عربستان میزبان سه کشور آسیایی در انتخابی جام جهانی ۲۰۲۶

عربستان میزبان سه کشور آسیایی در انتخابی جام جهانی ۲۰۲۶.عربستان سعودی در اقدامی قابل توجه برای میزبانی مسابقات مقدماتی جام جهانی 2026 برای سه کشور آسیایی – سوریه. یمن و افغانستان گام برداشت. در میان چالش‌های ناشی از درگیری و بی‌ثباتی در این کشورها. فدراسیون فوتبال عربستان ابتکار عمل را برای تضمین تداوم فوتبال رقابتی برای این تیم‌ها در دست گرفت.

عربستان میزبان سه کشور آسیایی در انتخابی جام جهانی ۲۰۲۶

به گزارش ایسنا

عربستان میزبان سه کشور آسیایی در انتخابی جام جهانی ۲۰۲۶
عربستان میزبان سه کشور آسیایی در انتخابی جام جهانی ۲۰۲۶

و به نقل از الریاضیه، فدراسیون فوتبال عربستان به سوریه. یمن و افغانستان رفت و پیشنهاد میزبانی همه بازی‌های خود را برای مقدماتی جام جهانی 2026 داد. این اقدام جسورانه پاسخی به ناتوانی این کشورها در میزبانی بازی ها به دلیل درگیری های مداوم و ناامنی در داخل مرزهایشان است.

با در دست گرفتن سکان هدایت عربستان سعودی. تمامی مسابقات مربوط به این سه کشور اکنون در قلمرو این کشور برگزار خواهد شد. این حرکت نه تنها تعهد این کشور به حمایت از فوتبال را نشان می دهد، بلکه بر تمایل آن برای کمک به جامعه ورزشی جهانی نیز تاکید می کند.

تصمیم برای میزبانی این مسابقات در عربستان سعودی یک تلاش مشترک بین کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا با هدف اطمینان از پیشرفت آرام مسابقات مقدماتی علیرغم شرایط چالش برانگیز این کشورها است.

ناتوانی سوریه

ناتوانی سوریه
ناتوانی سوریه

یمن و افغانستان در میزبانی مسابقات به دلیل شرایط حاکم در مرزهایشان، نگرانی هایی را در مورد تداوم و عادلانه بودن روند انتخابی ایجاد کرد. عربستان سعودی با ایجاد یک مکان بی طرف و امن برای برگزاری این مسابقات. تضمین می کند که این کشورها می توانند فعالانه در روند انتخابی جام جهانی 2026 بدون مصالحه شرکت کنند.

این حرکت با تعهد فیفا به فراگیر بودن و تضمین اینکه فوتبال برای همه. صرف نظر از چالش‌هایی که کشورهای شرکت‌کننده با آن مواجه هستند. در دسترس باقی بماند، همسو می‌شود. همچنین نقش ورزش را در پر کردن شکاف ها و تقویت وحدت. حتی در مواجهه با ناملایمات، برجسته می کند.

تمایل عربستان سعودی

تمایل عربستان سعودی
تمایل عربستان سعودی

برای میزبانی از این مسابقات مقدماتی نشان دهنده تلاش های گسترده تر این کشور برای ارتقای دیپلماسی ورزشی و تعهد این کشور به حمایت از توسعه فوتبال در منطقه و فراتر از آن است.

در حالی که آماده سازی برای جام جهانی 2026 ادامه دارد. این تلاش مشترک به عنوان شاهدی بر انعطاف جامعه فوتبال و عزم آن برای غلبه بر موانع است و تضمین می کند که روح بازی علیرغم شرایط چالش برانگیز پیش روی برخی کشورها حاکم است.

تصمیم برای میزبانی

این مسابقات در عربستان سعودی نه تنها راه حلی مناسب برای کشورهای آسیب دید. بلکه بر اتحاد و همبستگی در میان برادری جهانی فوتبال تأکید می کند و نشان می دهد که عشق به بازی فراتر از مرزها و ناملایمات است.

Hesam
25 نوامبر 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *