محرومیت کاوه رضایی در لیگ برتر

محرومیت کاوه رضایی در لیگ برتر ، مهاجم نیم فصل تیم تراکتورسازی تبریز که در نقل و انتقالات زمستانی با رویای پیوستن به استقلال قرارداد خود را به طور یکطرفه با تراکتور فسخ کرد. اتفاقی که با اعتراض تبریزی ها روبرو شده بود. و در نهایت نیز کمیته وضعیت مفاد قرارداد این بازیکن را بررسی کرد. در ادامه سایت ورزشی همراه ما باشید.

 

کاوه رضایی و باشگاه تراکتورسازی تبریز:

کاوه رضایی بازیکن سابق تیم استقلال تهران بود. در زمستان رویای برگشت دوباره به استقلال داشت که قرارداد خود را یک طرفه با تراکتور تبریز فسخ کرد. این اتفاق با اعتراض تبریزی ها روبرو شد و در نهایت نیز کمیته وضعیت مفاد قرارداد این بازیکن را بررسی کرد. در تاریخ 20 بهمن ماه سال قبل با صدور رای خودش فسخ قرارداد کاوه رضایی با تراکتور را غیرقانونی دانسته بودند. بر اساس این رای ، رضایی با توجه به فسخ قراردادش با تراکتور، در نیم فصل دوم هم نمی تواند برای این تیم یا هیچ باشگاه دیگری مسابقه دهد. بنابراین باید تا پایان فصل دور از میادین بماند و همین اتفاق برای مهاجم سابق آبی ها در تیم ملی نیز رخ داد.

محرومیت کاوه رضایی

کاوه رضایی بعد از این رخداد پرونده محکومیت خودش را به کمیته استیناف راجاع داد و خبرهایی رسید. که کمیته فسخ قرارداد این بازیکن را با تراکتور غیرقانونی دانسته بود و حکم کمیته وضعیت در این باره تایید شده است. رضایی بعد از چندین ماه دور بودن از لیگ برتر ایران احتمالا در فصل آینده امکان بازگشت به میادین فوتبال را خواهد داشت. اما قبل از آن باید حتما رضایت تیم تبریزی را جلب نماید. کاوه با توجه به غیرقانونی تلقی شدن فسخ قراردادش با تراکتور سازی ، در صورت شکایت مجدد این باشگاه به کمیته وضعیت، امکان خطر محرومیت چند ماهه و پرداخت خسارت و غرامت به باشگاه تراکتور را نیز خواهد داشت. اما طرفین باهم مذاکراتی را انجام دادند.

 

محرومیت کاوه رضایی در لیگ برتر

کمیته استیناف فوتبال ایران براساس حکم کمیته انظباطی بر علیه رضایی بازیکن فوتبال ایران را تایید نمود. بر اساس نامه ای که به امضای آقایان دادرس ، غفاری ، موسوی و علیرضا صالحی رسیده است. شکایت کاوه از حکم کمیت انضباطی و درخواست موجه دانستن فسخ قراردادش با تراکتور نتیجه نداد و این کمیته رای اولیه را تایید کرد.

  1. محرومیت کاوه رضایی

وکلای رضایی در این پرونده رسول باختر و صابر مهدوی بودند. که نتایج خاصی بابت دلایل گرفتن حکم جدیدی بر علیه رضایی نگرفته بودند. باشگاه تراکتور بر علیه ملی پوش و بازیکن سابق استقلال شکایت کردند. علاوه بر دریافت غرامت کاوه باید 4 تا 6 ماه از فوتبال محروم شود. رضایی یک روز قبل از اتمام مهلت نقل و انتقالات نیم فصل از تراکتور جدا شد. باشگاه تبریزی اعلام نمود که حرکتش غیرقانونی است. و اگرچه فسخ رضایی با استناد به قراردادش، قانونی جلوه داد. اما در نهایت رای اولیه به دلیل انشای قرارداد او علیه وی اعلام شد. حالا نیز کمیته استیناف حکم را قطعی نمود.

محرومیت کاوه رضایی در لیگ برتر و با این وضعیت قطعا کاوه باید برای ادامه فعالیت در فوتبال ایران در فصل پی روز با تراکتور توافق انجام دهد. احتمالا باشگاه تبریزی نیز از این بازیکن مبلغی را در فصل جاری طلب خواهد کرد. و شاید هم جریمه سنگین تری در انتظار بازیکن سابق استقلال و شارلوا باشد. باید ببینیم در ادامه چه چیزهایی پیش می آید.

mohamadnd
30 آوریل 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *