نیمار داسیلوا سانتوس جونیور معروف به نیمار جونیور یکی از با استعدادترین فوتبالیست های جهان است. بازی های نیمار در پی اس جی (PSG) موضوع بحث بین هواداران و تحلیلگران فوتبال بوده است. در این مقاله به بررسی عملکرد نیمار در پاری سن ژرمن می پردازم و کمک های او به تیم را تحلیل می کنم.

ورود نیمار به باشگاه پی اس جی

ورود نیمار به پاری سن ژرمن در سال 2017 یکی از گران ترین نقل و انتقالات تاریخ فوتبال بود. او با مبلغ 222 میلیون یورویی از بارسلونا به این تیم پیوست. در پاری سن ژرمن، نیمار بازیکنی حیاتی برای تیم بوده و در چندین پیروزی حیاتی سهیم بوده است.

اولین فصل حضور نیمار جونیور

نیمار در اولین فصل حضورش در پاری سن ژرمن در فرم خوبی بود و در 30 بازی در تمامی رقابت ها 28 گل به ثمر رساند و 16 پاس گل داد. او در کمک به PSG برای قهرمانی در جام اتحادیه و جام حذفی فرانسه نقش مهمی داشت. عملکرد او جایزه بهترین بازیکن سال لیگ 1 را برای او به ارمغان آورد.

در فصل بعد، نیمار دچار مصدومیت شد که او را برای مدت قابل توجهی از میادین دور نگه داشت. او با وجود این ناکامی در 28 بازی موفق به زدن 23 گل و 13 پاس گل شد. او همچنین به پاری سن ژرمن کمک کرد تا به مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا برسد.

عملکرد نیمار در پی اس جی

عملکرد نیمار در فصل 20-2019 چشمگیر بود. او در 27 بازی در تمامی رقابت ها 19 گل به ثمر رساند و 12 پاس گل داد. او همچنین به پاری سن ژرمن کمک کرد تا برای اولین بار در تاریخ خود به فینال لیگ قهرمانان اروپا برسد. اگرچه پاری سن ژرمن در فینال به بایرن مونیخ باخت، اما عملکرد نیمار بسیار مورد تحسین قرار گرفت.

نیمار در حال حرکات نمایشی
نیمار در حال حرکات نمایشی

در فصل جاری، نیمار همچنان بازیکن کلیدی پاری سن ژرمن بوده است. او در 26 بازی در تمامی رقابت ها 16 گل به ثمر رسانده و 9 پاس گل داده است. عملکرد او به PSG کمک کرد تا سوپرکاپ فرانسه و جام حذفی فرانسه را به دست آورد.

بازی های نیمار در پاریس

بازی های نیمار در پاری سن ژرمن حداقل قابل توجه بوده است. او بازیکنی است که می تواند گل بزند، موقعیت ایجاد کند و مدافعان را به راحتی دریبل کند. سرعت، مهارت و توانایی او در خواندن بازی او را تبدیل به یک کابوس برای مدافعان حریف کرده است.

یکی از زمینه هایی که نیمار در آن برتری دارد، دریبل زدن اوست. او توانایی باورنکردنی در دریبل زدن مدافعان در فضاهای تنگ و ایجاد موقعیت برای تیمش دارد. او همچنین استاد الاستیکو است، حرکتی که شامل تکان دادن توپ با قسمت بیرونی پا در حالی که آن را با داخل پا می‌کشد. مهارت های دریبل او اغلب با لیونل مسی و کریستیانو رونالدو مقایسه می شود.

نیمار در پیراهن پی اس جی
نیمار در پیراهن پی اس جی

مهارت های نیمار

نیمار همچنین یک گلزن عالی است. او پای چپ کشنده ای دارد و می تواند از موقعیت های مختلف در زمین گلزنی کند. او همچنین از ضربات ایستگاهی تهدید می‌کند و توانایی او در پیچش توپ به گوشه بالا اغلب دروازه‌بان‌ ها را درمانده می‌کند.

علاوه بر گل ها و پاس گل های او، میزان کار نیمار از توپ نیز قابل توجه است. او همیشه به دنبال فشار به حریف و باز پس گیری توپ برای تیمش است. او همچنین پاسور خوبی است و می تواند برای هم تیمی هایش موقعیت ایجاد کند.

نیمار جونیور
نیمار جونیور

بازی های نیمار در پی اس جی بدون بحث نبوده است. او چندین بار به غواصی و شبیه سازی متهم شد. با این حال، ذکر این نکته ضروری است که شیرجه و شبیه سازی در فوتبال مدرن رایج است و نیمار تنها بازیکن مقصر این تخلف نیست.

در پایان…

در پایان باید گفت که عملکرد نیمار در پی اس جی استثنایی بوده است. او یک بازیکن کلیدی برای تیم بوده و در چندین پیروزی مهم نقش داشته است. مهارت های دریبل زنی، توانایی گلزنی و میزان کار او از توپ، او را به یک دارایی ارزشمند برای پاری سن ژرمن تبدیل کرده است. اگرچه بازی های او با جنجال هایی همراه بوده است، اما استعداد نیمار غیرقابل انکار است و او بدون شک یکی از بهترین فوتبالیست های جهان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *