پی‌اس‌جی 1-1 رن: فرار از شکست در وقت های تلافی

پی‌اس‌جی 1-1 رن: فرار از شکست در وقت های تلافی. در دیداری هیجان انگیز در هفته بیست و سوم لیگ فرانسه، پاری سن ژرمن (PSG) میزبان رن بود که نتیجه آن یک تساوی دراماتیک 1-1 بود که پنالتی لحظه آخری گونکالو راموس باعث شد تا یک امتیاز برای تیم میزبان حفظ شود.

پی‌اس‌جی 1-1 رن: فرار از شکست در وقت های تلافی

آغاز بازی با یک دقیقه سکوت

این مسابقه با یک لحظه سکوت به احترام مربی سابق PSG، خورخه آرتور، که اوایل هفته درگذشت، آغاز شد. با وجود شروع احساسی، پاری سن ژرمن بازی را مثبت آغاز کرد. در دقیقه 4 عثمان دمبله در موقعیت تک به تک قرار گرفت اما کمک داور در آفساید این فرصت را از بین برد.

تساوی پی اس جی مقابل رن
تساوی پی اس جی مقابل رن

حملات پی در پی دو تیم

در دقیقه 14، پی اس جی به گل نزدیک شد و کمک اشرف حکیمی با همکاری دمبله و کیلیان امباپه با تکل به موقع سانتاماریا خنثی شد. فشار بی امان پاری سن ژرمن ادامه داشت و در دقیقه 20 ضربه خطرناک ویتینیا توسط استو مانداندا، دروازه بان رن به طرز ماهرانه ای مهار شد.

گل برتری تیم رن

یک لحظه درخشش امین گوریری در دقیقه 26 باعث شد پاری سن ژرمن عقب بماند. گوریری یک پاس در نیمه حریف دریافت کرد و با مانور ماهرانه از مدافعان عبور کرد تا ضربه پای چپ را شلیک کند و جانلوئیجی دوناروما را شکست داد و به دروازه رسید.

فرصت سوزی مهاجمان پی اس جی

علیرغم تلاش های پی اس جی برای مساوی کردن نتیجه قبل از نیمه، رن توانست برتری خود را حفظ کند. نیمه دوم در حالی آغاز شد که دمبله روی پاس ویتینیا فرصتی برای گل تساوی داشت، اما واکنش سریع مانداندا این فرصت را از دست داد.

تعویض امباپه

در دقیقه 64، لوئیز انریکه، سرمربی پی اس جی تصمیم به تغییر تاکتیکی گرفت و راندال کولو موانی را جایگزین کیلیان امباپه کرد. با این حال، رن به دفاع مصمم ادامه داد و تلاش های تهاجمی PSG را ناکام گذاشت.

گل تساوی پی اس جی به کمک VAR و پایان بازی

در دقیقه 85، پاری سن ژرمن به دلیل خطا روی گونکالو راموس که منجر به پنالتی توسط داور شد، با خط نجات مواجه شد. با این حال، پس از بررسی VAR، این تصمیم لغو شد و بازی ادامه یافت. به نظر می رسید رن می تواند پیروزی را تضمین کند، اما در وقت های اضافه حرکت راموس منجر به برخورد با دروازه بان شد و پی اس جی یک پنالتی دیگر را به همراه داشت.

در دقیقه 3+90 داور پس از بررسی VAR، پنالتی را تایید کرد. راموس جلو رفت و با خونسردی به گل تبدیل شد و در لحظات پایانی بازی تساوی 1-1 را برای PSG حفظ کرد.

پی‌اس‌جی 1-1 رن: فرار از شکست در وقت های تلافی
پی‌اس‌جی 1-1 رن: فرار از شکست در وقت های تلافی

نتیجه

این مسابقه که پر از لحظات احساسی و نمایشی دیرهنگام بود، مقاومت هر دو تیم را به نمایش گذاشت و هواداران را تا سوت پایان بر لبه صندلی های خود رها کرد.

Hesam
26 فوریه 2024

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *