قرعه کشی مرحله ی یک هشتم نهایی لیگ اروپا انجام شد

قرعه کشی مرحله ی یک هشتم نهایی لیگ اروپا انجام شد. مراسم قرعه کشی مرحله یک هشتم نهایی لیگ اروپا امروز در مقر یوفا در نیون سوئیس برگزار شد و زمینه را برای دیدارهای هیجان انگیز و رویارویی های چالش برانگیز فراهم کرد. این تساوی زوج های جذابی را نشان داد، لیورپول به تساوی به ظاهر مطلوب مقابل اسپارتا پراگ دست یافت. در حالی که رم به رهبری اشداردار آزمون، ستاره ایرانی، با چالشی سخت مقابل برایتون روبرو است.

قرعه کشی مرحله ی یک هشتم نهایی لیگ اروپا انجام شد

لیورپول و قرعه ای ساده

لیورپول که یکی از مدعیان اصلی قهرمانی به حساب می‌آید، قرعه‌ای نسبتاً ساده دریافت کرد و قرار است در مرحله حذفی آینده به مصاف اسپارتا پراگ برود. از سوی دیگر، رم پس از پیروزی سخت مقابل فاینورد و علیرضا جهانبخش، خود را مقابل برایتون می بیند که نویدبخش یک نبرد دو جانبه است.

میلان، دیگر غول ایتالیایی، در یک قرعه به ظاهر قابل کنترل به مصاف اسلاویا پراگ خواهد رفت. در حالی که بایر لورکوزن، مدعی قدرتمند جام، قرار است به مصاف قره باغ از آذربایجان، تیم شگفت انگیز فصل لیگ اروپا برود.

قرعه کشی لیگ اروپا انجام شد
قرعه کشی لیگ اروپا انجام شد

سیدبندی مسابقات

16 تیم شرکت کننده در قرعه کشی به دو گروه سیدبندی شده و سیدبندی نشده تقسیم شدند. تیم‌هایی که در مرحله گروهی لیگ اروپا در صدر گروه‌های خود قرار گرفتند شامل وستهام، برایتون، لیورپول، رنجرز، آتالانتا، ویارئال، اسلاویا پراگ و بایر لورکوزن هستند. تیم‌های سیدبندی نشده شامل فرایبورگ، مارسی، اسپارتا پراگ، اسپورتینگ، بنفیکا، میلان، رم و قره باغ هستند.

شرط بندی در مسابقات

پورتال‌های شرط‌بندی در حال حاضر شانس‌هایی را برای برندگان احتمالی در این مرحله منتشر کرده‌اند و لیورپول در صدر جدول قرار دارد. تیم هایی مانند لورکوزن، آث میلان، برایتون، اسپورتینگ لیسبون، وستهام، بنفیکا، آتالانتا، رم، ویارئال، مارسی، فرایبورگ، رنجرز، قره باغ، اسلاویا پراگ و اسپارتا پراگ نیز مدعیان قدرتمندی برای قهرمانی در لیگ اروپا هستند.

صحبت های نیکولا زالوفسکی

نیکولا زالوفسکی هافبک رم در مراسم قرعه کشی به بیان دیدگاه های خود درباره قدرت تیم های حاضر در این رقابت ها پرداخت و تاکید کرد که در این مرحله همه تیم ها توانمند هستند. او لیورپول، لورکوزن و برایتون را به عنوان حریفان قدرتمند معرفی کرد. اما ابراز اطمینان کرد که هر تیمی که مقابل رم به تساوی کشیده شود، احترام ویژه ای برای تیم ایتالیایی قائل است.

تغییرات یوفا

یوفا به دلیل ملاحظات لجستیکی تغییرات برنامه ریزی را اعلام کرده است. مسابقاتی که در آن تیم‌هایی از همان شهر مانند بنفیکا و اسپورتینگ و همچنین اسلاویا پراگ و اسپارتا پراگ شرکت می‌کنند، در همان روز برگزار می‌شوند تا محدودیت‌های سفر و چالش‌های لجستیکی برطرف شود.

مراسم قرعه کشی

مراسم قرعه کشی با حلقه هایلایت آغاز شد که بهترین لحظات مرحله گروهی لیگ اروپا را به نمایش گذاشت. سپس، نایب رئیس یوفا، اطلاعاتی در مورد روند قرعه کشی ارائه کرد و جان اوشی، ستاره سابق منچستریونایتد، اهل ایرلند، دعوت شد تا از گلدان ها قرعه کشی کند زیرا لیگ فینال اروپا در دوبلین میزبانی می شود.

اولین دیداری که به تساوی کشیده شد، جدال اسپارتا پراگ و لیورپول بود که به تیم یورگن کلوپ یک قرعه به ظاهر مطلوب برای صعود به مرحله بعد ارائه داد. لیست کامل مسابقات شامل اسپارتا پراگ – لیورپول، مارسی – ویارئال، رم – برایتون، بنفیکا – رنجرز، فرایبورگ – وستهم، اسپورتینگ – آتالانتا، میلان – اسلاویا پراگ، و قره باغ – بایر لورکوزن است. .

قرعه کشی مرحله ی یک هشتم نهایی لیگ اروپا انجام شد
قرعه کشی مرحله ی یک هشتم نهایی لیگ اروپا انجام شد

نتیجه

یکی از دیدارهای برجسته این مرحله، دیدار رم و برایتون است. که رویارویی تیتان های مدیریتی – ده روسی و دایزربی – لایه ای از دسیسه را به این جدال اروپایی اضافه کرد. مرحله یک هشتم نهایی فوتبال پرمخاطره و نبردهای شدید را در حالی که سفر به سوی افتخارات لیگ اروپا ادامه دارد، نوید می دهد.

Hesam
23 فوریه 2024

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *