سپاهان روی بیرانوند حساس شد

سپاهان روی بیرانوند حساس شد، در دنیای فوتبال ایران اخیرا تنش هایی بین دو باشگاه مطرح کشور یعنی سپاهان و پرسپولیس شعله ور شد. باشگاه سپاهان با ابراز نگرانی و شکایت رسمی از پرسپولیس به دلیل احتمال نقض مقررات محدودیت بودجه شکایت کرد. اختلافات به وجود آمده باعث شد تا سپاهان روی و هواداران این باشگاه نسبت به این موضوع حساس باشند.

سپاهان روی بیرانوند حساس شد

شکایت باشگاه سپاهان

شکایت باشگاه سپاهان منجر به تشکیل جلسه رسمی به درخواست باشگاه شد که در آن جوانب مختلف این ادعا مورد بررسی قرار گرفت. با این حال، به نظر می رسد که این شکایت ممکن است چندان مورد توجه قرار نگیرد، زیرا هیچ مدرک مستند مشخصی در این جلسه ارائه نشد.

سپاهان روی بیرانوند حساس شد
سپاهان روی بیرانوند حساس شد

علی بیرو

یکی از محورهای بحث در این جلسه، اظهارات برخی بازیکنان از جمله علیرضا بیرانوند، چهره مطرح فوتبال ایران بود. علاوه بر این، حضور و حمایت یکی از هواداران متمول پرسپولیس در خارج از کشور نیز در جریان بحث ها مطرح شد. سپاهانی‌ها با استناد به صحبت‌های بیرانوند در یک برنامه تلویزیونی، نگرانی‌های خود را مطرح کردند که در آن به دلیل حمایت مالی این هوادار مرفه، مدیران باشگاه جذب پرسپولیس شدند. آنها استدلال می کردند که ممکن است پرسپولیس قوانین بودجه را زیر پا گذاشته باشد. با این حال بار دیگر باشگاه سپاهان هیچ مدرک مستندی برای اثبات این ادعاها ارائه نکرد.

جنجال

جنجال پیرامون اظهارات علیرضا بیرانوند در تلویزیون همچنان یک موضوع بحث برانگیز است. به گفته بیرانوند، او یک پیشنهاد 100 میلیارد ریالی از باشگاه رقیب استقلال دریافت کرده بود اما با این وجود ترجیح داد با دستمزد کمتر به پرسپولیس بپیوندد. به نظر می رسد اصرار سپاهان در برجسته کردن این اظهارات بدون شواهد ملموس برای ادعای آنها بیهوده است.

گزارشات اخیر

گزارش های اخیر حاکی از آن است که کارگروه رسیدگی به این پرونده، از یافته های اولیه خود در خصوص دخالت و حمایت این هوادار متمول از پرسپولیس منصرف شد. این اتفاق شاید نشان دهنده این باشد که باشگاه پرسپولیس در نتیجه این شکایت با خطری قریب الوقوع مواجه نیست.

نکته حائز اهمیت این است که باشگاه سپاهان چند هفته پیش با کسر 4 امتیاز از جدول رده بندی به دلیل تخلفات در حدود بودجه جریمه شد. این یک لایه پیچیدگی جذاب به مناقشه جاری می‌افزاید. چرا که سپاهان با مسائل بودجه‌ای خودش سر و کار دارد در حالی که پرسپولیس را به تخلفات مشابه متهم می‌کند.

بیرانوند
بیرانوند

پایان

در خاتمه، حساسیت فزاینده سپاهان روی در مورد شکایت از پرسپولیس ریشه در تمایل این باشگاه برای رعایت یکپارچگی مقررات محدودیت بودجه در فوتبال ایران دارد. با این حال، بدون شواهد مشخص برای اثبات ادعای آنها، باید دید که آیا این شکایت نتایج ملموسی به همراه خواهد داشت یا خیر. در این بین دنیای فوتبال از نزدیک شاهد ادامه نبرد این دو غول فوتبال ایران در داخل و خارج از زمین است.

Pooria
10 اکتبر 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *