اسپانیا قهرمان جام جهانی زنان شد

جام جهانی زنان 2023 که در کشور استرالیا برگزار می شد با قهرمانی تیم ملی اسپانیا به پایان رسید. تیم زنان اسپانیا با شکست انگلیس توانست به این مقام قهرمانی برای اولین بار دست پیدا کند. در ادامه سایت ورزشی با “اسپانیا قهرمان جام جهانی زنان شد” همراه ما باشید.

 

اسپانیا قهرمان جام جهانی زنان شد

به گزارش سایت ورزشی ، تیم های فوتبال زنان اسپانیا و انگلیس از ساعت 13:30 روز یکشنبه در فینال جام جهانی زنان 2023 روبروی هم قرار گرفتند. لاروخا توانست با نتیجه 1-0 انگلستان را شکست دهد و برای اولین بار در تاریخ فوتبال بانوان این کشور قهرمان مسابقات جهانی شود. در این دیدار تیم ملی اسپانیا در دقیقه 29 با تک گل اولگا کارمونا توانست قهرمان دنیا شود. آنها در دقیقه 69 می توانستند گل دوم را نیز بزنند که پنالتی جنیفر هرموسو را دروازه بان انگلستان مهار کرد. اسپانیا در نیمه نهایی نیز سوئد را از میان برداشت تا به فینال برسد.

اسپانیا قهرمان جام جهانی زنان شد

تیم فوتبال اسپانیا مردان و زنان هردو به مقام قهرمانی جام جهانی رسیده اند. و قبل از این تیم آلمان موفق شد به این موهم دست پیدا کند. این نخستین قهرمانی اسپانیا است و آمریکا با چهار قهرمانی ، آلمان با دو ، نروژ و ژاپن با یک قهرمانی تابحال توانسته اند. در بخش فوتبال زنان قهرمان جام جهانی شوند. البته انگلیس در این دوره از مسابقات هیچ شکستی نداشت و با اقتدار به فینال رسید. اما اسپانیا در مرحله گروهی با نتیجه عجیب 4-0 مغلوب ژاپن شدند. تیم اسپانیا قبل از سیدن به فینال در هر بازی تجربه بیشتری کسب کردند. سه شیرها با اینکه مسابقات قبلی را بدون شکست سپری نمودند اما در فینال اسیر شدند.

اسپانیا قهرمان جام جهانی زنان شد

 

مسابقه فینال جام جهانی 2023 فوتبال زنان:

مسابقه فینال بین اسپانیا و انگلیس که شوت بازیکن سه شیرها به تیر دروازه افقی اسپانیایی ها برخورد کرد. بازیکنان خانم اسپانیا توانسته بودند بازی را کنترل کرده و با سبک و سیاق تیم ملی مردان با برتری فوق العاده، تکنیک های عالی و پاس های دقیق بر حریف چیره شوند. اولگا گارسیا توانست یک تنه با تک گل این تیم را قهرمان نماید. داور 13 دقیقه وقت اضافه گرفت که در نوع خودش یک رکورد برای این مسابقات به حساب می آید. با اینکه انگلیس عقب بود و باید گل مساوی را می زد اما این اسپانیا بود که هجومی تر بازی کرد و فرصت گلزنی زیادی در اختیار داشت. کار با توپ دخترهای اسپانیایی بهتر از انگلیسی ها بود و بازی ها را به توپ های هوایی کشانده بودند و از این برتری استفاده نمودند.

اسپانیا قهرمان جام جهانی زنان شد

در نیمه اول بازی نیز سالما پاراللو مهاجم 19 ساله اسپانیا در دو بازی قبلی این تیم نیز گل های حساس زده بود. در شلوغی محوطه جریمه انگلیس توپ را به تیر دروازه حریف کوبید و تکلیف قهرمان جام را در همان نیمه اول تا حدودی مشخص نمود. اسپانیا در نیمه دوم در دقیقه 83 یک ضربه پنالتی گرفت. هجوم بازیکنان این تیم به محوطۀ جریمۀ حریف، با برخورد توپ به دست کیرا والش، هافبک انگلیس توام شد و داور در ویدیوچک پنالتی را تشخیص داد ولی ضربۀ پنالتی جنیفر هرموسو، هافبک اسپانیا، توسط ماری ارپس دروازه‌بان جسور و باروحیۀ انگلیسی‌ها مهار شد. از دیگر نکات جالب این بازی، سرمربیان این تیم بود. خورخه ویلدا، سرمربی اسپانیا، مرد بود ولی سارینا ویمن، سرمربی انگلیس، همجنس بازیکنان تیمش بود.

اسپانیا قهرمان جام جهانی زنان شد

mohamadnd
21 آگوست 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *