PSG برابر لوریان

PSG برابر لوریان در یک ناکامی در لیگ 1 با نتیجه 3-1 مقابل لوریان شکست خورد. علی‌رغم ترکیب پر ستاره‌اش ، عملکرد PSG چیزهای زیاد به جا گذاشت، و چندین بازیکن عملکردی ضعیف داشتند. به ویژه، اشرف حکیمی، ستاره دفاع راست این تیم، اشتباه پرهزینه ای مرتکب شد که در نهایت منجر به گل برتری لورینت شد.

جدول امتیازات

جدول امتیازات بازیکنان PSG از این مسابقه به شرح زیر است:

کیلور ناواس – 6/10
دروازه بان کاستاریکایی در بیشتر بازی کاری برای انجام دادن نداشت، زیرا لوریان با شوت های زیادی به سمت دروازه نتوانست او را به دردسر بیندازد. او دو بار شکست خورد، اما هیچ یک از گل ها کاملاً تقصیر او نبود.

PSG برابر لوریان
PSG برابر لوریان

خلاصه بازی

اشرف حکیمی – 4/10
حکیمی شبی برای فراموشی داشت. در حالی که او در حرکت رو به جلو پر جنب و جوش بود و چند حرکت خوب در جناح راست داشت، موقعیت دفاعی او در طول مسابقه ضعیف بود. اشتباه او در دقیقه 80، جایی که با بی دقتی توپ را در نیمه خودش به بیرون فرستاد، منجر به گل برتری لورینت شد. این یک لحظه حماقت بود که باعث شد هواداران PSG سر خود را بخارانند.

Presnel Kimpembe – 5/10
کیمپمبه در خط دفاعی به اندازه کافی محکم بود، اما در ادامه حرکت چندانی ارائه نکرد. پاس او گهگاهی غیرضروری بود که تیمش را تحت فشار بی مورد قرار می داد.

مارکینیوس – 6/10
مدافع میانی برزیلی به طور کلی محکم بود و چند توپ مهم انجام داد. با این حال، او از نحوه دریافت گل اول ناامید خواهد شد، زیرا او از موقعیت خارج شد و نتوانست بازیکن خود را دنبال کند.

لایوین کورزاوا – 5/10
کورزاوا در طول مسابقه نسبتاً ساکت بود. او چند دوش مناسب از جناح چپ انجام داد، اما توپ نهایی او اغلب کم بود. از نظر دفاعی، او به اندازه کافی مستحکم بود، اما چیز زیادی به جلو ارائه نکرد.

مارکو وراتی – 7/10
وراتی بهترین بازیکن پی اس جی در آن شب بود. او در خط هافبک پر جنب و جوش بود و چندین پاس تند زد و چند موقعیت خوب خلق کرد. او از اینکه تلاش هایش به پیروزی برای تیمش منجر نشد ناامید خواهد شد.

کیلیان امباپه – 6/10
امباپه تا حد زیادی در بازی ساکت بود. او چند دوش خوب داشت و چند موقعیت ایجاد کرد، اما دفاع لورینت به خوبی او را تحت کنترل داشت. او ناامید خواهد شد که نتوانسته تاثیر بیشتری در مسابقه بگذارد.

نیمار – 6/10
نیمار بزرگترین تهدید PSG برابر لوریان در آینده بود. او چند دوی خوب داشت و موقعیت های متعددی برای هم تیمی هایش ایجاد کرد. با این حال، او ناامید خواهد شد که خودش در جدول امتیازات قرار نگرفت.

جایگزین ها:

PSG برابر لوریان
PSG برابر لوریان

 

پابلو سارابیا – 6/10
سارابیا در دقیقه 65 به جای ایکاردی وارد زمین شد و انرژی را به خط حمله پی اس جی تزریق کرد. او چند دوی خوب داشت و چند موقعیت خلق کرد.

در دقیقه 75 و خلاقیت بسیار مورد نیاز را در جناح چپ ارائه داد. او چند دوش خوب داشت و چند موقعیت خلق کرد، اما در نهایت نتوانست دروازه را پیدا کند.

جولیان دراکسلر – 5/10
دراکسلر در دقیقه 75 به جای Gueye وارد زمین شد اما نتوانست تاثیر زیادی روی مسابقه بگذارد.

این عملکرد ناامیدکننده‌ای از سویPSG برابر لوریان بود که در طول بازی تنبل و بی‌فکر به نظر می‌رسید. در حالی که آنها مالکیت زیادی داشتند و چند موقعیت خوب خلق کردند، اما برای شکستن دفاع منظم لوریان تلاش کردند.

 

درمجموع

بزرگترین نقطه صحبت این دیدار بدون شک اشتباه حکیمی بود که منجر به گل برتری لورینت شد. ملی پوش مراکشی یکی از بازیکنان برجسته پی اس جی در این فصل بود، اما لحظه بی دقتی او برای تیمش گران تمام شد. مائوریسیو پوچتینو، سرمربی پاری سن ژرمن پس از پایان بازی از اشتباه حکیمی انتقاد کرد و گفت: باید تمرکز و تمرکز بیشتری داشته باشیم.

در حالی که اشتباه حکیمی بدون شک پرهزینه بود، مناطق دیگری هم وجود داشت که پی اس جی می توانست بهتر عمل کند. مثلث هافبک گوئی، وراتی و واینالدوم نتوانستند خود را در این مسابقه نشان دهند، در حالی که ایکاردی در خط حمله تا حد زیادی ناشناس بود. امباپه و نیمار، دو بازیکن خطرناک پاری سن ژرمن، توسط دفاع لوریان تا حد زیادی ساکت ماندند.

این شکست ضربه ای به امیدهای PSG برابر لوریان برای حفظ عنوان قهرمانی خود در لیگ 1 است. در حالی که هفت بازی باقی مانده تا پایان بازی باقی مانده است، آنها اکنون سه امتیاز کمتر از لیل صدرنشین لیگ هستند که یک بازی پیش رو دارند. در حالی که PSG برابر لوریان تیمی مملو از استعداد دارد، اما اگر بخواهد برای چهارمین فصل متوالی قهرمان شود، باید عملکرد خود را بهبود بخشد.

از سوی دیگر، لورینت از عملکرد آنها خوشحال خواهد شد. این برد آنها را از منطقه سقوط خارج می کند و به آنها تقویت بسیار مورد نیاز را در نبرد برای ماندن در لیگ 1 می دهد. مدیر کریستوف پلیسیه امیدوار است که تیمش بتواند بر اساس این نتیجه پیشرفت کند و در بازی های باقیمانده امتیازهای بیشتری کسب کند.

خوشجالی بعد از گل انباپه
خوشجالی بعد از گل انباپه

نتیجه

عملکرد PSG برابر لوریان ناامیدکننده بود و چندین بازیکن نتوانستند استانداردهای معمول خود را برآورده کنند. در حالی که اشتباه حکیمی پرهزینه بود، مناطق دیگری هم وجود داشت که پی اس جی می توانست بهتر عمل کند. با توجه به اینکه رقابت قهرمانی هنوز کاملا آماده است، PSG برای حفظ تاج قهرمانی خود در لیگ 1 باید عملکرد خود را در بازی های باقی مانده بهبود بخشد.

شکست مقابل لوریان نیز یادآور غیرقابل پیش بینی بودن فوتبال است، جایی که حتی بهترین تیم ها نیز می توانند شکست های شوکه کننده ای را متحمل شوند. در حالی که پاری سن ژرمن یکی از مسلط ترین تیم های لیگ 1 است، آنها شکست ناپذیر نیستند و در هر روز می توان آنها را شکست داد. این به تیم بستگی دارد که از اشتباهات خود درس بگیرد و در بازی بعدی قوی تر برگردد.

یکی از نکات مثبت پاری سن ژرمن در بازی لوریان، بازگشت نیمار بود که از فوریه مصدوم بود. این مهاجم برزیلی به شدت مورد توجه پاری سن ژرمن قرار گرفته بود و بازگشت او باعث تقویت بسیار مورد نیاز این تیم در خط حمله خواهد شد. با این حال، تناسب اندام نیمار باید با دقت مدیریت شود، زیرا پاری سن ژرمن به او نیاز دارد تا در بازی های حساس پیش رو در بهترین حالت خود باشد.

PSG برابر لوریان
PSG برابر لوریان

در پایان

یکی دیگر از زمینه هایی که پاری سن ژرمن باید در آن پیشرفت کند، دفاع آنهاست. در حالی که این تیم دارای یکی از بهترین رکوردهای دفاعی در لیگ 1 است، آنها مستعد نقص در تمرکز بوده اند، همانطور که در بازی لوریان مشهود بود. دفاع پاری سن ژرمن اگر بخواهد دروازه خود را بسته نگه دارد و در مسابقات پیروز شود، باید در بازی های باقی مانده هوشیارتر و متمرکزتر باشد.

با وجود هفت بازی باقی مانده تا پایان لیگ 1 و یک نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا مقابل منچسترسیتی، پوچتینو باید بازیکنانش را با دقت مدیریت کند تا از خستگی و مصدومیت جلوگیری کند. عمق تیم پاری سن ژرمن یکی از نقاط قوت آنهاست و پوچتینو باید از منابع خود عاقلانه استفاده کند تا تیم را شاداب و با انگیزه نگه دارد.
یکی از نکات مثبت پاری سن ژرمن در بازی لوریان، بازگشت نیمار بود که از فوریه مصدوم بود. این مهاجم برزیلی به شدت مورد توجه پاری سن ژرمن قرار گرفته بود و بازگشت او باعث تقویت بسیار مورد نیاز این تیم در خط حمله خواهد شد. با این حال، تناسب اندام نیمار باید با دقت مدیریت شود، زیرا پاری سن ژرمن به او نیاز دارد تا در بازی های حساس پیش رو در بهترین حالت خود باشد.

Hesam
1 می 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *