معرفی بهترین فوتبالیست زن ایرانی

فوتبال رشته پرطرفدار ورزشی در دنیا هستند که در ایران نیز جایگاه خاصی دارد. در زمان های قدیم فوتبال بیشتر مختص آقایان بود. اما امروزه خانم ها نیز به طور حرفه ای در این رشته ورزشی فعالیت می کنند. در ایران نیز فوتبال زنان پیشرفت زیادی کرده است. در ادامه سایت ورزشی با مطلب معرفی بهترین فوتبالیست زن ایرانی همراه ما باشید.

 

معرفی بهترین فوتبالیست زن ایرانی

در ادامه بهترین و معروف ترین فوتبالیست های خانم ایرانی که در تیم ملی نیز نقش آفرینی کردند را خدمت شما به ترتیب معرفی می کنیم. هرکدام از این بازیکنان در جایگاه خوبی قرار دارند و در بسیاری از بازی ها توانستند موفق شوند و جوایز و افتخارات زیادی کسب کردند. بازیکنانی همانند زهرا قنبری و زهره کودایی و الهام فرهمند و زهره جلالی توانستند اسم خود را در بهترین فوتبالیست بانوان درج نمایند.

 

در ادامه می توانید ببینید: این 9 بازیکن آینده ی فوتبال زنان را رقم می زنند

معرفی بهترین فوتبالیست زن ایرانی

زهرا قنبری

بازیکنی که در تیم ملی فوتبال ایران هنرنمایی کرد و توانست گل های زیادی را به ثمر برساند و در سال 1370 نیز در کرمانشاه متولد و در پست هافبک وسط بازی می کند.

 

الهام فرهمند

الهام فرهمند با 28 سال سن در پست هافبک فعالیت می کند. در اصفهان به دنیا آمده است. او در تیم ملی نقش آفرینی می کند و در باشگاه های مختلف بازی کرده است.

 

زهره کودایی

خانم کودایی نیز در تیم های مختلف حضور داشت. و در پست دروازه بانی در تیم ایران حضور دارد.

معرفی بهترین فوتبالیست زن ایرانی

زهره جلالی

ایشان نیز در سال 1377 در کشور ایران متولد شد و در پست مدافع نقش می آفریند. این بازیکن چند بار عنوان قهرمانی بدست آورد.

معرفی بهترین فوتبالیست زن ایرانی

بهترین بازی فوتبالیست های زن ایران کدام بود؟

قطعا اگر بخواهیم از بین لیست بالا یکی از بهترین فوتبالیست های معروف و حرفه ای در ایران را معرفی کنیم. قطعا الهام فرهمند با شماره 5 تیم ملی یکی از آنها است. او جزو بهترین فوتبالیست های زن ایران می باشد. از بقیه بازیکنان حرفه ای ایران خانم زهرا سربالی است که تاحالا 10 بازی ملی داشت و توانست 5 پاس گل دهد. زهرا قنبری نیز با داشتن تعداد گل های زیاد شناخته شده است. سارا قمی نیز تابحال توانست در بیشتری تعداد بازی ملی شرکت نماید. او در نزد مردم از معروفیت و شناخت کافی برخوردار است. برای بازی کردن زنان در این حوزه شرایط سختی حکم فرما است و فوتبالیست هابا توجه به این شرایط چندین مرتبه عنوان قهرمانی را برای خود ثبت کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *