اسپارتا ۱-۵ لیورپول: لیورپول آماده برای تقابل با شاگردان پپ

اسپارتا ۱-۵ لیورپول: لیورپول آماده برای تقابل با شاگردان پپ. در یک نمایش هیجان انگیز از مهارت و اراده، لیورپول با پیروزی قاطع 5-1 مقابل اسپارتا پراگ در اولین بازی مرحله یک هشتم نهایی لیگ اروپا پیروز شد.

اسپارتا ۱-۵ لیورپول: لیورپول آماده برای تقابل با شاگردان پپ

تسلط در نیمه اول

از همان دقایق ابتدایی، لیورپول برتری خود را به رخ کشید. و هافبک مک آلیستر در دقیقه 5 پس از خطا روی او در محوطه جریمه، پنالتی را به گل تبدیل کرد. برتری زودهنگام، لحن را برای قرمزها ایجاد کرد. آنها به پرس رو به جلو ادامه دادند. نونز در دقیقه 25 با یک شوت درخشان از راه دور برتری خود را افزایش داد و دروازه بان اسپارتا پراگ را بدون فرصت باقی گذاشت.

برد لیورپول مقابل اسپارتا
برد لیورپول مقابل اسپارتا

اسپارتا پراگ لحظات امیدوار کننده ای داشت، به ویژه در دقیقه 15 که هاراسلین خود را تک به تک با کلهر لیورپول دید. با این حال، یک تلاش دفاعی حیاتی، از جمله دفع توپ توسط جو گومز از خط دروازه، فرصتی را برای میزبان از دست داد تا امتیاز را به تساوی بکشند. گل دوم نونز در وقت پایانی نیمه اول، یک ضربه والی عالی از پاس مک آلیستر، باعث شد تا لیورپول با نتیجه 3-0 پیش بیفتد.

اکشن نیمه دوم

اسپارتا پراگ در اوایل نیمه دوم مقاومت کرد. زیرا حرکت پریچادو منجر به گل به خودی کانر بردلی از لیورپول در دقیقه 46 شد. با این حال، لیورپول به سرعت پاسخ داد و الیوت و دیاز با یکدیگر ترکیب شدند و در دقیقه 53 یک گل زیبا را به ثمر رساندند و برتری سه گل خود را بازگرداندند.

یورگن کلوپ، سرمربی لیورپول که نگران مصدومیت کوناته بود، تصمیم گرفت تا سرعت بازی را کنترل کند. قرمزها مالکیت توپ را حفظ کردند و موقعیت‌های متعددی ایجاد کردند. و مطمئن شدند که تلاش میزبان برای کاهش فاصله خنثی شد.

لحظات پایانی

در دقیقه 84 به نظر می رسید محمد صلاح گل پنجم لیورپول را به ثمر برساند اما داور به دلیل آفساید آن را مردود اعلام کرد. دقایق پایانی شاهد نبرد در میانه میدان بود تا اینکه در دقیقه 5+90 ضربه دومنیک سوبوسلای به گل رسید و پیروزی 5-1 لیورپول را رقم زد.

اسپارتا ۱-۵ لیورپول: لیورپول آماده برای تقابل با شاگردان پپ
اسپارتا ۱-۵ لیورپول: لیورپول آماده برای تقابل با شاگردان پپ

نتیجه

عملکرد برتر لیورپول در بازی رفت مرحله یک هشتم نهایی لیگ اروپا مقابل اسپارتا پراگ پیام روشنی از آمادگی آنها برای این رقابت ها است. با پیروزی 5-1، قرمزها ترکیب قدرتمندی از قدرت تهاجمی و انعطاف‌پذیری دفاعی را به نمایش گذاشتند. و خود را برای یک بازی برگشت هیجان‌انگیز آماده کردند.

Hesam
8 مارس 2024

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *