شوک شبانه به بارسلونا: اخراج از لیگ قهرمانان!

بنابر گفته های نشریه آلمانی دی ولت به نقل از منابع مختلف در یوفا اعلام شد. که بارسلونا 2 تا 3 سال از لیگ قهرمانان اخراج می شود. در ادامه سایت ورزشی با ما همراه شوید. شوک شبانه به بارسلونا: اخراج از لیگ قهرمانان!

 

شوک شبانه به بارسلونا: اخراج از لیگ قهرمانان!

به گزارش سایت ورزشی، روزنامه آلمانی دی ولت آم زونتاگ گزارش نمود که خطر واقعی اخراج تیم آبی اناری های کاتالان از لیگ قهرمانان اروپا در فصل 25-2024 وجود دارد. علت این موضوع و تحریم نیز به خاطر نقض مقررات مالی یوفا است و بر طبق آن باشگاه ها وظیفه دارند که هزینه ها را با درآمد مربوطه جبران نمایند.

شوک شبانه به بارسلونا: اخراج از لیگ قهرمانان!

یوفا مخالف اهرم‌های مالی

در ماه سپتامبر سال قبل، بارسا سود خالص 304 میلیون یورویی بعد از کسر مالیات را گزارش نمود. مبلغی که بعد از استفاده با اهرم های مالی سوم و چهارم کسب شد. در واقع فروش بخشی از بارسا استویو و حق پخش بازی های فصول بعدی بود. به نظر رسید که عددها و رقم های امیدوار کننده ای در حساب های سال مالی قبل، تحریم های احتمالی را از بین می برد ولی اینطور نیست. با این حال تا آنجا که به مقررات مالی یوفا مربوط می شود. تنها فروش هایی که مستقیما می تواند به تجارت فوتبال نسبت داده شود. و کاملا تعیین کننده هستند. آخرین گزارش های سالانه باشگاهی که بدهکاری سنگین هم دارد. از مبالغ قابل توجه درآمد ناشی از فروش حق پخش تلویزیونی در آینده و حقوق بازاریابی همچنین در سایر ورزش ها حکایت دارد.

شوک شبانه به بارسلونا: اخراج از لیگ قهرمانان!

بر اساس گفته های رسانه آلمانی، درآمدها تاثیری در ارزیابی یوفا نخواهد داشت. دی ولت اطمینان می دهد که اعضای یوفا حتی اظهار نظر کرده اند که ترازنامه باشگاه فاجعه وار بود. تحریم احتمالی نیز ممکن است برای بارسلونا قرار داده شود. و می تواند به محرومیت یک تا سه سال بدون شانس حضور در لیگ قهرمانان منجر شود.

شوک شبانه به بارسلونا: اخراج از لیگ قهرمانان!

منابعی از یوفا به دی ولت گفته‌اند: «هرچه ضرر بیشتر باشد، مجازات نیز بیشتر است.

البته بارسلونا قبل از این به دلیل اعلام نادرست سود خود از واگذاری دارایی های نامشهود در سال مالی 2022، نیم میلیون یورو جریمه شده بود. در واقع بارسلونا هزینه ها با درآمد عادی تطابق ندارد و همه آنها خارج از قواعد فوتبالی هستند. پرونده ای که یوفا بر علیه بارسا باز نموده و هرگز بسته نشد. و هنوز در انتظار راه حل نهایی می باشد.

 

قضیه نگریرا

حتی قضیه بازی جوانمردانه مالی تنها مشکلی نیست که یوفا و بارسلونا باهم درگیری دارند. تابستان قبل گمانه زنی شد که پرونده نگریرا در این فصل به شکل محرومیت ریو آبی اناری های اسپانیا تاثیر می گذارد. اما اینطور نشد و پرونده ادعایی خرید داوران در دفاتر نیون همچنان روی میز قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *