مینا فتحی درگذشت
یکی از والیبالیست های بانوان تیم ملی زنان ایران سابقه حضور سه دوره بازی های آسیایی را به همراه تیم ملی کشورمان داشت درگذشت. در ادامه سایت ورزشی با خبر “مینا فتحی درگذشت” همراه ما باشید.

مینا فتحی درگذشت

به گزارش سایت ورزشی، مینا فتحی متولد 8 آبان ماه 1325 در شهر اصفهان بود که سالها به عنوان بازیکن و مربی در تیم های ملی و باشگاهی فعالیت داشت. او دکترای تربیب بدنی و استاد تربیت بدنی دانشگاه خوارزمی بود. ایشان مسابقات والیبال خود را در سطح آموزشگاهی از سال 1340 در اصفهان آغاز رد و دوبار نیز به قهرمانی آموزشگاه های اصفهان رسید. سپس در سال 1342 با تیم منتخب اصفهان نایب قهرمان مسابقات والیبال آموزشگاه های ایران شد. مینا خانم والیبال خودش را از شاهین اصفهان آغاز نمود و سپس به تیم های انجمن دوشیزگان و هما پیوست. فتحی همیشه از شماره پیراهن 5 استفاده می کرد و در 19 سالگی نیز به بازی های آسیایی 1966 بانکوک روی سکوی سوم ایستاد و جزو بهترین بازیکنان تاریخ والیبال زنان انتخاب شد.

مینا فتحی درگذشت

او از سال 1344 تا 1355 بازیکن تیم ملی والیبال ایران بود. که با این تیم در 3 دوره بازی های آسیایی شرکت نمود. و در ششمین دوره این بازی ها با تیم ملی والیبال زنان ایران در سال 1966 مفتخر به کسب مقام سوم و مدال برنز شد. مینا فتحی در سال های 1970 و 1974 نیز با تیم ملی زنان ایران در جایگاه های چهارم پنج آسیا قرار گرفت. فتحی کار مربیگری خود را از سال ۱۳۵۰ آغاز کرد و سابقه ۲۵ سال مربیگری در تیم‌های باشگاهی و ملی والیبال داشت.

و در مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۰۷ و همبستگی کشور‌های اسلامی در سال‌های ۱۳۷۱ و بازی‌های همبستگی دانشجویان کشور‌های اسلامی سال ۱۳۷۳ در تهران هدایت تیم ملی دانشجویان زنان ایران را برعهده داشت. مینا فتحی در مراسم افتتاحیه بازی‌های آسیایی ۱۹۷۰ با لباس سنتی، پیشاپیش کاروان ایران که پرچمدارش عبدالله موحد بود، رژه رفت. او در بازی‌های آسیایی ۱۹۷۴ تهران هم حضور داشت.

مینا فتحی درگذشت

پیام تسلیت فدراسیون والیبال ایران

فدراسیون والیبال در پیامی این ضایعه غم‌انگیز را به خانواده وی و خانواده بزرگ والیبال تسلیت گفت که متن این پیام به قرار زیر است:

انا لله و انا الیه راجعون

بدین وسیله درگذشت زنده‌یاد مینا فتحی پیشکسوت ارزنده والیبال را تسلیت عرض کرده و از درگاه خداوند متعال برای آن مرحومه رحمت و مغفرت واسعه و برای بازماندگان صبوری و شکیبایی مسئلت می‌نماید.

mohamadnd
4 نوامبر 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *