پرونده استراماچونی جدی شد!

پرونده استراماچونی جدی شد! باشگاه استقلال تهران یکی از سنگین ترین بدهی های مالی خودش را به استراماچونی سرمربی سابق خودش دارد. استقلال قطعا با پداخت این بدهی باری از روی دوشش برداشته خواهد شد. در ادامه سایت ورزشی همراه ما باشید.

 

سخنان بازیکن استقلال: پرداخت پول استراماچونی پروژه ملی است

محمد محبی بازیکن استقلال درباره بدهی استراماچونی گفت این قطعا یک پروژه ملی است. او گفت که میزان دریافتی های بازیکنان استقلال هنوز کامل نشده است و این موضوع به مدیرعامل باشگاه باز می گردد. قطعا همه ما درگیر پرونده استراماچونی هستیم و تیم ما در خطر بزرگی قرار گرفته است و این یک پروژه ملی است که باید همه هوادارها نیز به ما کمک کنند. دولت همانطور که به سایر تیم ها کمک کرد تا از آسیا حذف نشوند، تیم استقلال نیز باید کمک مالی دریافت کند و اگر پول را ندهد قطعا استقلال از آسیا حذف خواهد شد.

پرونده استراماچونی و بررسی اختیارات کمیته انضباطی فیفا

پرونده استراماچونی و بررسی اختیارات کمیته انضباطی فیفا:

سرمربی ایتالیایی سابق تیم فوتبال استقلال یک بدهی سنگین از باشگاه طلبکار است. حسین قربان زاده رئیس سازمان خصوصی سازی درباره بدهی استقلال به استراماچونی و خطر سقوط آبی ها گفت که نگرانی زیادی بین هواداران تیم ایجاد شده است. اصل این ماجرا طور دیگری است و فعلا خطری تیم ساپینتو را تهدید نخواهد کرد.

بر اساس قوانین فیفا اگر بدهی در سه پنجره پرداخت نشود، اقدامات تنبیهی همانند کسر امتیاز یا سقوط به دسته پایینتر توسط فدراسیون جهانی فوتبال شروع خواهد شد. رای قطعی بدهی به سرمربی سابق قبل از پنجره زمستانی فصل جاری صادر شده و پنجره زمستانی فصل بعد می تواند شروع تنبیه ها برای باشگاه استقلال باشد. جلسه کمیته انضباطی با درخواست استراماچونی قرار بود روز 11 اسفند برگزار شود و در این پرونده تعیین تکلیف انجام شود. جلسه ای که برای تشدید جریمه مالی برگزار خاوهد شد و بر اساس رای که صادر می شود باشگاه ایرانی باید علاوه بر پرداخت اصل پول بعلاوه جریمه دیرکرد را نیز باید پس دهد. کمیته انضباطی بر مبنای اختیارها می تواند برای کسر امتیاز اقدام کند. در مرحله اول در ابتدا با اعلام جریمه نقدی ، مهلت یک تا دو ماهه به باشگاه بدهکار برای پرداخت داده خواهد شد.

پرونده استراماچونی جدی شد!

پرونده استراماچونی جدی شد!

قبل از این اعلام شد که اصل پول و جریمه تاخیر آن پرداخت نشود، کمیته انضباطی برای تنبیهات بعدی نیز کسر امتیازات یا سقوط به دسته پایینتر را مطرح کرده بود.حتی کسر امتیاز قبل از شروع نقل و انتقالات تابستان انجام می گیرد. بر این اساس عرف این است که سقوط به دسته پایینتر یا سه پنجره نقل و انتقال ها بعد از اعلام رای قطی در این پرونده انجام نخواهد شد.

نکات قابل توجه این پرونده زمان برگزاری جلسه کمیته انضباطی فیفا به این صورت است که استقلال باید بدهی ذکر شده خود را تا آخر اسفند ماه پرداخت نماید. وگرنه با توجه به تعطیل شدن نوروز و سال جدید یک بدهی قطعی رخ می دهد که باعث حذف از لیگ قهرمانان آسیا می گردد.

 

 

وضعیت استقلال در پرونده استراماچونی پیچیده شد

طرفداران استقلالی در شروع سال جدید 1402 و ایام عید نوروز شدیدا نگران تیم باشگاهی خود هستند. استقلال تا 10 فروردین فرصت دارد که بدهی خودش را به استراماچونی پرداخت کند. و در غیر این صورت احتمال کسر امتیاز از استقلال یا سقوط به دسته پایینتر وجود دارد. در فاصله سه روز مانده به تاریخ مدیران استقلال هیچ اقدامی انجام نداده اند. در واقع هیچ مبلغی واریزی به حساب استراماچونی انجام نشده است.

رای فیفا در مورد پرونده استراماچونی اعلام شد

رای فیفا در مورد پرونده استراماچونی اعلام شد

هواداران استقلال در آستانه شروع سال 1402 نگران وضعیت تیمشان در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا هستند. استقلال حالا چند روز باقی مانده به مهلت پرداخت پول به استراماچونی قرار دارد. و هنوز هیج پولی به حساب این سرمربی ایتالیایی واریز نکرده است. باشگاه استقلال برای کسب مجوز حرفه ای و شرکت در لیگ قهرمانان آسیا تا 10 فروردین ماه فرصت پرداخت مطالبات را دارد. به نظر شما استقلال می تواند بدهی خودش را به سرمربی سابق پرداخت کند؟ لطفا نظرات و دیدگاه هایتان را در این زمینه در بخش کامنت ها مطرح نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *