سوسیداد 1-2 پی‌اس‌جی: صعود پاریس با درخشش امباپه

سوسیداد 1-2 پی‌اس‌جی: صعود پاریس با درخشش امباپه. در دیداری هیجان انگیز در پارک دو پرنس، پاری سن ژرمن (PSG) با شکست 2-1 رئال سوسیداد در بازی برگشت مرحله یک هشتم نهایی، صعود خود را به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا تضمین کرد. تسلط، به ویژه توسط درخشش کیلیان امباپه، که نه تنها شایعات اختلافات را از بین برد، بلکه تیمش را به پیروزی قانع کننده رساند.

سوسیداد 1-2 پی‌اس‌جی: صعود پاریس با درخشش امباپه

درخشش اولیه امباپه

از همان دقایق ابتدایی، PSG بر مالکیت توپ و حضور در میدان کنترل داشت. اولین موقعیت قابل توجه توسط بردلی بارکولا به دست آمد که ضربه پای چپ او توسط الکس رامیرو، دروازه بان سوسیداد به طرز ماهرانه ای مهار شد. با این حال، این کیلیان امباپه بود که در دقیقه 16 مرکز توجه را ربود و با نمایش ماهرانه ای دروازه ی سوسیداد را باز کرد.

برد پی اس جی مقابل سوسیداد
برد پی اس جی مقابل سوسیداد

فرصت های محدود سوسیداد

رئال سوسیداد در نیمه اول با چند موقعیت قابل توجه به سختی جایگاه خود را پیدا کرد. تلاش فوسو کوبو از راه دور و شوت ویتینیا قبل از نیمه تمام نتوانست جان لوئیجی دوناروما، دروازه بان پاری سن ژرمن را به دردسر بیندازد.

امباپه دو برابر شد

نیمه دوم شاهد تجدید قوای پاریسی ها بود. امباپه بار دیگر نقش مهمی در موفقیت پاری سن ژرمن داشت. در دقیقه 53، پاس به موقع کانگ این لی، امباپه را پشت خط دفاع سوسیه داد آزاد کرد و مهاجم فرانسوی این موقعیت را به شکل بالینی تبدیل کرد و برتری 2-0 را برای تیم میزبان به ارمغان آورد.

جهش دیرهنگام سوسیداد

رئال سوسیه داد که با یک گل مجموع دلهره آور روبرو شد، فشار را در قسمت آخر بازی افزایش داد. تلاش از راه دور حمری ترائوره در دقیقه 66 دوناروما را آزمایش کرد و او با یک مهار حیاتی پاسخ داد. میکل اوریازبال و بنت تورنتس نیز تلاش های خود را توسط دروازه بان برجسته ایتالیایی خنثی کردند.

درام متأخر

در دقایق پایانی بازی، سوسیداد بالاخره به گل رسید. میکل مرینو از یک خطای دفاعی استفاده کرد و بازی را به یک میخکوب تبدیل کرد. سوسیداد علیرغم تلاش دیرهنگام خود نتوانست بر برتری پی اس جی در بازی رفت فائق آید و بازی با نتیجه 2-1 به سود غول فرانسوی به پایان رسید.

سوسیداد 1-2 پی‌اس‌جی: صعود پاریس با درخشش امباپه
سوسیداد 1-2 پی‌اس‌جی: صعود پاریس با درخشش امباپه

نتیجه

پاری سن ژرمن با برتری 4-1 در مجموع به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا راه یافت. عملکرد برجسته کیلیان امباپه نه تنها به موفقیت پاری سن ژرمن در زمین دامن زد، بلکه به عنوان شاهدی بر مقاومت این تیم در میان شایعات اخیر بود. در حالی که آنها در انتظار حریف بعدی خود هستند، سفر PSG در تورنمنت معتبر همچنان ادامه دارد و چشم ها به افتخار اروپا دوخته شد.

Hesam
6 مارس 2024

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *