خانگی خود همیشه از لباس نارنجی استفاده می کنند. اما در بازی های میهمان اگر لباس با تیم حریف تداخل ایجاد کند از لباس سفید استفاده می شود.

لباس رسمی باشگاه

لباس دوم:

لباس دوم جدید مس رفسنجان برای فصل ۱۴۰۱-۱۴۰۰ با طرح مشابه لباس سوم این تیم از سوی یوسف جامه ارائه شده است. کیت جدید در زمینه سفید همراه با یک پترن متشکل از تکرار تصویر شکوفه پسته در سایه نارنجی در قسمت پایین پیراهن و آستین ها ارائه شده است. منهای لوگوی باشگاه که مرکب از نارنجی و مشکی است، سایر جزئیات از قبیل لوگوی اسپانسرها، نوشته ها و شماره پشت پیراهن همگی به رنگ نارنجی هستند.

ورزشگاه اختصاصی مس:

ورزشگاه شهدا مس رفسنجان در محله آزادی رفسنجان و در خیابان رسول اکرم،جاده شهرک هزار واحدی واقع شده است. مجموعه‌ی ورزشی شـهدای مس رفسنجان، مـجموعه‌ای کامل ورزشی و بی‌رقیب در سـطح مـنطقه می‌باشد‌ و شـامل استادیوم‌ فوتبال 10 هزار نـفری و استادیوم‌ فوتبال هـزار نفـری بـرای تیم‌های پایه، سالن مـسابقات چندمنظوره با ظرفیت 2 هـزار نفر تماشاچی، سالن اسـتخر مسابقات به طول 25 مـتر و همچنین زیـرساخت‌های ورزشی و زمـین‌های تمرینی بـرای ارتـقاء تـیم‌های پایه ورزشی و تـیم‌های باشـگاه می‌باشـد که در زمـین‌هایی به وسعت بیش از 24 هـکتار طـراحی شده‌اند.

ورزشگاه اختصاصی مس

حواشی تیم:

در اواخر سال 2011 فیلمی از دفاع تیمی هیجان انگیز بازیکنان مس رفسنجان در مقابل باشگاه فوتبال ابومسلم در اینترنت مورد توجه قرار گرفت. یاهو تصویر این صحنه را با عنوان «آیا این بزرگترین دفاع تاریخ جهان است؟» در وبگاه خود قرار داد.

عملکرد در جام حذفی

در جام حذفی ۸۸-۱۳۸۷، این تیم توانست با حذف کردن سه تیم لیگ برتری مس کرمان، استقلال و ملوان تا مرحله نیمه نهایی پیش رود و «غول کش» لقب گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *