بررسی بازی سپاهان و پیکان

تیم فوتبال سپاهان اصفهان مدعی قهرمانی و رقیب تیم پرسپولیس در بالای جدول در هفته بیست و نهم لیگ برتر با نتیجه 5-0 از سد پیکان عبور کرد. اولین گل اصفهانی ها از روی نقطه پنالتی به ثمر رسید. وحید کاظمی داور مسابقه در همان نیمه اول شرزود تیمروف بازیکن ازبکستانی را با دو کارت زرد از زمین مسابقه اخراج کرد. در ادامه سایت ورزشی با بررسی بازی سپاهان و پیکان همراه باشید.

 

بررسی بازی سپاهان و پیکان:

سعید مظفری زاده کارشناس داوری در صحنه های بحث برانگیز و مشکوک این مسابقه، اعلام پنالتی به نفع سپاهان را تصمیم نادرستی دانست. در ادامه گفت: بر روی بازیکن زرد نیرویی وارد نشد که تعادل بازیکن را بهم بزند. یک برخورد کاملا عادی که اصلا خطا نبود. وحید کاظمی جزو داوران موفق فصل بود و اما در این صحنه خطایی ندیدم.

در ادامه اخراج تیمروف گفت: جریمه این فوتبالیست با کارت زرد اول درست بود. و اما در نشان دادن کارت زرد دوم اشتبا کرده است. ایشان گفت: احمد زاده بازیکن سپاهان نیز شبیه سازی کرد. و بازیکن پیکان ضربه ای به او نزد. احمد زاده باید اخطار می گرفت. درباره بازیکنان پیکان نیز گفت: برخورد بدی با داور داشتند که حتما باید کارت زرد می گرفتند. اشتباهات داوری در بازی سپاهان و پیکان تاثیر زیادی داشت.

بررسی بازی سپاهان و پیکان

بررسی بازی سپاهان و پیکان

یدالله سلیمانی کارشناس داوری درباره قضاوت وحید کاظمی در مسابقه سپاهان و پیکان گفت: به نظر بنده بیشترین تاثیرگذاری در بازی سپاهان اتفاق افتاد و داور در نتیجه تاثیر داشت. سلیمانی در این دیدار نسبت به قضاوت کاظمی واکنش نشان داد. او گفت در دو یا 3 صحنه بازی خطا رخ داد و قضاوت وحید کاظمی زمانی که بازی 0-0 شد تاثیرش را گذاشت. پنالتی این داور برای سپاهان گرفته شد و باعث گل اول نیز شده بود. عکس ها و تصاویر کاملا واضح است که مدافع پیکان خطایی روی بازیکن زرد زکی پور انجام نداد و زکی پور توانست با صحنه سازی و زرنگی از داور پنالتی بگیرد.

همچنین اخراج تیروف هم برای وحید کاظمی دردسر زیادی ایجاد کرد. مهاجم خطایی بیرون از زمین مسابقه انجام داد و با یک ضربه به پشت پای بازیکن سپاهان داور به درستی به او اخطار داد. اما در ادامه درگیر یها بیشتر شد. ظاهرا کاظمی کمی سخت گیرانه به تیمروف کارت داد. کاظمی در مدت چند ثانیه دو کارت زرد به تیمروف داد و تمامی نقشه های پیکان را نقش بر آب کرد. این داور باید کمی مدیریت صحنه ها را بلد بود. کاظمی یک پنالتی برای پیکان در نیمه دوم بازی گرفت که گل هم نشد، اما این پنالتی هم اشتباه بود. مدافع سپاهان توپ را زد و خطایی انجام نداد و پنالتی رخ نداد.

 

 برخورد محمدعلی کاظمی و میلاد زکی‌پور (دقیقه ۴۱- پنالتی)

❌ ابراهیم میرزابیگی: تصمیم داور در این صحنه اشتباه بود و او باید ضربه دروازه‌ اعلام می‌کرد. البته در ادامه بازیکن پیکان داور را با دو دست هل می‌دهد که این حرکت او مستحق دریافت اخطار بود.
✅ حسین عسگری: بازیکن پیکان از فن کشتی استفاده کرد و داور به درستی نقطه پنالتی را نشان داد.
❌ تورج حق‌وردی: اصلا پنالتی نبود و مهاجم‌ باید به‌خاطر شبیه‌سازی اخطار میگرفت.
✅ علیرضا یزدانی: مدافع پیکان یک لحظه پیراهن بازیکن سپاهان را کشید و مرتکب خطا شد و داور هم زاویه خوبی داشت و تصمیم او کاملا درست بود.
❌ حیدر سلیمانی: مهاجم و مدافع برای تصاحب توپ جدال می‌کنند و برخوردی بین آنها پیش می‌آید اما گرفتن دست مهاجم باعث سرنگونی او نمی‌شود. بنابراین در این‌ صحنه خطای پنالتی رخ نداد و ادامه بازی تصمیم بهتری بود.

 برخورد محمدعلی کاظمی و میلاد زکی‌پور

✅ نوید مظفری: بازیکن پیکان مرتکب خطا می‌شود و تصمیم داور درست بود. بازیکن پیکان باید به دلیل هل دادن داور اخراج می‌شد.
✅ غلامرضا جباری: بازیکن پیکان در داخل محوطه جریمه دست چپ بازیکن شماره ۱۸ سپاهان را کشید و مرتکب خطای پنالتی شد.
❌ نوذر رودنیل: بازیکن پیکان به هیچ عنوان مرتکب خطای پنالتی نشد و تصمیم داور در این صحنه اشتباه بود.

 

خطا و درگیری شرزود تمیروف (دقیقه ۴۵+۲ – اخراج با دو کارت زرد)

❌ ابراهیم میرزابیگی: اخطار اول به تمیروف درست بود اما در ادامه شروع کننده درگیری فرشاد احمدزاده بود و فشار دست تمیروف هم به حدی نبود که بازیکن سپاهان به آن شکل به خودش بپیچد. داور باید فرشاد احمدزاده را به دلیل بزرگنمایی با کارت زرد جریمه می‌کرد.
✅ حسین عسگری: طبق قانون اگر بازیکنی در فاصله چند ثانیه ۲ خطا پشت هم انجام دهد و شامل اخطار شود، داور می‌تواند او را در کسری از زمان اخراج کند.
❌ تورج حق‌وردی: در این صحنه کارت زرد کافی بود و نیاز به اخراج بازیکن پیکان نبود.

خطا و درگیری شرزود تمیروف

بررسی صحنه

❌ علیرضا یزدانی: پس از خروج توپ از زمین، بازیکن پیکان اقدام به لگد زدن به بازیکن سپاهان می‌کند. و مرتکب خطای غیرورزشی می‌شود و باید با کارت زرد جریمه می‌شد. تصمیم داور درست بود اما در ادامه سر او و فرشاد احمدزاده به هم نزدیک می‌شود. اما سر تمیروف هیچ برخوردی با بازیکن حریف نشد و بازیکن سپاهان با قصد حریف بزرگنمایی می‌کند اما داور به اشتباه بازیکن پیکان را اخراج می‌کند. در این‌ صحنه بازیکن سپاهان باید کارت زرد دریافت می‌کرد.
❌ حیدر سلیمانی: تمیروف بیرون از خط عرضی زمین، پشت پای بازیکن سپاهان را زد و مستحق دریافت اخطار بود اما معمولا توصیه نمی‌شود که بلافاصله و در عرض پنج ثانیه کارت زرد دوم را به بازیکنی بدهند. داور باید در چنین صحنه‌هایی مدیریت کند و از طرفی هم تمیروف ضربه‌ای به فرشاد احمدزاده نمی‌زند که مستحق دریافت کارت زرد دوم باشد.
✅ نوید مظفری: بازیکن پیکان در ابتدا با پا روی بازیکن حریف خطا می‌کند و سپس هم با حالتی عصبی با فرشاد احمدزاده درگیر می‌شود که هر دو کارت زرد به او صحیح بود. البته بازیکن سپاهان هم باید باید به دلیل بزرگنمایی اخطار دریافت می‌کرد.

خطا و درگیری شرزود تمیروف

✅ غلامرضا جباری: هر دو کارت زرد به شرزود تمیروف به درستی داده شد.
❌ نوذر رودنیل: اخطار اول به تمیروف درست بود اما اخراج این بازیکن اشتباه بود. دو بازیکن سرهایشان را به هم نزدیک کردند اما بازیکن سپاهان شبیه‌سازی کرد و خودش را روی زمین انداخت.

خطا و درگیری شرزود تمیروف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *