انتقاد تند پورموسوی از داوری دیدار با گل گهر

انتقاد تند پورموسوی از داوری دیدار با گل گهر.در بازی پرشور استقلال خوزستان و گل گهر سیرجان. سید سیروس پورموسوی سرمربی تیم نتوانست جلوی ناراحتی خود را بگیرد و به صورت علنی انتقاد خود را از تصمیمات داوری مطرح کرد. این دیدار که روز جمعه 21 آبان در چارچوب هفته نهم لیگ برتر برگزار شد با تساوی یک بر یک به پایان رسید و دو تیم با احساسات متفاوتی روبرو شدند.

پور موسوی
پور موسوی

انتقاد تند پورموسوی از داوری دیدار با گل گهر

پورموسویی

که هدایت استقلال خوزستان را برعهده دارد، با تصمیمات متعدد داوری که به عقیده او بر عملکرد تیمش تأثیر منفی داشت. اعتراض کرد او در مصاحبه ای که پس از بازی انجام داد. از حرف هایش کوتاهی نکرد و از قضاوت در جریان بازی ابراز نارضایتی کرد. او مدعی شد که به تیمش ظلم شد. صراحتا عادلانه بودن مسابقه را زیر سوال برد.

پورموسوی تصریح کرد

تیم ما مظلوم بود و همه دیدند که چگونه مقابل تیم مالی گل گهر خوب بازی کردند. وی در ادامه به دو دیداری که تیمش به دلیل اشتباهات داوری گل خورده بود اشاره کرد و بر استدلال خود مبنی بر اینکه داوری به نفع تیمش نبود. پورموسوی به یک لحظه خاص در دقیقه 93 اشاره کرد که یکی از بازیکنانش از زمین اخراج شد. او این سوال را مطرح کرد که آیا این تصمیم موجه است و آیا ظاهراً بازیکنش مرتکب خطا شد. به این معنی که قضاوت داور مغرضانه بود. پورموسوی حتی پیشنهاد کرد که ممکن است یک انگیزه اساسی وجود داشته باشد و گفت: “شاید فقط به این دلیل است که آنها نمی خواهند ما برنده شویم.”

بازی گل گهر و استقلال خوزستان
بازی گل گهر و استقلال خوزستان

صحبت های سرمربی به همین جا ختم نشد

وی در ادامه با ابراز نگرانی از وضعیت فوتبال ایران و عدم کارایی احتمالی کمک داور ویدیویی (VAR) در رسیدگی به این موضوع. به نظر می رسید پورموسوی معتقد بود که مشکل ریشه ای در فناوری نیست. بلکه در افراد مسئول تصمیم گیری های حیاتی است. او ادامه داد: با آمدن کمک داور ویدیویی، فوتبال ایران هم پیشرفت نمی‌کند. چون مشکل از مردان و مردم است؛ آنها نمی‌خواهند تیم جوان رشد کند.

انتقاد تند پورموسوی از داوری دیدار با گل گهر
انتقاد تند پورموسوی از داوری دیدار با گل گهر

این طغیان سید سیروس پورموسوی

حاکی از سرخوردگی و نارضایتی عمیق استقلال خوزستان از تصمیمات داوری در دیدار مقابل گل گهر سیرجان است. شایان ذکر است که چنین انتقادهای علنی از داوران در دنیای فوتبال که شور و احساسات در آن اغلب زیاد است. غیرمعمول نیست. با این حال، همچنین بر نیاز به تلاش مستمر برای بهبود کیفیت داوری در ورزش تاکید می‌کند تا اطمینان حاصل شود که انصاف و یکپارچگی به نفع همه تیم‌ها و هواداران حفظ می‌شود.

Hesam
4 نوامبر 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *